Akne, akne a stale akne asi do konca zivota

Príspevok v téme: Akne, akne a stale akne asi do konca zivota
edinna

ludia mam 21 rokov a stale mam akne .. chodik ku kožnej ktora mu stale predpisuje toiste kazde 2 tyzdne mi hovori ze sa to zlepsuje ale vobec sa to nezlepsuje pretoze vyrazky mam stale. v puberte som si stale rypala do tvare cize mi ostali jazdy..nie aztake moc ale predsa.. tekuty dusik aj keby na mna vyliala mi nepomoze na ne...stale si zapisuje ze s ami to zlepsuje no vobec nie. ved to vidim sama ona ma chce oklamat ale jednoducho medzi tymi dvoma tyzdnami sa mi tvar zhorsi... obcas mi to zas neda pokoja.. ale ked aj 2 tyzdne sanedotnkem tvare tak stale mam tie male otravne vyrazky... mozem si cistit tvar kolko chcem no nepomaha.. skusala som antukoncepciu ale to uz radsej nie lebo mi boloz nej na nevydrzanie aj ked som mala plet behom tyzdna bez vyraziek tak som nevydrzala.. pocula som ze brat roacutan mozu aj zeny.. lenze bojim sa.ze moja doktorka ma posle kadelahsie s tymto napadom.ale ja som z toho zufala milionkrat som plakala koli tomu uz od puberty mam takuto hroznu tvar..nebavi ma nosit mejkap do konca zivota, zavidim tym dievcatam ktore vyjdu von aj bez neho...:( som z toho naozaj zufala..vela ludi ma podobny problem ale ja som ten typ cloveka ze skusam vsetko mozne a nic nezabralo.. nachvilu pomoze a zase odznova..nenavidim mejkap.. no musim si ho davat :( uz ma to fakt hrozne nebavi ako ma moja hrozna plet obmedzuje...nici mi to radost zo zivota a celovo to posobi na moju psychyku no ja s tym chcem uz raz a navzdy skoncovat :(

simka111

Ja som mala taky isty problem,stale som mala problemy s pletou same vyrazky,akne a mastna plet..vzdy som si do pleti babrala lebo som to nevedela zniest a tim zo bolo samozrejme horšie..vyskušala som všetku kozmetiku co da dala zohnat v drogerii a v lekarni cez vichy,biodermu,obycajnu gafrovu vodu,clean clear atd...
Potom ma to prestalo bavit a isla som ku koznej,ta mi dala nejaky krem a pomohlo mi to ale po urcitom case sa to opet zhorsilo a bolo to este horsie ako predtym..velmi ma to trapilo lebo som sa bala ako budem vyzerat odlicena,na plaveckom a v lete na kupaliskua vseobecne.
Tak som presla ku druhej kožnej a ta mi uz pomohla,nielen kozmetikou ale aj pristupom lebo ten je velmi dolezity..dala mi skinoren,eryfluid a plet sa mi postupom casu vyliecila samozrejme ze aj teraz sa mi zhorši plet ale s tim co bolo sa to neda porovnat..
Ale aj strava je velmi dolezita,jem vela bananov,melony,acidko,biely jogurt,cerealne pečivo,vločky pijem prhlavovy čaj a čistu vodu
Prirodne veci ktore mi pomohli:
-prhlavovy caj na umyvanie
-maska z droždia
-a najnovšie si umyvam tvar s uhorkou alebo s uhorkovou štavou...Tak dufam ze som aspon trocha pomohla :D :D

siisa 25

vitaj v klube,ja uz to asi vzdam,lebo som vyskusala skoro vsetko aj ten roaccutane a stale mam akne,a ako na potvoru iba na ksichte,vsade inde nemam snad ani jednu virazku,mam aj alergie,nemas aj ty nahodou potravinove alergie?