Let lietadlom prvý krát

n,..

ahoj ja som za tento mesiac letela 6x! a poviem ti je to ľahšie sa vyznať ako na autobusovej zastavke.. prídeš na letisko .. čo musíš hľadať je checking(neviem ako sa to presne píše) to sú také rady vedľa seba s obrazovkami kde sa berú kufre a dávajú letenky.. ty si musíš pozrieť svoju spoločnost cez ktorú letíš.. tam bude ukázaná... ja som letela cez air france tak som tam mala napísané airFrance- Pariž... to si najdeš potom príde k tomu tam buede pod tou obrazovkou ako keby taký pult tam bude pán alebo pani.. tam dáš kufre tam ti to odvážia dáš im pas alebo občianský alebo niečo ak si máš vytlačiť cez internet alebo ak ideš cez agenturu tak tá by ti mala dať taý papierik na letisku a s tým tam pôjdeš ....... odvažia ti kufor zoberu ti ho dostaneš letenku a ideš tam kde ostatný a to inkam ani nemôžeš isť muíš hľadať odlet.. tušim abflug sa to volá tam pôjdeš cez takú kontrolu ako keby cez taký rám dverí všetko kovové kabelku sponky a pozor ani nič piť tekuté to vyhod aj v príručnej to nemôžeš mať nič na piť ani nijaký dezodorant kozmetiku veľa tabletok.. ... dáš do takej debni to pôjde cez scaner.. a ty prejdeš cez tie kovové dvere .. zoberieš si za tým tvoju tašku a ideš dalej do takej miestnosti kde máš obchody tam si môžeš kupiť piť.. a potom hľadáš Gate... (dvere) to budeš mať na letenke napísané napr.. GateA23 a tie dvere budeš hľadať tie najdeš a budeš tam čakať tam aj nad tými dverami najdeš napísanú na obrazovke tvoj let.. neboj je to uplne jednoduché len si dobre odváž kufor aj príručnú.. a bude to super..

lost

Je to celkom pohodicka :)
Tam do Viedne ide tusim autobus, ktory vysadi cestujucich hned pred vchodom, ak nim pojdes.. Potom orientacia tam nie je az taka tazka.. Uz mam slabu pamat, ale myslim ze to bolo celkom lahke :) Hlavne je prist 1-2 hodinky skor, pre istotu, potom je clovek kludnejsi ze to stihne, ked sa prihodi nieco neocakavane (pokazene auto/bus/cokolvek).. No a samotne lietanie je fajn, ak mas to stastie byt pri okne, tak super vyhlad..
nemcine ani vlemi netreba, myslim ze ak niekomu len povies "spain spain" "flight" :D tak pochopia, popripade podla listku by ta uz niekto nasmeroval na tu spravnu cestu/chodbu..
A v lietadle, je to v odstate autobus :D len ma kridla.. nastupis tam, na listku budes ma rad a sedadlo, podla toho si tam sadnes, a potom uz len cakas na vzlet-let-pristatie :)