HAK tbl. - otázka - poradťe prosím!

Príspevok v téme: HAK tbl. - otázka - poradťe prosím!
Mozziillaa

ahojte babenky, beriem HAK Diane 35 už takmer rok, tento mesiac som asi pri užití piatej tabletky do dvoch hodín mala hnačku. Preto som si vzala hneď ďalšiu tabletku, aby antikoncepčná účinnosť bola zachovaná, kedže tamtá sa nemusela vstrebať a mala som aktívny týždeň. Chcem sa však opýtať, či je potrebné dobrať tabletky z terajšieho blistra + 1 tbl z nového blistra a až potom si dať pauzu, alebo postačí že doberiem aktuálny blister (teda ako keby 20tabliet).

A: bude účinnosť rovnako zachovaná ak vsadím na jednu, či druhú možnosť?
B: tento mesiac dokonca plánujem (podľa termínu dovolenky) brať 2 blistre spolu - bude to vhodné ak sa mi tento mesiac prihodila takáto situácia?

Ďakujem za odpovede.

Mozziillaa

no ano, ako keby som zabudla :) ale ak sa "zabudne" znizuje sa jej ucinok nie? A to si teda rozhodne nemozem dovolit pri svojom aktivnom zivote s partnerom :)

lioness_01

nie je to potrebné... to ako keby si zabudla, tiež je možnosť zobrať iba 20 a začať pauzu. je to viac menej na tebe

mne sa tento mesiac stalo, že som v jeden deň vzala dve tabletky ( :D ) a neriešila som to už... vzala som ako keby 20 a hotovo

DNDKDK

Ja mam jeden blister nahradny,pre taketo situacie,cize by som si jeden blister vyhradila pre taketo pripady,a kludne si chybajucu tabletku zoberies z tohto blistra :)