Z ovsenych vlociek sa chudne alebo pribera?

bengoro

pribera aj chudne ... mam obdobie kedy za den ziem 400g cize full pack a vtedy priberam ...ale na druhej strane v obdoby chudnutia si dam ani nie 100g denne a vaha ide dole

ebi7777

ovsené vločky sú super,,, len nie tie farebné sladké s rafinovaným cukrom, prifarbené, ochutené celé umelé celé zlé,,

čiže tie obyčajné neochutené sú super, zdravé a aj na ovsené vločky platí, tak ako na všetko, treba jesť aj vločky (nie naládovať do seba sáčok 500g vločiek :D) s mierou!!! :D a potom sa nepriberie z nich

Žanet

Ja vločky jem pol šálky ráno a pol šálky večer a ani nepriberám ani nechudnem :) Fakt to závisí od toho či sa hýbeš alebo nie :)

666_martinka

podla mna ked si dat clovek rano rozumnu porciu ovsenych vlociek a cely den iba nesedi tak z toho nepriberie...ja si ich davam aj ked mam dietu lebo je to super na creva a prevencia proti zapche

Creatine

Ovsene vlocky patria k zdravej strave a tu netreba riesit ci sa pribera alebo nie. Su vynikajucim zdrojom bielkovin, vitaminov, vlakniny - takze sa nachadzaju v jedalnicku snad kazdeho kulturistu - mozno tak je myslene to priberanie. Ale ovsene vlocky na ranajky este nikomu neublizili. Sacharidy treba obmedzit hlavne na veceru.

Pri dietach su dolezite bielkoviny na ochranu svalovej hmoty - ved kto by chcel vyzerat vychrtlo a bez svalov...

Takze ja hovorim jednoznacne ano ovsenym vlockam pri diete.

mária388

Ahojte :) Mám 15 a mám dosť taký blbý problém.. každý má problém z mojou váhou..už ma to štve :P ..potrebujem niečo z čoho fakt priberiem :) Ďakujem.

kulturista

Podľa mňa je najdôležitejší pohyb. Keď sa veľa hýbeš môžeš aj viac zjesť. Keď sa hýbeš menej tak si musíš aj menej dopriať.
Ovsené vločky sú veľmi dobrý prostriedok pre naberanie (kulturistika) ale sú veľmi vhodne aj pri diéte ako bolo spomínané uvoľňuje sa energia postupne a nie si hneď hladný. Niektorí ľudia povedia že raňajkovali a sú hladný ešte pred obedom a nemajú energiu. Druhí povedia, že raňajkovali dobre dali si napr. ryžu. Áno, ryža je veľmi dobra v mnohých smeroch. No keď si dáte na raňajky napríklad ovsené vločky tak mate energiu oveľa dlhšie ako napríklad z tej ryže pretože z ryže sa energia uvoľňuje asi 2 hodiny no z vločiek 4-6 hodín čiže 2-3 násobok.
Takže pri chudnutí necítite nejakú tu dobu hlad (myslím že na raňajky ovsené vločky a do obeda vám nebude nič chýbať)a pri naberaní napr. v kulturistike energia. Ja si ich dávam pred tréningom a idem, keď si ich nedám tak to cítim, vládzem oveľa menej.
Nakoniec prajem hlavne veľmi veľa trpezlivosti či už pri naberaní hmoty alebo pri chudnutí. Jedno alebo druhé je beh na dlhu trať, maratón veľa ľudí to vzdá, dúfam že Vy nie. :))

TrainingBoy

Ovsene vlocky sa odporucaju preto, lebo su to komplexne sacharidy, prijem energie z nich je postupny, nie ako pri jednoduchych cukroch a tak pre telo nie je taky problem energiu priamo vyuzit a nepremienat na tuky, to je podstata vsetkeho. Preto aj ludia ktori cvicia a chcu nabrat na vahe jedia ovsene vlocky, chcu nabrat svaly, nie tuk a taktiez postupne uvolnovanie energie zaruci telu dost energie a tak sa nebudu spalovat svaly, pri chudnuti je to to iste, tiez nechceme ziskavat tuk a aj ked tych kalorii je v takych sladkostiach menej ako za cely den spalis, v jednorazovej davke ich nedokazes v takom mnozstve vyuzit vyuzit, taktiez ked chudneme len znizujeme prijem energie, nenechame nase telo uplne hladovat, postupnym uvolnovanim s komplex. sacharidmi to docielis