Intolerancia Laktózy

Príspevok v téme: Intolerancia Laktózy
Danka_L

Ahojte! Tuto temu som zalozila pre vsetkych tych, ktori trpia inroleranciou laktozy. Ja osobne uz mam problemy s mliekom cca dva roky, no stale mam problemy a najma nudny jedalnicek. Stale len chleba s margarinom, sunkou, syrom obcas pasteta...Ak mate nejake typy, tak sa kludne o ne podelte :). Budem rada.

Takisto ako to riesite, ked sa idete najest niekde na dovolenke alebo v restauracii? Casto su casnici neochotni alebo vam len povedia, ze tam mlieko nie je, ale laktoza moze byt aj inde nielen v mlieku, napr. take sackove polievky, pastety, sunky...ako sa s tym vysporiadavate?

Well

Danka- Nicim to uz nezmenis jedine sa tomu vyhybat........
Niekto je alergicky na vceli jed,niekto na nikel ,niekto na pelovy alergen a niekto na laktozu.......

BJ

Tuto vec som si vyliecil, ale zacinam mat pochybnosti, ci to vobec napisat, lebo zase sa tu domna iste individua obuju.
Mne osobne to vyliecila surova strava (nie cista, ale okolo 75%, zvysok vegetarianske varene jedla), a hlavne 3 tyzdenny post na cerstvo vytlacenych zeleninovych a ovocnych stavach, skombinovany s MMS. Dalej ocista criev a pecene. Behom par mesiacov mi mliecne vyrobky prestali robit problemy, a to som mal s nimi cele roky problemy. Tiez ma nebavilo vyhybat sa im v kazdom jedle, bolo to totalne psycho. Ovela krajsi pocit, je mat to vyliecene a prilezitostne si ich dat, nemat z toho traumu. I tak sa vsak vyhybam priemyselne spracovanym mliecnym vyrobkom, ktore si myslim, ze tieto druhy alergii a autoimunitnych ochoreni dost vyrazne podporuju.
Takze, myslim si, ze ocista criev, pecene, posty a velky podiel surovej stravy tieto problemy skor ci neskor poriesi. Je to aj celkom logicke, kedze tieto problemy sposobuje obzerstvo nezdravou potravou.