Dcera nas nici

Príspevok v téme: Dcera nas nici
UTRAPENA10

Ahojte.Mam problem,ale ide aj o to aby som sa vyzalovala.Mam z manzelom 3 krasne deti,syna 10 a 20, a dcera 22rokov.Vychovavali sme ich slusne,ucili moralke a viedli ich aj k Bohu.Ostalo im vsetko aj ich viera.Syn je taky aky bol vzdy,ale dcera sa zmenila pred rokom ked si nasla noveho "frajera".Ten jej priatel sa s nou cez den nestretava,je bezne ze von ide za nim aj o polnoci ked uz on ide domov z baru.Caka na jeho telefonaty pretoze on jej nezavola.Pije alkohol ako vodu (jeho rodicia si myslia ze je to najuzasnejsi syn na svete),bol hrozny suknickar,mal plno dievcat z ktorymi sa len tak vyspal. Dcera odo mna doslova berie peniaze z penazenky len preto aby mu hocico kupila,on je egoista,nic jej nekupil,ziaden kvet za ten rok! Pritom jeho rodina ma penazi az az...Na pizzu z nim nebola este ani raz pretoze ju na nu nikdy nepozval. Ked dcere dohovarame aby sa z nim nestretavala,pretoze si to nikto v rodine nepraje, vyprskne na mna aby som sa starala o seba. Vraj ho lubi, ale on ma radsej sam v seba. V nasom malom meste nema najcistejsiu povest. Pred polrokom som jej nahodne skontrolovala sms v mobile. Nasla som vulgarne a perverzne smsky v ktorych opisoval ich sexualne zazitky...Dcera ma v tomto hrozne sklamala!!! Ked som jej to povedala, odpovedala ze "my si robime srandu."
Prosim,poradte mne a mojej rodine ako moju dceru priviest k rozumu,pretoze je nanho silne naviazana a ruzove okuliare sa jej nedaju zvesit z oci. Ubolena matka.

veeronka

utrapena, tie sms si nevsimaj :-) by si sa divila, co si vedia ludia napisat, aj ovela dospelejsi, nez je tvoja dcera a jej amant
A hlavne: rypat sa niekomu v mobile je veeelmi fuuuuj ! To sa nerobi.

veeronka

ale sak tam Utrapena pise, ze ten chlap sa k jej dcere chova ja k h.. handre. Tak sa jej nedivte, ze mu nevyvara vecere ...Ona tam nepise, ze sa riadi len jeho zlou povestou. To neni malomestiactvo, ale strach, ze z jej dcrenky(uz teraz je to pekne kviiitko- sak doma kradne peniaze) bude este horsia obluda a ked aj nie, ze bude nestastna a oni budu pomahat s capartom namiesto ocinka ..
Utrapena, urob vsetko, aby mlada nemohla kradnut, peniaze daj na to, ze jej kupis antikoncepciu a dufaj, ze otvori oci. Trocha jej mozes pomoct s otvaranim oci, ked jej budete ! nenapadne popisovat, ako pekne sa druhi chlapci k svojim dievcatam chovaju..to by fakt nemuselo byt na skodu.
A je pravda, ze si asi musi natlct sama..laska je laska

S0ney

utrapena mamka, bohuzial v jej veku je zbytocne cosi rozumne vysvetlovat. Musi si tym prejst sama. Radsej sa postarajte nech ma poriadnu, spolahlivu antikoncepciu aby od neho neostala tehotna. Ona pride na to sama, mozno ked ju podvedie, alebo ked jej to konecne dojde, ze je len vyuzivana....Urobite dobre, ak jej potom poskytnete rameno kde sa bude moct vyplakat.....

Anita11

Milá UTRÁPENÁ!
Je mi úprimne ľúto, čo prežíva celá tvoja rodina. Trpíš ty ale aj tvoja dcéra. Každá tvoja rada-výčitka je pre ňu nepriateľská od teba, aj keď viem, že jej chceš len to najlepšie, ona to teraz nechápe. Je až príliš zaslepená a niektorým ľuďom sa ani nedá poradiť. Vieš komu niet rady, tomu niet pomoci. Uvediem príklad, ktorý sa stal pred 30-timi rokmi. Moja sestra si našla priateľa-starší, alkohol, minulosť....nebudem presne konkretizovať. Našim sa samozrejme nepáčil, lebo videli, že z toho nemože byť nič dobré. Boli výčitky, nadávanie, dohováranie...u nás hlavne zo strany otca. Mame sa tiež veľmi nepozdával, ale snažila sa byť tou, ktorá robí zmier v tomto prípade. Čím otec viac bránil, tým bola sestra posadnutejšia a nepočúvala nič, čo jej hovoria. Nakoniec aj otec poľavil, ale to už sestra krátko na to oznámila, že je tehotná. Mala len 18rokov. Zobrali sa, nežili celkom najhoršie, ale veľa vecí sa naplnilo, čoho sa rodičia báli. Keď sestra potom trpela, nepriznala si aj tak svoju chybu, že ju na to upozornili, ale naopak, zazlievala mame, že jej aj ona nebránila viac...
Rozumiete takej logike??? Tak brániť, či nebrániť???
Milá utrápená, ja také problémy zatiaľ vďaka pánu Bohu nemám, hoci mám už tiež oboch synov dospelých /22,24,/ študujúcich a obaja majú priateľky, veľmi milé a slušné dievčatá, takže som šťastná mama, ale práve preto ťa VIEM POCHOPIŤ, aké obrovské sklamanie je pre matku, keď vidí, že sa dieťa ženie do nešťastia a nemôžeš tomu zabrániť. Myslím, že by si skutočne mala ubrať na výčitkách, aby si ju celkom nestratila, pridať jej na domácich povinnostiach, veď sú prázdniny a ubrať jej na financiách, aby si uvedomila, že nemôže žiť z výhod, že je pri rodičoch, ale správať sa ako nezávislá od nich. Tiež si myslím, keby si dala priestor, aby k vám chodil jej priateľ, aby si ho spoznala aj ty lepšie, ale aj tvoja dcéra. Tak ako ti to tu už radili, možno sa jej potom lepšie otvoria oči.
Zo srdca ti prajem pevné nervy a veľa sily to zvládnuť.

denniska

no hlavne nedopadnite ako ja - vztahy s rodinou uplne rozbite, len vdaka nedovere, kladeni pravidiel, neustalej kontrole. Toto mozno funguje v pubertalnom veku, ked mladi clovek este nevie, co je spravne, ked skusa, co mu zivot ponuka, a najma ked nema este svoj rozum. Ale pokial sa jedna o dospeleho cloveka, tak v tom pripade, je takyto postoj len o prehlbovani nedovery medzi vami, prinasa to len a len rozbroje.

miba

hmm,tazko nieco radit
Ty ako matka prezivas intenzivne vsetky osudy svojich deti akoby to boli tvoje vlastne osudy-zivoty a citis/prezivas s nimi vsetky ich bolesti starosti stastia i uspechy

Si v zlozitej situacii a je mozne,ze vsetko co urobis povies spravis-sa casom obrati aj tak proti tebe. Moze no i nemusi. Pre vas ako rodinu je teraz dolezite drzat spolu,byt dcere a navzajom si oporou. Teba z tvojho uhla pohladu,zivotnych skusenosti atd atd trapi,ked vidis,ze si tvoja dcera "babre a kazi" svoj zivot..ale co spravis?? Zakazes rozkazes vyhrozis jej,pripadne ju vyhodis z domu aaa??? Dockas sa este vacsieho zdoru odporu,opacneej reakcie aku mozno ocakavas..
Ono prikazy zakazy uz tazko zohraju rolu ked je dcera dospela,mozno je uz aj sebestacna (necitala som,ci studuje alebo uz dcerka pracuje),ale skor ide o to,ako toto obdobie jej zivota bez vacsej ujmy prezit a ustat..
Myslim si,ze dcerka sa musi na vlastnej kozi presvedcit,aky vztah ma a kam to bude dalej smerovat. Ci budu spolu a vydrzi im to,alebo sa casom rozidu
Ty skor k nej teraz pristupuj z pozicie priatelky a skus nenasilne jej sformulovat svoje pocity aj to,co ta trapi tazi. Formuluj to presne vecne,bez ziadnych sprievodnych emocii ak sa to bude dat (plac krik vyhrazky atd). Dohodnite sa na nejakych pravidlach (ak zije u vas,tak sa dohodnite na pravach a povinnostiach,prichody odchody,vypomoc v domacnosti,prispevok na byvanie,ziadne kradeze-a dosledky z toho vyplyvajuce,atd atd) a zostava ti len dufat,ze tvoja/vasa vychova bola taka ze sa v dcere nesklames a ze dcerka zivotom/ako aj tymto vztahom prejde bez vacsej ujmy a budete mat aj do buducnosti navzajom pekny korektny vztah
A ak mozem.Verim,ze viera v Boha neovplyvnila napriklad tvoj/vas pohlad napriklad na pouzivanie hormonalnej antikoncepcie,prezervativu.. Pretoze ci uz z pohladu nezelaneho tehotenstva,pripadne prenosu nejakej pohlavnej choroby je tato volba "mensie" zlo a tvoja dcera zrejme potrebuje prejst aj takymto vztahom/vztahmi,aby sa mohla v zivote posunut dalej,ci uz poucit alebo si vziat do zivota viac skusenosti,ktore budu formovat aj jej dalsie napredovanie+zivot ako taky
Viem,ze ako matku ta vsetko toto co sa prave teraz deje velmi trapi a zelas si pre svoje dieta len to najlepsie. Ale zivot byva malokedy lahky priamociary a kazdy mame inu volbu na vyber. Ona si vybrala a tebe len ostava verit,ze vas nesklame a az cas ukaze,ci si vybrala spravne alebo nie. Zivot byva roznorody a isto nie nemenny. Takze co je dnes,nemusi platit uz zajtra. Ale len ona musi na to prist sama a bud sa pritom popali a pouci,alebo vyhra tzv terno

smii

Matky chcu pre svoje dcery vzdy to najlepsie. Chcu pre nich dokonaleho muza, vzdelaneho, slusneho, z dobrej rodiny. Tak to bolo aj u mna.
Ked sa u nas objavil dlhovlasy metalista v ciernom tricku s lebkou, ktory navyse aj koktal, bol odo mna o dost starsi, nemal pracu a bol s chudobnej rodiny, nasi si mysleli ze si robim srandu. Ked zistili, ze som zalubena, robili vsetko mozne aj nemozne, aby nas rozdelili. S mamou som sa niekolko mesiacov nerozpravala. To bolo pred 9 rokmi. Teraz sme uz 4 roky manzelia a rodicia su spokojni, akeho maju super zaťa. Ma skvelu pracu, chodi dobre obleceny, ma sexi strapaty uces a hlavne ma neskutocne miluje.
Zbavte sa svojich predsudkov a dajte svojej dcere a jej priatelovi sancu. Nakoniec, ak nechcete prist o dceru ani inu moznost nemate a skor ci neskor to pochopite.

denniska

Ahoj utrapena,

nemate to lahke ani jedna z vas. Osobne sa nachadzam vo velmi podobnej situacii, s tym rozdielom, ze nasi su jednoznacne proti mojmu priatelovi.
Nedaju mu moznost ho blizsie spoznat, aky to je clovek, jednoducho maju voci nemu vybudovanu hroznu nenavist a patricne mi to davaju najavo.
Zhodou okolnosti mam tiez 22 rokov, byvam spoločne s rodicmi pod jednou strechou a som uz zarobkovo cinna osoba. Takze ti mozem povedat pohlad z druhej strany,
z pohladu tvojej dcery. Urcite nerob to, co ti tu mnohi vytykali. Nekontroluj ju, nedavaj jej pravidla, nehovor jej do zivota. Len sa kamaratsky pozhovarajte,
a povedz je, co si myslis, ale nedavaj jej ultimata. Lebo ver mi, ak to budes robit,
stratis u nej doveru. Nechaj ju zit si svoj zivot, ak to nie je ten "pravy", tak ona to po case zisti, popali sa, sklame sa v laske, ale aj to bohuzial patri k
zivotu. Plne sa stotoznujem s prispevkom od uzivatelky "djc". Kiezby to kazdy rodic pochopil, ze jeho dieta nie je vecnym dietatom, ze i ono raz vyrastie a
bude si chciet zit svoj vlastny zivot.

usiko

utrapena,

ked som mala 18, zalubila som sa do chlapca - bol hlupy, nevzdelany,skaredy a este mal aj epilepsiu.......verim, ze mama sa mohla utrapit, ked vedela, ze spolu sp[ime, ale ja som jej hned na zaciatku povedala ze beriem HAK a tak vedela, ze prusernebude. Aj som brala. Moja mam, kedze som jej jedina dcera, musela prezivatmuky, ked k nam chodil, ked som ja chodila tam.....ale nikdy, opakujem, nikdy mi nic nevycitala...proste sa spolahla na SVOJU VYCHOVU, a vedela, ze hlupost nespravim.A mala pravdu,po 3 rokoch som pochopila, ze chlapca nelubim a poslala ho k vode.......takze mama ma dobre vychovala...pretoze som jej nekradla peniaze, nerobila veci poza jej chrbat, neprespala som sa, spravala som sa zodpovedne.....a k nej slusne......takze toto je dobra vychova....ak ste dali dcere dobru vychovu, tak nemas mat co obavy....otazne je,ci ta vychova bola dobra...ked si taka utrapena.....

planka

utrapena myslim ze by si mala mysliet viac na dceru ako na to co si o tebe myslia ludia. keby mi niekto povedal ze nemam s niekym chodit lebo si to "rodina nepraje", nakopem tu osobu do riti. nehnevaj sa toto nie je o laske k dcere ale o tom, co si o tebe pomyslia ludia..dedinske zmyslanie. ked chces dcere pomoct, skus sa vzit do jej situacie, hovor s nou ako clovek a nie ako estebak ktory jej lezie do mobilu, mimochodom je to zakonne postihnutelne- ochrana osobnych udajov. tiez som chodila s muzmi ktori stali za hovno ale cez to obdobie som si musela prejst sama. nemozes ju chranit pred svetom, poviem to kruto ale raz umries a ona tu zostane sama a bude sa musiet rozhodovat sama- co potom urobi? prestan mysliet na seba ale na nu. a ak ti berie peniaze, zariad si to tak aby ti ich nemohla brat potajomky ale aby prisla pytat. a ked berie na chlast povedz nech si na to zarobi. ale ak studuje a ide jej to, tak nech si aj vypije obcas, no a co? clovek sa potrebuje vyburit. ked bude mat 50 asi nebude behat po krcmach, ci myslis ze by to bolo lepsie? a suhlasim s tym aby ste ho pozvali na obed, ked sa bude spravat ako debil mozno sa jej zhnusi a mozno zistite ze nie je taky ako sa o nom hovori. ked budes dcere zakazovat vykasle sa na teba a bude si robit po svojom a vtedy si len moze posrat zivot. a neopovaz sa do nej hucat vety typu "vidis, ja som ti to hovorila"..