Psycholog? Vazne

Príspevok v téme: Psycholog? Vazne
Anna1991

Ahojte, potrebujem poradit. Ked ste si zacali uvedomovat ze mate nejaku psychicku poruchu, a zacalo to byt uz vazne a vedeli ste ze vam uz asi pomoze len psycholog al psychiater, tak ako ste sa k nemu dostali? Myslim, isli ste k nemu sami od seba, ci vas tam niekto prinutil ist alebo ako? Ja trpim uz dlhsiu dobu tazkymi depresiami 2-3 roky, posl rok je to vaznejsie, pridala sa k tomu socialna fobia, a teraz sa bojim ze plus aj schizofrenia, a este sklon k roznym sebadestrukciam. Nechodim k psychologovi ani nic ine, ale viem ze by som mala, ale sama sa k tomu neprinutim. Mam 19 rokov. Co mam robit?

hika

Ja mám tiež problémy, a mňa k psychológovi poslala neurologička na vlastnú žiadosť. Myslím si, že bude stačiť ak povieš obvodnému že chceš navštíviť psychológa a nebude problém. Možno ti niekoho aj odporúči. A jemu sa spovedať nemusíš ak máš z toho strach. Drž sa

Iveta Michael

Anna...lekárovi by si mala len zopakovať to čo si nám tu napísala! A neviem ale...keby si našla odvahu a zdôverila sa rodičom alebo aspoň jednému nechce sa mi veriť že by Ťa len tak nechali ďalej osudu ,,napospas,,!

P.S. Urob to čo Ti tu všetci radíme,okamžite vyhľadaj psychiatra alebo aspoň praktického lekára lebo inak...ja si zistím kto si a potom to bude mať rýchly spád,moja... :-)

rena23

K obvodnej nechod, je to uplne zbytocne. A ked uz budes u psychologa, nebude problem, co povedat - je to ich praca. Hlavne to uz neodkladaj!

rado ba83

a ešte sa skus zbaviť vlastnosti ako lenivosť a strach ked to nejde si pokup niake motivačne knižky a hlavne nečitaj tieto fora o depkách čo každý má lebo sa to na teba nalepí.. aj take slovíčka ako neviem, mne sa nechce alebo mne je jedno vyhod z hlavy.. ked sa zbaviš tych dvoch vlastností tak potom spoznaš čo to je sloboda

rado ba83

začni robiť niaky šport začni zarabať peniaze praca škola osamostani sa najdi si priatela sexujte jak sa len dá a začni na sebe pracovať a potom ked to nezmyzne až potom chod si po lieky neni možne aby 19ročna začala niake tažke lieky brať.. to lebo maš asi pohodlné detstvo kde maš čas sa zaobrať svojimy stavmy.. a skus aj zmeniť stravu začni jesť zdravšie a maj dostatok spanku.. kurnik ja byť otec a vidim decko sa povalovať doma tak ho nakopem

Anna1991

A ked dajme tomu ze sa premozem a pojdem k tej psych. al k obvodnemu, tak co mam povedat? Ze potrebujem vysetrit ci?

Lora K.

Ahoj, Anna! Ako tu už padlo: môžeš to riešiť cez obvodného (praktického) lekára, ktorý ťa pošle k psychológovi alebo k psychiatrovi.

Psychológa môžeš kontaktovať aj sama, najmä toho so súkromnou praxou (mávajú na seba kontakt napr. v telefónnych zoznamoch alebo aj na internete nájdeš cez bežné vyhľadávače, prípadne skús kontaktovať online poradne). Mimochodom, psychológ ti môže poradiť, o aké stavy sa jedná u teba, s čím by mohli súvisieť a navrhnúť ti, resp. odporučiť ti liečbu u psychiatra.

Na tvojom mieste by som jednoducho prestala odkladať túto záležitosť, argumenty typu ,,neviem sa odhodlať" by som odsunula a začala podnikať aktívne kroky smerom k odborníkom, ktorí by ti mohli pomôcť. Tiež buď opatrná so stotožňovaním sa s tým, čo si čítaš! Aby si si zbytočne neubližovala tým, že začneš vnímať seba ako človeka s vážnymi psychickými poruchami bez toho, že by si to mala potvrdené od niekoho, kto má skúsenosti a dokáže identifikovať správne symptómy.

Veľa šťastia a naozaj sa netreba ničoho báť ;)! (čo sa týka návštevy psychológa alebo psychiatra).

rena23

Mozno by si bola tymi rodicmi prekvapena, ale ak si na to netrufas, skus sa premoct a ist tam sama. Tu je tiez dost ludi s podobnymi problemami - piseme si napr. v teme Depresia..., pridaj sa! Urcite najdes povzbudenie aj podporu. Ked budes chciet, vsetko zvladnes! :-)

Anna1991

No prave, ja nikoho takeho blizkeho nemam. Mala som ale uz nemam, vsetkych som od seba odsunula prec. Mam este take dve blizke kamosky sice, ale byvaju v podstate daleko, a vedia len o mojich problemoch ako o ,, zlych naladach,, .takze vlastne nic take nevedia. Ja som uzavrery clovek, a nehovorim o svojich problemoch druhym. No az tu na tejto stranke, ale to je ine. A mam Rodicov kt by spravili pre mna vsetko, lenze oni by toto nepochopili.

rena23

Povedz to niekomu blizkemu, komu doverujes a trebars nech ide prvykrat s Tebou. Podla toho co pises, navstiv radsej psychiatra. Mozes ist k nemu priamo, obvodny o tom vobec nemusi vediet. Ale hlavne to uz neodkladaj! Cim skor pojdes, tym skor sa vyliecis!