Chcem byť chirurgička, ale ...

Príspevok v téme: Chcem byť chirurgička, ale ...
LusiaS

... dnes sa mi podarilo dostať na jeden menší zákrok aby som zistila či mám na to žalúdok, všetko bolo v pohode a ešte viac som sa v tomto mojom sne utvrdila, ibaže nakonci, keď už bola rana pekná vyčistená mi prišlo zle /aj keď možno to bolo aj tým že som ráno nejedla/ , že som sa musela posadiť aby som neodpadla. Doktorka sice bola dobrá, vravela že na prvý krát som sa držala veľmi dobre a že to je len zvyk, ale ja sa aj tak bojím že týmto moje sny končia. Mám totiž 17, budúci školský rok maturujem a už 3 roky makám /najmä musím prekonávať mojú neschopnosť v oblasti chémie/ aby som sa dostala na medicínu, ale bojím sa že týmto to končí. Čo si o tom myslíte???? Potešil by ma názor najma niakeho lekára. Dopredu Dakujem.

LusiaS

zuzic: nie nie, mám dosť problémy s chémiou takže musím makať ak si z nej chcem udržať dobréznámky. Naštastie som toho názoru, že ak človek niečo naozaj chce a maká na to, nič nie je nemožné:) Ešte pred pár rokmi som z chémie prepadala a tohto roku som mala 1. A to som musela ešte prekonávať genetické predispozície na neschopnosť z chémie- máme to všetci v rodine:) A predsa sa to dá...... /snaď osm tým niekoho inšpirovala:)

mac86: ja este rozmyslam aj nad hematologiou alebo onkologiou. Aj ked ta onkologia musi byť strasne psychicky narocna, to by som asi

nezvladla. A ty si lekárka v akom odbore??? Ak sa ti chce, napis hocico o svojej robote, ja hltam kazdu informaciu:)

mac86

ja som lekarka, tieto veci som ja vzdy znasala dobre (aj ked chiru som nikdy robit neplanovala:o) Pravdepodobne to bude aj tym, ze si nic nejedla, ved sama musis vediet aj ako znasas celkovo pohlad na krv a podobne. Netrap sa tym, studium mediciny trva 6 rokov, pocas ktorych budes mat moznost vidiet vela roz. zakrokov (napr. vidiet porod bol tiez dost zazitok) a utrasies sa v tom na co naozaj si, ved medicina ma vela krasnych odborov, ak by teda ta chira nevysla... Drzim palce!

vevericka

ak na sebe pracujes v oblasti studia tak zvladnes to sa neboj..fyzicky si zvyknes, ako pise adam..kazdy si casom zvykne

AdamKrt

Rano sa najedz a neboj, zvyknes si. Clovek si zvykne na vselico... Pomysli na to, ze ten clovek bude rad, ked mu pomozes.