Chrupavka kolena

Príspevok v téme: Chrupavka kolena
annka13

Moj 12-rocny syn pred par dnami absolvoval artroskopicku operaciu kolena - po pade mal odlomeny kus chrupavky a roztruseny po kolene. Lekar mu to tam vycistil, chrupavku obrusil. Teraz zvazuje, ci a ake lieky mu na to dat. Viete, prosim, niekto poradit, ci sa da kolennej chrupavke pomoct aj inak - nejake doplnky? Predsa len, je to dieta, lieky pre dospelych nemoze. A nemate niekto skusenosti, ako je to so sportom v takych pripadoch? Hraval ziacky futbal, zacal snowboardovat, bicykel, beh, skratka aktivny chalan... dakujem

lyso

Dobry den chcel by som sa spytat mal som plastiku btb laveho kolena v r 2012 vaz sa neujal a koleno ostalo nestabilne v r 2015 mi robili replastiku stgr hamstring cil mam 10 mesiacov po operaci normalne behavam ale stale to koleno neni ono je neiste tuhne praska vrzga obcas preskoci nenito ani tak stabilne a nakoniec mi zistili gonartrozu 2 stupna som byvali futbalista tahalo ma to spat zato som isiel na replastiku ale ten odstup 3 roky od plastiky kdesom toaj zatazoval mali svoju dan nejake extra bolesti nemam lentoje menej stabilne tuhne atd tak sa pytam ci sa to neda nejako liecit aby som este hraval futbal dakujem..pred nedávnom som mal trening a dosť tomam stuhnute taky blby pocit. Vkolene nevedel by sidaco poradit brat nieco cobymohlo zabrat vdaka

N!kto

Mam 20 rokov venoval som sa bojovym sportom thajskemu boxu,kung fu ,karate . V 17 som mal operaciu kolena a bral som nespocetne mnozstvo liekov no nic nepomohlo a musel som skoncit. Mal som aj oslobodenie z telesnej vychovy na jeden rok . Ortoped mi povedal ze liecit sa to da ale uplne vyliecenie do povodneho stavu nieje mozne . Momentalne chodim na injekcie a neviem co dalej . Vas syn je ale velmi mlady a myslim si ze v jeho veku je schopnost regeneracie velmi dobra . Urcite dopnky vyzivy a hlavne strava . Huspenina ,mliecne vyrobky ak nezvykne ovocie a zeleninu tak treba viac a bude to okej :) . Prajem mu skore uzdravenie

TrainingBoy

radomil, preco jej rovno nenapises kde ich zohnat? takto by sa to dozvedeli aj ostatni, ktori vase maily vidiet nebudu. alebo by si tak prisiel o proviziu?
Je to dieťa a v takom veku sa chrupavky este regeneruju, v dospelosti uz velmi nie. Su doplnky na regeneraciu klbov v lekarnach alebo v obchodoch s doplnkovou vyzivou, ja som tiez uzival ako prevenciu ked som zacal cvicit, nic som si nevsimol, co je asi dobre. Potom su este dobre omega3. A az bude OK tak postupne zatazovat, no to uz lepsie poradi lekar. A tie lieky su vyslovene len pre dospelych? Lebo mozno obsahuju to iste co take doplnky a tym padom by nemali byt zle.

bio

annka na chrupavku a mazivo sa uzivaju kapsule zo zelenosupej musle a na koleno
pouzivat medeny pas,ktory je na suchy zips,takze sa moze pouzivat aj pri sporte. Meď lieci a je proti bolesti. Viac info na e-maily.

radomil

Zdravim Vas,

viem o velmi dobrych doplnkoch vyzivy, ktore velmi dobre posobia, pri liecbe viacerych problemov a ochoreni pohyboveho aparatu.
Moj znamy je tenista, ma 30 rokov a takmer musel s tenisom skoncit, keby nebolo tychto pripravkou.
Okrem mineralnych latok a vitaminov v spravnom pomere su velmi dolezite latky ako Glukosamin: udrzuje tekutinu v chrupavke a regeneruje ju, Chondroin: zabezpecuje dodavanie tekutin a zivin chrupavke
MSM - metylsulfonylmethan: prirdodzena forma siry, ktora posobi protizapalovo a je zdrojom biologicky vyuzitelnej siry.

V pripade zaujmu mi mozete pisat na mail.

S pozdravom
Rado