Homeopatia

Príspevok v téme: Homeopatia
jazz

Boli ste uz na homeopatickom vysetreni? sko to prebieha? kolko vas to vyslo a zabrala liecba?

V Nitre je pan Šmidriak, homeopat, ktory tam ma aj pristroj na meranie hormonov.. ja mam konkretne problem s padanim vlasov a neustale meskajucou menstruaciou- 4 mesacne meskanie je u mna normalka. Cele sa to zacalo pred 2 rokmi, ked sme sa prestahovali, pri tom som nic nemenila, stravujem sa pravidelne a zdravo a sportujem, tak nechapem preco sa ma tieto problemy drzia ako kliest.

Chcem to vyriesit a poradili mi homeopatiu, aky je vas nazor???

doubledog

priamo s klasickou homeopatiou skusenost nemam, ale s roznymi inymi podobnymi energetickymi preparatmi ano.

z mojho pohladu patria medzi top liecebne postupy, nie je to ziadny super vseliek, zaberaju vsak velmi dobre.

a btw. ak niekto trpi napr. zlymi snami kvoli aplikacii takychto kvapiek a vadi mu to, mal by si nieco o nich zistit predtym, nez ich zacne uzivat.

je to predsa stav, ktory u tychto veci celkom bezne nastava, co nie je ziadne tajomstvo.

Emily opat

dt456 homeopatia tak ako aj bachove kvapky sa vo velkom vyuzivaju prave u zvierat. Na potlacenie agresivity, bojazlivosti ... = kvapky a na roznu skalu telesnych ochoreni = homeopatika.
O tom, ze to funguje svedcia prevadzkovatelia utulkov i mnohi majitelia, ktori opakovane vyhladavju tento sposob terapie.
Prave preto, tvrdenie o placebe efekte absolutne neobstoji. Rovnako male deti, kolko rodicov opakovane chodi k lekarovi-homeopatovi, asi tazko sa da vysvetlit placebo efekt u batoliat, ze...
Kazdy mame pravo na svoj nazor, ja osobne som zastancom homeopatie, ekzem na tvari a opakovane zapaly mocovych ciest su pre mna uz len bolestnou spomienkou.
A celkom som sa pobavila nad tymi udajne "nesmiernymi" peniazmi... Bachove kvapky stoja per Eur, naozaj nic svetoborne.
Osobne odporucam kontaktovat KLASICKEHO homeopata, nie nakupovat rozne kombinacie homeopatik v lekarnach.

ninajenina

Nechcem nikoho odradzat, vyskusat treba vsetko ale ja sa osobne priklanam k Saxane co sa tyka napr. Bachovych kvapiek, tiez som si ich na niekoho odporucenie objednala. Niesom poverciva, veriaca ani som nic specialne necakala, no naozaj mi prisla cista voda.Ale ucinky prekvapili, po prvom podani mi doslo strasne divne a cely den mi bolo zle. Mala som nocne mory, a citila sa kazdy den ako nadrogovana. Po tyzdni som to vyhodila a este mesiac sa mi snivalo s tymi sprostymi kvapkami :)) A bella 12 za ten link by som ti vylepila po pysku to si dam radsej liter tych kvapiek ako citat clanky zo stranky tohto spolocenstva (sekty) ktore znicilo zivot tisicom ludi. Fuj!!

dt456

Homeopatia je naozaj využívanie placebo efektu. Ide tam v prvom rade o prachy. Za čistú vodu, resp. nejaký roztok takmer v cene čistej vody zaplatíte nesmierne peniaze a o to ide.
Ozaj počuli ste o tom, že by to fungovalo u zvierat. Ja nie.

polyander

Mne homeopatia pomohla. Dlhé roky som sa trápil so slnečnou alergiou. Dovolenky pri mori som neustále pretrpel niekde v chládku. Vďaka homeopatickým prípravkom si uživam zase slnko a more plnými dúškami. keď som ju prvýkrát použil pri liečení bol som veľmi skeptický , nič predtým mi nepomohlo . Odvtedy nemám problémy

SAXANA

philips, nepotrebujem zmenit dilera. uz som skusala kadeco z homeopatie, rozne vyrobky... od bachovych kvapiek... po firmu topvet a mnoho inych... a moja skusenost je taka, ze viac do homeopatik neinvestujem ani cent.
jedna vec je placebo efekt, ktory naozaj existuje... to je dovera, presvedcenie a sugescia ze liek zaberie... ale jedna pani dolu pise.. ze homeopatia zabera aj na jej zvieratka, a pritom u zvieratiek naozaj nemoze ist o placebo. a v tom je ta biela magia. homeopatika zaberaju... ci im verite alebo nie... ale neskor vas znicia. BIELA MAGIA. objednaj si bachove kvapky, pride vam domov cista pobosorovana voda...

Marek_123

Homeopatika su len placebo. Pripravia vam nejaku neucinnu blbost a vy musite verit, ze to pomoze. Ak tomu clovek veri, streati objektivny pohlad na svoj zdravotny stav a zda sa mu, ze sa zlepsil. To iste pocituju pacienti, ktori dostavaju namiesto skutocnych liekov placebo. Oni su presvedceni, ze im pomaha (tisi bolest,...). Akonahle by zistili, ze ide o podvod, ucinky by uz nepocitovali

RNG

Homeopatia je ZALOZENA NA VIERE, ze malicke mnozstva latok, ktore vyvolavaju rovnake priznaky, ako ma choroba su na tu chorobu liecive.
Tj je to z historie spat vyhrabana nevedecka zalezitost.
Pod homeopatiou sa ale casto ukryvaju rozne produkty, vobec nie na zaklade definicie homeopatik. A nioektore su naozaj ucinne.
Lekarska komunita dovolila vyhrabat homeopatiu zo smetiska dejin, lebo nepredstavuje vaznu konkurenciu sucasnym liekom, ako ju predstavuju mnohe potravinove doplnky, povodne ludove mediciny, dnes vysokokoncentrovane vytazky z nich, s dokazanou ucinnostou, ale neschvalene oficialne ako lieky.

SAXANA

HOMEOPATIA JE MAGIA-ZMLUVA S DIABLOM, DAJTE SI NA TO POZOR, MOZNO VAM NA ZACIATKU POMOZE (VED DIABOL NIE JE HLUPY A NA ZACIATKU SA PREJAVI AKO VELKY LEKAR) ALE NESKOR VAM NAVODI INE -ESTE VASCIE PROBLEMY, Z KTORYCH SA VELMI TAZKO DOSTANETE. KTO SI MYSLI, ZE PISEM HLUPOSTI,A BUDE POKRACOVAT V HOMEOPATII, RAZ NA TO PRIDE AJ SAM... DRZIM PALCE, ABY TO NEBOLO PRE VAS NESKORO.