Strava pri AKNÉ...čo mám a čo nemám jesť?

BJ

Ja si zase myslim, ze mozu, pretoze tvaroh v kelimku nieje tvaroh, ale sajrajt, rovnako ako acidko v kelimku alebo jogurt.

lucinkaaa566

fajn,,takze mlieko vylucim...ale myslite ze aj take vyrobky z mlieka ako jogurty (activia) , acidko , a tvaroh môzu spôsobovat akné ???

beja244

Akné a mlieko

Hnedá, biela. Horká, mliečna. Ľadová i horúca... Len si, prosím, nebežte hneď odlomiť! Čokoláda (v pôvodnom jazyku Aztékov – xocolatl, teda „horká voda“) má zaujímavý pôvod aj históriu, ale o tom niekedy inokedy. Teraz som chcel urobiť ďalší pokus oponovať rozšírený názor, že čokoláda zhoršuje akné, ba vraj ho dokonca vyvoláva.

Akné a mlieko

Hnedá, biela. Horká, mliečna. Ľadová i horúca... Len si, prosím, nebežte hneď odlomiť! Čokoláda (v pôvodnom jazyku Aztékov – xocolatl, teda „horká voda“) má zaujímavý pôvod aj históriu, ale o tom niekedy inokedy. Teraz som chcel urobiť ďalší pokus oponovať rozšírený názor, že čokoláda zhoršuje akné, ba vraj ho dokonca vyvoláva. V roku 2005 bolo publikovaných niekoľko prác, ktoré, zdá sa, definitívne vyvracajú tento predsudok voči čokoláde. Dlhodobé pozorovania dievčat a chlapcov v puberte neukázali, že by jedenie čokolády zvyšovalo riziko, častosť alebo intenzitu akné. Samozrejme, neznamená to, že budete jesť čokoládu namiesto chleba!

A nerobte to najmä s čokoládou mliečnou! Prečo? Pretože už najmenej od roku 2004 sa hromadia dôkazy o tom, že ak je niečo v strave, čo negatívne ovplyvňuje stav akné, tak je to mlieko a všetko, čo sa z neho vyrába. veľká štúdia a Harvardskej univerzity napríklad ukázala, že dievčatá v stredoškolskom veku, ktoré konzumujú mlieko a mliečne výrobky v najväčšej miere (3-4 porcie denne) majú o 20-40% väčšie riziko vzniku komplikovaného akné. Akné podľa tejto štúdie zhoršuje mlieko plnotučné, odtučnené, ba aj sušené. Zhoršujú ho aj zmrzliny, cottage cheese a smotanové výrobky. No a keďže aj reklama o mliečnej čokoláde tvrdí, že v každej krabičke je pohár plný mlieka, tak by som s tou mliečnou čokoládou bol opatrný. Zatiaľ nie je jasné, či akné zhoršujú hormóny kravského mlieka alebo jeho vysoký obsah jódu, ale to Vám môže byť jedno.

Nehovorím, že nesmiete piť kravské mlieko a jesť mliečne výrobky, ale ak je akné problém, ktorý Vás trápi a musíte užívať proti akné aj lieky, tak by ste mi mohli veriť: dôsledne obmedzte príjem týchto rizikových potravín na minimum. Vápnik sa dá zabezpečiť z lepších zdrojov. Informujte sa o nich.

lucinkaaa566

rozhodla som sa skusit nepit mlieko a nejest syry aspoň do konca augusta a uvidim ci kôli mlieku sa mi robi akne

Kejsyy

tak to skusim..už teraz som dosť vyhadzana,kedže mám pred kramami:D..ale možem ho piť aj cez kramy?...a k tomu kokosaku..použivam,ale večer:D na noc si ho dam:)a je užasny aj na opalovanie...

hrncek

kejsy, ja tiez pijem zihlavovy caj, velakrat mi uz akne zmiernil, a pravdepodobne sa budes nazaciatku vyhadzovat....ja som ho dlhsie nepila, lebo som mala relativne fajn plet, teraz som zacala a vyzeram strasne, ale aspon viem, ze telo sa mi precistuje, niekde to vyjst musi, treba to vydrzat, precistit telo, a to akne bude lepsie....a k tym potravin, dokazes aj sama zistit, z coho sa vyhadzujes, treba si vsimat co jes, u mna to sposobuje napr. biele pecivo, hocico z bielej muky, ovocie ak je vo velkom mnozstve tak to je u mna hotova pohroma, a tiez pokial zjem vela mlienych vyrobkov naraz...