Citim sa osamely

Príspevok v téme: Citim sa osamely
makovnik

Ahojte,
dnes si tak sedim za PC, vonku je super pocasie. Napadlo ma, ze by som velmi rad niekam vybehol, ale uvedomil som si, ze vlastne nemam s kym. Vacsina rovesnikov uz ma vlastne rodiny a s tym spojene starosti a ludi, ktorych som nevidel aj viac ako 2 roky oslovovat nechcem. Pozerali by sa isto velmi prekvapene, ze o co mi vlastne ide. Uz som to zazil a nemam chut zazit to znova. V niektorych situaciach sa citim dost osamelo. Napadlo ma, ci je takych ludi viac, ktori nemaju prilis stastie na ludi, ktori su v ich okoli, resp. ktorych bezne stretavaju. Co vy na to?

makovnik

UnReSt mrzi ma, ze mas taketo zdravotne problemy. Tiez mam zdravotne problemy, ale v porovnani s tymi tvojimi nie su az take vazne. Zda sa, ze nam naozaj chyba nieco, co pritahuje ludi (a teda aj zeny), aby sme sa im zdali zaujimavy natolko, aby mali aj zaujem o dlhodobe priatelstva. Pritom mne uz dost vela ludi povedalo, ze som zaujimavy tak mentalne ako aj vyzorovo, ale ako som tu uz pisal ja sa domnievam, ze dnes je nutne sa v urcitych situaciach vediet doknale pretvarovat, aby si bol u ludi oblubeny lebo iba oblubeny clovek na seba automaticky naviaze dalsich ludi, ktori casto automaticky prejavia zaujem. Je to retazova reakcia. No a samozrejme plati to aj presne naopak. Ja som uprimny a otvoreny, ale zasa nie neprijemne uprimny (to zasa viem rozoznat, kedy sa to absolutne nehodi). Mozno mi rozumies, ako to myslim. Mne je to jednoducho proti srsti byt pokrytec a vraviet nieco, co necitim a slubovat ludom veci o ktorych viem, ze ich nedokazem alebo nechcem splnit, ajked viem, ze keby som sa naucil vyuzivat esa, ktore mam v rukave, bol by som asi pre mnoho ludi kral. Aj napriek tomu to robit neviem a a nechcem a asi aj preto o mna prilis velky zaujem nie je. Ja som zasa na druhej strane hrdy clovek a nikdy sa nikomu v realnom zivote nestazujem a neotravujem nikoho svojimi problemami, ajked casto pocuvam ponosy inych, ktori su na tom casto lepsie ako ja sam. Ale ani to sa prilis neceni. Cenia sa ine veci, ajked kazdy casto tvrdi a presviedca sam seba o tom, ze to tak nie je. Ja si uplne uvedomujem, ze ajked nie som zrovna najstastnejsim clovekom, stale som na tom zda sa omnoho lepsie ako plno inych ludi. UnReSt zostava nam dufat, ze aspon obcas natrafime na tych par percent ludi podobneho zmyslania a vnimania reality, ako mame my. To nam potom zasa prileje trochu krvy do zil. Prajem ti, aby si si nasiel prave taku priatelku lebo s inou by si bol asi aj tak nestastny lebo by ta nechapala. Viem o com pisem lebo som taku mal, ale netvrdim, ze to tak musi byt vzdy a u kazdeho. A tiez ti prajem, aby tvoj zdravotny stav bol a zostal co najlepsi, aky len moze byt.

UnReSt

Zdravim.
Zbežne som si prečital celú tuto premňa zaujimavu diskusiu, nakoľko mám rovnake pocity, skusenosti a "problemy" ako ty makovnik. Stotožnujem sa aj s tvojimi nazormi. Tiež sa považujem za inteligentneho, udajne aj pekneho mladeho človeka. Študujem elektroniku na TUKE a citim sa byť osamelí, a pravdepodobne aj trochu som. Mam z toho casto depresie a smutne nalady, ktore sa snažim riešiť antidepresivami a navštevami psychologičky. Všetko to komplikuje naviše môj zdravotný stav "Skleroza multiplex" od ktorej sa nikdi neočakáva priaznivá prognóza do buducnosti (s časom to bude vždy len horšie). Ked sa tak prejdem po meste alebo len pozriem večer z okna, vidim "pariky", pride mi hned smutno prečo v pozicii niektoreho chlapca z tych čo vidím niesom ja, ale namiesto toho som doma alebo na internate a len tužim byt s niekym s kym by mi bolo dobre a rozmyšlam nad zmyslom svojho života. Absolutne sa mi nedari spoznat sa z dievčatom s ktorym by to malo vyznam, a ked vidim s akymi všeliakymi hlupakmi tie dnešne dievčata chodia tak som dojaty. Naozaj neviem čo s tym.

makovnik

Ty a tebe podobne tu prekrutite kazde druhe moje slovo. Ked napises 5 viet tak v nich bude minimalne 10 prekrutenych mojich vyrokov.

BETKA1

Ach jaj, makovník, nechcela som ťa až takto rozvášniť, tiež som povedala len svoj názor a to ten že mi prídeš že sa strácaš vo svojich. Nedovolila by som si niekoho osočovať alebo mu nadávať. Sorry , ale ty si Tine povedal že je zaostalá feministka...

makovnik

tina co len s teba bude? Je pre teba zvlastne, ked ja vyjadrim nazor, ktory niekoho vraj odsudzuje, zatial, co ty sama to tak rada, s vasnou a zanietenim robievas? Navyse ja som sa v tom pripade iba chvilkovo prisposobil nastavenemu trendu a stylu pisania par prispievatelov. Tvoj prvy prispevok bol toho dokazom (ze rada sudis ludi, ktorych nepoznas) a tym dalsim sa uz iba snazis trochu zmiernit to, co si napisala v tom prvom. Vraj by stacila moja odpoved dvoma vetami? No tak moja mila, ked ti niekto napise prispevok v dlzke 30 viet, v ktorom je popisanych mnoho hluposti tak je potom tazke reagovat na taky prispevok strucne a zaroven slusne a ja slusny som. Navyse moje prispevky budu take dlhe, ake ja budem chciet a povazovat za vhodne a nie take, ake ty budes chciet. Citat rady a naucene frazy typu "za vsetko si mozes sam, vsetko je tvoja vina lebo vsetci su skveli, to ty si ten, co robi vo vsetkom chybu" navyse od niekoho, kto vie o mne velke hovno, je pre mna vyslovene iritujuce a clovek, ktory to robi v mojich ociach za vela nestoji.

tina03

Mily Makovnik,
Je mi luto, ale vobec si moj prispevok nepochopil. Myslela som ho dobre a pisala v uprimnej snahe pomoct Ti pozriet sa na Tvoju otazku aj z inej strany. Verim, ze nemusis so vsetkym suhlasit, vobec si nemyslim, ze som neomylna. Je mi luto kazdeho, kto sa citi osamely, a myslim si, ze by v tom smere mal nieco podniknut, lebo to casom ubija.

Ja netvrdim, ze hladas pipku, ktora leti na bavoraky, ale si sa vyjadril velmi sklamane o zenach, ze prave na to letia. Tak som Ti len chcela napisat, ze to asi nie su take, ktore hladas. Je nas halda takych, ktore o takych nemame zaujem, lebo ani s tymi chlapmi vacsinou nie je o com..

Neviem, v com som Ti podla Teba hadzala polena pod nohy, ak potrebujes len suhlasne spolutrpiace prispevky, mal by si to na zaciatku oznamit, usetril by si kopu casu ludom, ktori Ti tu chceli naozaj s dobrym umyslom poradit. Nie som si vedoma toho, ze by som Ta sudila, pisala som to, co sa mi zda, ze by mohol byt Tvoj problem. Netvrdim, ze isto je. To si musis vybrat Ty. Ale napriklad v odpovedi Betke horlis proti tomu, aby si niekto dovolil sudit Teba a hned na to sudis pomerne tvrdo Ty sam jej konanie a tvrdis, ze ma pokriveny charakter len za to, ze ma ten isty nazor ako ja. Nuz to sa mi zda prinajmensom zvlastne. Je jednoduche niekoho rovno nazvat primitivom len za to, ze s Tebou nesuhlasi. A dostala to aj chudak cajik, co si spominam, az do mojho prispevku, vlastne toho jej suhlasneho, ci sa k nej spraval uplne inac.

Makovec – prepac, nechcela som Ta urazit, proste som si v tej neskorej hodine pomylila meno, neviem, ci je to niecim urazlive a nechapem, o com to svedci. Nemam dokonaly svet, mam ho raz dobry a raz zly ako kazdy iny. Som matka troch mrnatych chlapov a manzela som si nehladala podla auta, lebo ho nemal. Nie som feministka, uznavam muzske a zenske role. Nespominam si, co pisal lost, takze netusim, v com si sa ho zastaval. Pravdupovediac sa mi to uz ani nechce hladat. Tuto odpoved pisem, lebo si myslim, ze je slusne reagovat, ked niekto reaguje na moje slova. Ale dalej sa tym uz zaoberat nebudem, lebo si ma sklamal. Nie tym, ze so mnou nesuhlasis, ale tym, ako si to napisal. Ja rada diskutujem, aj ked na to teraz nemam vela casu, ale taketo hrube odrovnavanie, ake si urobil v poslednych prispevkoch, nema s diskusiou nic spolocne. Aj tak pocitam, ze ju so mnou nemienis viest. Akceptujem, ale to sa dalo povedat aj jednou – dvoma vetami.

Maj sa ako chces, nebudem Ta dalej obtazovat svojim mudrlantstvom ale ver, ze dobre Ti nemusia chciet vzdy len ti, ktori s Tebu suhlasia a utru slzu.

tak.tik

makovnik
najlepsiu radu ti napisal TrainingBoy zalozil si temu chces riesit problem ktory ta trapi no musis ratat ze reagovat budu ludia nie prave tak ako si ty predstavujes kazdy ma svoj nazor ktory sa snazi vyjadrit i ten pre teba "neprijatelny" skus respektovat vies pripada mi to ze sa ta to az moc dotklo skus si zobrat len to pre teba pozitivne a nehadaj nerozoberaj to uz

makovnik

A este by som chcel dodat nieco k tomu, co napisal cajik - jej slova boli "Myslim si, ze tina napisala naozaj inteligentny a pravdivy prispevok". Tak ja si naopak nielen myslim, ale som o tom aj presvedceny, ze tina napisala neinteligentny a nepravdivy prispevok. Navyse tina tam pisala o tom, aky vraj ja som a potom je to uz naozaj totalny nezmysel. To je ako keby mne niekto napisal, ze mam absolutnu pravdu v tom, ked napisem, ze cajik ma 14 rokov, ajked je jasne, ze jej realny vek vobec nepoznam, ale mozem sa ho iba domnievat. Ale je jasne, ze nieco taketo clovek typu tina alebo cajik iba velmi tazko pochopi.