Vztah, zlomove obdobie

Príspevok v téme: Vztah, zlomove obdobie
neista1

S priatelom sme spolu 3 roky, obaja sme studovali, teraz ale prislo zlomove obdobie, priatel skoncil skolu a zamestnal sa. ja mam este rok skoly pred sebou a teraz mam prazdniny.
odkedy zacal pracovat je unaveny, na nic nema chut, ked sme spolu je to take o nicom...chapem ze je pod tlakom a stresom, aj pre neho je to cosi nove. ale zrazu mi prestal sam od seba prejavovat lasku a ja teraz neviem na com som a cim to je zapricinene. naozaj to moze byt unavou z roboty alebo mam za tym hladat cosi ine? ak mate s tym niekto skusenosti tak sa prosim podelte a poradte, budem rada

neista1

vdaka za nazor :-) no uvidim aky bude ked sa vrati zo sluzobky a ci mu budem po tom tyzdni aspon trosku chybat...

lost

Hmm, tak mozno take objatie by bolo fajn :) a nejake mile slova.. napriklad "nech sa stane cokolvek, hlavne je ze sme spolu/ze sa mame/ze ta mam" alebo asi take nieco :) vyjadrenie/datie najavo ze praca nie je AZ taka dolezita..
ale asi to aj zalezi na type praci aku robi..
popripade priamo sa ho opytat co by mu viac vyhovovalo (ale zase aby si nedomyslel nieco, napr ze sa jedna o pauzu, ktovie ci je to dobry napad vobec)..
ale zase, na druhu stranu, MOZNO potrebuje "pokoj", aby nechal tie svoje myslienky prudit/poskladat alebo prekusnut.. mozno to dost zalezi aj od povahy :)

neista1

lost ked ta tu mam :) skus poradit z pozicie chlapa, co by mala tvoja priatelka spravit v takejto situacii ked si utahany z prace a pod tlakom a v strese? co je najlepsie, ako mu mam pomoct to zvladnut lepsie?

lost

hmm, tak mozno tie prve dva tyzdne vzladal OK, lebo mal este to nadsenie-zotrvacnost energie, a potom to dolahlo, no snad sa to da do OK stavu znovu a cim skor :)

neista1

no pracuje tam asi mesiac, zo zaciatku to este slo ale teraz take posledne 2 tyzdne sa to postupne zhorsuje, aspon z mojho pohladu to vidim tak ze sa to zhorsuje

lost

Mozno si len teraz uvedomuje tu zodpovednost aka na neho prisla. Predsa student > zivitel je dost dost velky zlom v zivote.. A nie kazdy je tak dokonale odolny aby to zvladol len tak, mozno vobec nikto.. A moze v tom mat chaos, stale mysli co a ako ma robit, aby to nepokazil, a celkovo, prepnut myslienky na "novy zivot".. A potom moze aj nevedomky zabudat na tie prejavy a podobne..

Ako dlho je takto unaveny?

lost

Moze to byt pracou.. stres je svina..
a ako dlho?
ja by som povedal tak dlho, ako dlho ho ten stres bude zozierat..
ak ma vela problemov v praci, tlak, casovia tiesen a podobne, tak to moze byt relativne dlho..
mozno dni, mozno tyzden-dva, tazko povedat, je to dooost individualne..
podla mna..
napr ked mne osobne v praci nieco zlozi, tak to trva aj dni, kym sa s tym zmierim, ale treba mat aj snahu proti tomu bojovat, aby ten stres odisiel..
drzim palce :)

neista1

ale ak by to bolo naozaj tou unavou a stresom z roboty, co myslis za ako dlho to moze prejst? ze si zvykne na ranne skorsie vstavanie, trosku stereotypu a tak...viem ze sa to neda zovseobecnit ale aspon priblizne?
asi predsalen robim aj ja chybu aj ked nevedomky...ja neviem ake to je pracovat 8 hodin kazdy den stale. som len studentka ale tak snazim sa ho pochopit, ale skutocne ho mozno pochopim az ked sa aj ja jedneho dna zamestnam...