Homeopatia

Príspevok v téme: Homeopatia
jazz

Boli ste uz na homeopatickom vysetreni? sko to prebieha? kolko vas to vyslo a zabrala liecba?

V Nitre je pan Šmidriak, homeopat, ktory tam ma aj pristroj na meranie hormonov.. ja mam konkretne problem s padanim vlasov a neustale meskajucou menstruaciou- 4 mesacne meskanie je u mna normalka. Cele sa to zacalo pred 2 rokmi, ked sme sa prestahovali, pri tom som nic nemenila, stravujem sa pravidelne a zdravo a sportujem, tak nechapem preco sa ma tieto problemy drzia ako kliest.

Chcem to vyriesit a poradili mi homeopatiu, aky je vas nazor???

0vecka

Monita21 bohuzial si dalsou obetou homeopatie po dvoch potratoch mas sancu na donosenie zdraveho dietata tusim cez 60% .. to ze ty to automaticky hades na homeopatiu je absolutna hlupost

Monita21

Je mi zle, keď to čítam, aké bludy tu píšete.Homeopatia je to najlepšie čo ma v živote stretlo. Moja rodina má iba dobré skúsenosti. To nie že jedna babka povedala..., ale z vlastnej skúsenosti hovorím, že to funguje. A ako? Je mi to srdečne jedno, aj keby to bol placebo efekt, ako niektorý píšu. Nie je to chémia a to je dôležité. Lekári mi nevedeli pomôcť, dva krát som potratila. Až homeopatia mi pomohla udržať dieťa a donosiť. Pomáha mi denno denne, či je to chrípka, odrenina, alebo aj smútok...Treba si nájsť len správneho homeopata, ktorý sa tomu naozaj venuje a nie len si chce privyrobiť. Žiaľ, aj taký sú.
Ale skutočná homeopatia naozaj lieči. Som toho dôkazom.

LK23

Ja na homeopatiu nedám dopustiť. Uz 4 roky mam svoju homeopatku a teraz sa chystám dokonca na kurz tzv. Homeopatie doma - vid foto.
Začnime sa opát vsetci liečiť prírodne a nie chémiou

0vecka

Zoubek na celom svete sa robia akcie kde ludia jedia napr homeopaticke lieky na spaniel... zjedia cely balicek a nic im neni lebo to fakt nefunguje... proste homeopatia nemoze ani pomoct a ani uskodit

Homeojanka

Ja mam sklerozu multiplex uz som ledva chodila ale ked mi homeopat nasiel liek presne na mna je mi uz o 100 percent lepsie super sa mi chodi a lonecne som zacala zit bez homeopatie by som uz bola mrtva je mi jedno na akom principe to funguje ale ked mas konstitucny liek presne na seba a perfektneho homeopata ktory ti ho najde nie je o com...choroba sa mi zastavila koli homeopatii a nic ine ma uz nezaujima

Zoubek

číslo, čo si tu napísal sedí. Mrkol som sa teraz na to a je to tam fakt veľmi zrozumiteľne napísané. A tiež ma prekvapil ten záver že aj homeopatia môže byť nebezpečná. Netušil som to, skôr som si myslel že to nefunguje. Ale v podstate je to logické. Tak ako tam uvádza nemôže byť niečo čo by len pomáhalo ale neškodilo. Všetko má pre aj proti.

homeo

Každý exorcista (kňaz) vám povie, že sa treba homeopatii vyhýbať, lebo ide o liečenie prostredníctvom okultných - temných síl. Prečo? Stačí si len prečítať jej pozadie, život a učenie jej zakladateľa Samuela Hahnemana (ktorý bol mimochodom slobodomurárom). Sám priznáva, že lieči nie materiálna stránka homeopatika (prakticky tá tam žiadna nie je, viď nižšie), ale duchovná. O aké duchovno ale ide?

Hahneman zdôvodňuje fungovanie homeopatík týmito princípmi:

1. Podobné sa lieči podobným (similia similibus curantur) - choroba sa má liečiť takým liekom, ktorý u zdravého človeka vyvoláva podobné príznaky ako choroba. Pri formulovaní tohto princípu sa však Hahneman dopustil zásadného omylu. Robil na sebe pokusy s chinínom proti malárii a spozoroval na sebe príznaky horúčky. Tie však boli spôsobené jeho precitlivenosťou na túto látku (idiosynkraziou), pričom je dokázané, že chinín u zdravého človeka horúčku nevyvoláva. Tento princíp podobnosti však nie je nový, vyskytuje sa napr. u známeho stredovekého mága Paracelsa, ktorý pri svojom liečení využíval astrológiu, či u pohanských náboženstiev Číny a Tibetu - liečenie chorých orgánov rastlinami, ktoré sa podobajú na chorý orgán - blen podobajúci na zub na liečenie zubov, vlašské orechy na mozog, bodliaky proti pichaniu v boku. Podľa princípu podobnosti sa v homeopatii vyberajú lieky takto: riečny rak proti rakovine (slovná podobnosť: rak – rakovina), lomikameň sa proti ľadvinovým kameňom (slovná podobnosť: kameň – lomikameň), bodliak proti pichaniu v boku (podobnosť: bodliak pichá)… (Alter. med., str. 54)

2. Princíp riedenia (potencovania) - homeopatické preparáty sa pripravujú postupným riedením z účinnej materskej substancie, ktorou môžu byť rôzne minerály a zlúčeniny, výťažky z rastlín alebo živočíchov. Jeden diel roztoku materskej substancie sa riedi 10 dielmi (decimálne riedenie označované písmenom D - Dr. Peithner) alebo 100 dielmi (centesimálne riedenie, C alebo CH - Boiron) etylalkoholu nebo vody za stáleho pravidelného trepania. Zo vzniknutej zmesi sa opäť odoberie jeden diel a ten sa zriedi znovu rovnakým spôsobom. Tento postup sa mnohonásobne opakuje a liek - homeopatikum, sa potom predáva pod označením napr. C10 (10-krát postupne riedený), C30, C200, D6, D30 a pod. Z tohto vyplýva, že počet molekúl pôvodnej substancie sa postupne zmenšuje. Pri riedení okolo C12, resp. D24 nenájdeme v homeopatiku už ani jednu molekulu východzej látky. Keďže všetky chemické/biochemické reakcie v ľudskom tele sú reakciami medzi molekulami, nemôže byť podľa vedeckých princípov homeopatikum účinné. Pre predstavu: u nás sa bežne predáva proti nachladeniu Oscillococcinum s potenciou C200.

3. Princíp pretrepávania (dynamizácie) - Po každom riedení sa roztok pretrepe rukou alebo v prístroji, ktorý sa volá dynamizátor a je označený číslom, ktoré označuje počet riedení a následných dynamizácií. Zakladateľ homeopatie pripisoval pretrepávaniu väčšiu váhu ako riedeniu. Bol totiž presvedčený, že v procese pretrepávania sa chytá do homeopatického prípravku kozmická energia. Vieme, že pretrepávanie nemôže zmeniť účinnosť chemickej substancie. Vzájomný pohyb molekúl len mierne zvyšuje teplotu roztoku a môže zmeniť jeho viskozitu, ale po vychladnutí sa roztok vracia k pôvodným vlastnostiam. V homeopatii sa hovorí aj o "pamäti" vody. Hahnemann veril, že molekula vody si udrží magickú essenciu” zložky substancie. Táto teória nemá žiadnu vedeckú opodstatnenosť.

Ak je teda homeopatikum účinné - čo alebo kto je za ním? Boh nie .. Homeopatia je biela mágia. Zamyslite sa - ako inak ako čarovaním možno nazvať napr. pretrepávanie?

Jaja15

Moja obvodná lekárka sa zaoberá homeopatiou. Sama mi ale povedala, že najväčšiu úspešnosť má pri malých deťoch...čím väčšie dieťa, tým menší predpoklad že to zaberie...Pri dospelých pacientoch je to zväčša "placebo"....Pri ťažších diagnózach je to vyhodenie peňazí...V podstate je to minimálna dávka z ničoho....u malého dieťaťa, ktorého organizmus ešte nie je zaťažený prekonaním množstva chorôb, braním množstva antibiotík a iných liekov takáto liečba môže pomôcť pri jednoduchších diagnózach...ale organizmus dospelého je už väčšinou poznačený množstvom liekov, takže takáto minimálna dávka výťažku už nestačí...sama preto využíva homeopatiou len u detských pacientov, kedy je predpoklad že by to mohlo pomôcť.