Chceli by ste žiť v USA?

lost

keko37

ja pozeram index dolara a teraz je v okolo 83, pred mesiacom bol 88, a pred krizou nad 90 :) ale bol uz aj nizsie, len ma teraz klesajucu tendenciu..
taktiez zadlzenost usa je uz privysoka, a dolar moze defaultovat, co by malo samozrejme dost drsne nasledky.. :(
ale to su len dohady samozrejme..

s tou celebritou suhlasim, u nas je to ako v thajsku, mas prachy a znamosti = si poloboh..

ale suhlasim ze je tam lancejsi zivot, ved tam je konkurencia "jak hovado", broste brutalna :) aj v kamennych obchodoch tam su zevraj o 1/2 lacnejsie ceny ako u nas :D
no a 0% dane na nakupy online, to je proste genialne..rychla posta v usa tiez :D tie klasicke usa motely-cesty a pamiatky tiez "rocks" :D

mne sa najviac paci na USA, avsak nebol som tam, takze mozno je to skreslene, ta "Sloboda" (uz nie je taka aka byvala, ale sale je) a "neobmedzeno moznosti" - tj velky kontinent, vela statov, jedna mena, jeden jazyk, a odviazany ludia, tj nie taky zavistlivci, respektivee "chatty people", je to tam este tak? :)

keko37

lost blbost to pise len novy cas :))) este pred rokom som bol USA , tam ma dolar inu hodnotu ako tu.... za 20 dolarov mas asi 2 plne kosiky v nakupnom centre potravin.... co za 2O USD u nas dostanes figu... pri tom na slovensku dolar je lacny nakupis ho lacno.... a kazdy kto povie ze tam nechce zit je hlupost..... kazdy tam chce zit .... atd... tento rok sa tam planujem vratit aj s rodinou.... zumpa je slovensko..... a nie USA.... nema zase kazdy zbran.... zalezi na state.... a prevoz zbrane z texasu napr do NY sa uz tresta....a prave v USA zakony platia rovnako bez rozdielu ci je celebrita politik....atd.... su to pani sveta vo vsetkom....

fuj0

V amerike ? To nemyslis vazne ! Tam sa este teraz budu diat takestrasne veci, ze ludia budu odtial utekat alebo lepsie povedane budu emigrovat do celeho sveta vratane europy. nesiel by som tam ani na dovolenku

lost

Ktovie ci je tam/bude tam lepsie v nasledujucom desatroci..
Este som tam sice nebol, ale z filmov mozem "usudit", ze je to tam ako jedna velka videohra :D
kazdy ma zbran, a tak dalej.. dolar straca na hodnote.. tie ich teroristicke paranoje.. a mozno este vela veci.
na druhu stranu je tam pravdepodobne vacsia sloboda, ale to len z pocutia..

V okoli 1950-1960 tam bolo genialne, podla slov ludi, lenze masinu na cas nemam, tak nic :D

Su aj lepsie miesta na zivot, moze to byt skandinavia, sever EU, severna argentina, thajsko, australia, kanada, alebo aj ine..

keko37

Ano :)) ja som tam chodil do skoly ..... aj som tam bol 3 roky.... len som sa musel vratit USA to sa neda ani opisat krasa.... napis mi ked ches na pokec nick Russlan

lea32

Som dost rodinne zalozena, potrebujem svoje zazemie, takze si neviem predstavit, ze by som tam odisla... Ak je clovek vystudovany, ma schopnosti, najde si uplatnenie aj v Bratislave. (Pochybujem, ze by som tam zarobila viac pri tak nizkych nakladoch, ktore mam na byvanie tu, kedze vlastnim v BA nehnutelnost...) Amerika sa mi zda sobecka, ovela menej vyspela ako zapad Europy. Navyse nepodpisali Kjotsky protokol, maju velmi rozvinuty priemysel, takze zivotne prostredie tam musi byt riadne znecistene. Ak by som musela opustit Slovensko, tak by som sla napr. do Belgicka alebo Holandska.