"si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny

Príspevok v téme: "si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny
sweet_lolitta

Skvely film o tom, ze co vkladate do ust vas priamo ovplivnuje, pretoze kazde susto telo metabolizuje, nieco si zoberie, zvysok vyhodi, ine necha v sebe a skodi mu to... O tom aky je priami suvis s rakovinou a jedlom a aj to, ako by to dopadlo, keby zrazu lekari vedeli nieco o vyzive a rakovina by ustupila (asi by vela ludi prislo o pracu, vsak?)>>>

tu je link :)

www.green-ways.com

Co si o tom myslite vy?

rena23

Na zaciatok by som (aspon nacas - min.2 tyzdne, ak nevydrzis dlhsie), vylucila maso a mliecne vyrobky (okrem kyslomliecnych) a kazdodenne pridala do stravy lanove semeno. Ak mas problem so surovym ovocim a zeleninou, tak zacat dusenymi. Po par dnoch az tyzdnoch by si mala pocitit zlepsenie. potom by si mohla zacat cast zel. a ovoc. jest surove a ich podiel postupne zvysovat. Podobne aj s celozrnnymi vyrobkami. Zacat malymi davkami, napr. jednu lyzicu ovsenych vlociek trebars do polievky, potom postupne nahradzat biele pecivo celozrnnym. Pomaly to urcite pojde - sama budes citit, kedy mozes pridat. To lanove semeno Ti urobi velku sluzbu. V poslednej dobe sa vela hovori o podobnych ucinkoch psyllia, ale este to nemam vyskusane. A este jeden typ navyse, aspon tak sa to osvedcilo mne- rano na prazdny zaludok pohar vody s dvomi lyzickami cisteho jablcneho octu a 1 lyzickou medu.
Odporucam Ti pozriet si toto:
www.akv.sk
www.akv.sk
A vobec, na tejto stranke sa da najst vela zaujimavych clankov.

niekto

to video mi pripada ako vymyvanie mozgu napr pojem Digestive leukocytosis sa neda najst na ziadnej odbornej stranke je to spominane iba na strankach ktore sa venuju vegetarianstvu
nasiel som o tom iba to ze sa tento experiment nepodarilo zopakovat
neviem si predstavit ze by jablko ktore ma tyzden malo nizsiu nutricnu hodnotu resp bolo nutricne bezcenne dobre jasne nebudem jest nieco co je napoly zhnite ...

ano je pravda ze surove jedlo je zdravsie ale nie z dovodu ze by sa mu imunitny system nejako branil ale preto ze varenim sa nicia niektore latky dolezite pre organizmus v kazdom pripade organizmu je uplne jedno ci bolo jedlo varene alebo nie spracuje ho zoberie si co potrebuje a zvysok vyluci
nevidim logicky dovod preco by mal imunitny system reagovat na varene jedlo dobre mozno ked sa spali alebo sa tam varenim dostanu nejake skodliviny to sa ale normalne nestava

neviem si predstavit ze keby ten dokument tocil niekto kto tomu naozaj rozumie nehovoril by o premene jedla na tekutinu ( liqufi a steak )
to sa pri traveni nedeje odoberaju sa latky potrebne pre organizmus ale nemenia sa na tekutiny ...

lol a robia si "srandu z vety"
ze nemali by ste brat prilis vela vitaminov
... a na to ze nemaju ziadny dokaz ze to skodi
ako moze toto povedat niekto kto tomu rozumie
poviem k tomu len tolko Hypervitaminóza -> cs.wikipedia.org

v zivote som doktora nepocul povedat : "neverim vo vitaminy " ano treba primat v potrave vitaminy ale vsetkeho vela skodi
tu mi to prestalo prehravat tak to necham tak

v kazdom pripade ano ma to peknu myslienku si to co jes

ano treba jest vela ovocia zeleniny ale aj maso stym ze vsetkeho vela skodi

Danka_L

rena23, co mas na mysli od pojmom "vhodna strava"?

BJ, no stresu mam viac nez dost…

sweet_lolita, ano niekedy to mam uvarenu zeleninu napr. v rizote alebo omacke...

Danka_L

rena23, co mas na mysli od pojmom "vhodna strava"?

BJ, no stresu mam viac nez dost…

sweet_lolita, ano niekedy to mam uvarenu zeleninu napr. v rizote alebo omacke...

sweet_lolitta

Danka ak nemozes surovu zeleninu (zvykne kvasit v traviacej sustave), tak si jukratulinko tepelne uprav, na minutku ponor do slanej vriacej vody (blansirovanie), osmaz kratko na troske klavitneho oleja, ci napar do makka.

JozefM

AkĂ˝ máte názor na "biele jedy"? ... Obylie obsahuje inhibitory proteaz, ktore sa odblokuju az po 12 hodinovom macani zrna vo vode. Muka obsahuje neodblokovane zrno. Cukor ĹľivĂ­ hubu Candida, ktorá po strávenĂ­ cukru uvoÄľnĂ­ neurotoxiny, a to je prĂ­jemnĂ˝ pocit po zjedenĂ­ sladkĂ©ho. SoÄľ zabraĹ?uje vyluÄŤovaniu odpadov látkovej premeny. SoÄľ nie je potrebná, všetky potrebnĂ© minerály sĂş v rastlinách.

BJ

Nielen hnilobnych bakterii... moze ist aj o ine patogenny, ci nerovnovahu crevnej mikroflory... napriklad premnozenie kandidy albicans s prilisnej konzumacie cukrov.

Treba creva precistit, odkyselit telo, a obnovit bakterialnu rovnovahu v crevach. To zaroven vedie k zlepseniu cinnosti imunitenho systemu.
A ozaj, ako si na tom so stresom? Problem este byva v nizkej produkcii kyseliny chlorovodikovej, co prilis stresu vyvolava, a pokial je jej nedostatok, nerovnovahy sa neda celkom zbavit.

rena23

Taketo problemy byvaju (ak nejde o ochorenie) pri zaneseni criev nestravenymi zvyskami potravy a premnozenim hnilobnych bakterii. Po ich precisteni - staci vhodnou stravou- by Ta uz nic nemalo nafukovat.

Danka_L

celozrne ma tiez nafukuje a citim sa strasne plna a tlaci ma to...co je velka skoda, lebo mi musli velmi chutia, ale naozaj nemozem...