Citim sa osamely

Príspevok v téme: Citim sa osamely
makovnik

Ahojte,
dnes si tak sedim za PC, vonku je super pocasie. Napadlo ma, ze by som velmi rad niekam vybehol, ale uvedomil som si, ze vlastne nemam s kym. Vacsina rovesnikov uz ma vlastne rodiny a s tym spojene starosti a ludi, ktorych som nevidel aj viac ako 2 roky oslovovat nechcem. Pozerali by sa isto velmi prekvapene, ze o co mi vlastne ide. Uz som to zazil a nemam chut zazit to znova. V niektorych situaciach sa citim dost osamelo. Napadlo ma, ci je takych ludi viac, ktori nemaju prilis stastie na ludi, ktori su v ich okoli, resp. ktorych bezne stretavaju. Co vy na to?

makovnik

Mariaa neboj, ty si sa ma svojim prispevkom, ze mam ist kandidovat za prezidenta nijako nedotkla. Pochopil som to ako zart a tak som na to aj reagoval. Tvoj prispevok bol uplne v pohode. Ja som reagoval na ludi, ktori ma tu bud neustale prekrucaju alebo mi davaju naucene "rady" typu "cely sa komplet zmen, zmen svoju osobnost, svoje zmyslanie lebo si cely komplet neprijatelny a s prepacenim na hovno". Lebo toto ja nepovazujem za ziadnu radu ani nazor, ale iba za popagajovanie naucenych klise fraz stale dookola. Mariaa uzi si zvysok vikendu a dobre si oddychni.

[zruseny12]

MAKOVNIK...prepac ked som sa ta mojim prispevkom dotkla...ja som len chcela trochu zasrandovat a otocit to v srandu...hoci je to pravda...mam podobne skusenosti,ze ked clovek niecim je a vysoko...tak ma vela znamich a nie je nikdy sam...
ja uz to beriem zo srandy a s humorom,lebo keby vsetko bral clovek vazne tak by sa musela zblaznit...
ale inak ta chapem...viem,ze si nikoho neprosil sa o radu,len si sa trochu chcel odreagovat a popisat si s niekym ako ty...
a nesuhlasim s tym ked ti niekto napise, ze sa mas zmenit...
to ako keby niekto chcel urobit z ovce kravu-alebo naopak...ak raz je clovek nejaky a ma nejaku povahu a mu je nieco proti srsti len take lahke to nie je...
a na silu sa do da,ale mozno len na chvilu,aby bol taky ako su niektory ludia to musi mat vrodene...len pretvarka nestaci...

ja mam tiez podobne problemi,ked nieco niekde poviem,hned sa o otoci proti mne...a uz si musim davat pozor aj na to co od inych ludi pocujem,a nehovorit to dalej...lebo vela krat sa mi potvrdilo,ze povedali len nejaku somarinu,alebo si nieco vymysleli a ja ked som to podala dalej/nie ze by som chcela dalej sirit pletky-ale koli nejakemu overeniu/oni to potom zapreli,ze to nikdy nepovedali...
JE TAZKA A ZLOZITA DOBA...NIE LEN PO STRANKE NAJST SI PRACU,ALE AJ PO STARNKE NAJST SI PORIADNYCH A SERIOZNYCH ZNAMICH A KAMARATOV...

makovnik

reeebo nerad mi, aby som bol viac sam sebou lebo ja uz viac sam sebou, ako som, hadam ani byt nemozem a prave preto zda sa na to potom doplacam. Navyse setrit moj cas sa snazit nemusis. Nevkladaj mi do ust vyroky, o ktorych si absolutne presvedceny, ze by som ich mohol niekedy vyslovit lebo sa mozes mylit, aspon to by si mal byt ochotny pripustit. A ci si "blb" to absolutne netusim a je mi to v podstate uplne jedno.

makovnik

cajik navyse kde som kedy povedal alebo napisal, ze existuje nejaka neinteligentna vacsina? Iba na jeden jediny prispevok som napisal, ze sa mi zda neinteligentny a nepravdivy z coho si si zasa ty vo svojej hlavicke rychlo odvodila nejake svoje mylne zavery. Ty ale neustale prekrucas moje slova. Cokolvek sem napisem, ty hned prekrutis v moj neprospech a naopak vo svoj prospech (v prospech tvojej vlastnej teorie) tak, aby si mi akoze mohla dat "nejake padne argumenty". Este ani jeden tvoj prispevok som nevidel, ze by bol bez prekrucania.

makovnik

cajik tebe by naopak vyhovovalo jedine to, keby sem napisalo este aspon dalsich 100 ludi, ze so mnou vobec nesuhlasia. Iba potom by si bola absolutne spokojna a hrialo by ta srdiecko lebo ked sem nahodou napise niekto, ze naopak suhlasi so mnou tak to nemozes vobec prezit a je to pre teba ako rana do srdca. Zamysli sa radsej nad tym, preco je to tak. To uz sa nemozem ani podakovat niekomu, kto ma chape? Zda sa ze nie lebo hned aj to musite okamzite chladnokrvne okomentovat v moj neprospech. Asi cakate, ze budem dakovat niekomu, kto mi tvrdi "zmen sa, zmen svoje myslenie, zmen uplne vsetko, lebo ty si vsetkemu na vine". Akurat, ze si zabudla napisat, ze okrem tych x ludi, ktori si podla teba myslia "to iste ako ty" tu prispeli aj ludia, ktori naopak rozumeju mne, chapu presne co tym myslim. Ale to ty velmi rada vzdy prehliadnes alebo okomentujes svojimi charakteristickymi komentarmi. Jasne, pravdu mas len ty a v ziadnom pripade nikto iny, kto si nahodou mysli to iste, ako ja. Uz si spokojna? Gratulujem ti k tomu tvojmu skvelemu zivotu.

cajik

makovnik, tebe vyhovuje pokial clovek s tebou suhlasi, ale akonahle vyslovi iny nazor tak je prizemny a neinteligentny. a ano, verim tomu, ze ked ti X ludi napise to iste co si myslim o tebe ja, tak na tom nieco pravdy bude. alebo teda, pardon, zabudla som ze my sme neinteligentna vacsina a ty si chudak sam, co si musel odzit najtazsi zivot na planete a si v spolocnosti strateny ako robinson a samozrejme, chyba je v nas, hlupej vacsine.

poznas ten citat ze, "ak nevies zmenit svet, zmen sam seba" ?

reeebo

makovnik, Ty si tak strasne presvedceny o svojej vynimocnosti a uzasnosti, ze sa ani necudujem tomu, ze sa citis sam. Skus byt menej vynimocny, byt viac sam sebou a aj ludia sa Ti prestanu vyhybat. Ano, som blb, nechapem Ta a moj prispevok je neinteligenty - setrim Tvoj vzacny cas.

makovnik

lost uprimne ti dakujem. Uz si ani nepamatam, kedy mi nieco take ktokolvek povedal/napisal. Moj cely zivot je skor/iba o tom, ze sa ma vsetci snazia presvedcit, ze "aspon raz konecne v niecom nemas pravdu". Myslim, ze mi rozumies.