alergia na lieky..

Príspevok v téme: alergia na lieky..
herminka666

Kto mi vie poradiť z vlastnej skúsenosti, pri alergii na liečivá radu PNC,nesteroidné antiflogistiká,salicyláty,fenofibráty,analgetiká s obsahom metamizolum natricum...aké lieky môžem brať na bolesti ak nemôžem analgetiká?...ak nemôžem salicyláty, môžem C-vitamín a vitamíny všeobecne?

Well

mirka.......rob si to co myslis za vhodne.......
Ved kazdeho je to osobny problem a zdravie...
Kludne si tlacte do hlavy aj 100 gramov denne......mozno sa niekto dozije aj 100 rokov bez nasledkov. Alebo bude vecny zivot bez chorob??

mirka 23

Well, akurat že tam to chalan zjedol čistu kyselinu askorbovu a to je rozdiel. A aj tak to nebola pričina jeho ťažkosti. ATB su pre telo ovela lepšie.. že

Well

jurokukurica........ tu nedavno bolo v jednej teme o probleme s vysokou davkou vitaminu C ohladom zazivacich tazkosti a jajkafr to tam pekne napisala,ze je to vo vacsich davkach obrovska zataz na zaludok a spojene problemi......
Ale nech to niekto skusi.....
Ved zijeme len raz tak preco neskusit vsetko.

JuroKukurica

To bol akútny stav. Zrejme ho telo všetko spotrebovalo, lebo som nedostal hnačku.

Ešte uvažujem, že keby som sa trepal 15 minut k nejakemu doktorovi a ten mi pichol vitamin C do žili (teoreticky keby sa taky dobrak nasiel), bolo by to iste ako ked ho vypijem doma sam a pockam 15 minut. Pichanie do zili je nezmysel ak funguje travenie.

mirka 23

Suhlasim s Jurom. C je pecka. Ja som analgetika a potobne hluposti nebrala ani nepametam. Vždy sa da všetko vyriešiť aj inak. Okrem C je ešte fajn Mumio (prirodna vec), je dobre na vela veci.
Juro 10g naraz? Ja jem max. 3-4g. Odporuča sa brať 1g. každých 15 minut ak je človek chorý.

JuroKukurica

Vitamin C blokuje bolest a pomaha liecebnym procesom v tele.

Proti bolesti som si vcera vykúšal vitamín C. Dostal som úpal pocas niekolko hodinovej prechadzke na slnku.

Vecer doma ma ma zacala boliet hlava. V noci som sa zobudil na silne bolesti, myslel som ze umriem. Dal som si studeny obklad na hlavu na zmiernenie opuchu mozgu a vypil som 10 gramov vitaminu C. Za 15 minut sa bolest zmiernila a zaspal som. Rano ma este trochu bolela hlava. Dal som si znovu 10 gramov vitaminu C a dobre sa najedol. Za 15-30 minut bolest zmizla a uz som vporiadku.

JuroKukurica

Vitamín C v lekárni je dost drahý a obsahuje škodlivé látky, ako sú oxidy kovov, či mastenec. V čistej podobe a lacno môžeš kúpiť vitamín C v DM drogérii. 100 gramov za 2 eura. Je to taka modra krabicka v regali s potravinovymi doplnkami (vitaminy, mineraly). V krabicke je biely prasok, vitamin C. Mozes ho pouzit do citronady. Je kysli ako kyselina citronova. C-cko pouzivam aj do varenia, ked treba okyslit jedlo.

Odporucam preventivne 3-5 gramov raz za niekolko dni, podla toho ci mas chut. To je 1/2 az 1 zarovnana kavova lyzicka vitaminu C.

Ak chces brat viac vitaminu C a chces ho neutralizovat (C-cko je hrozne kysle), mozes v DM drogerii kupit aj sodu bikarbonu. Je v rovnako velkej, ale bielej krabicke. Vo vnutri su tabletky sody. Beriem ich obcas aj na prekysleny zaludok. Tabletky treba rozdrvit napriklad medzi dvoma lyzickami, polievkouvou a kavovou. Mnozstvo asi 2 tabletky sody na 3 gramy vitaminu C.

Soda zo supermarketu obsahuje hlinik. Hlinik je jedovaty, poskodzuje mozog. Soda z DM je bez jedovatych oxidy kovov.

JuroKukurica

Vitamín C je potravina. Je klasifikovaný ako výživový doplnok. Nejde teda o "liek". Lieky mávajú škodlivé účinky. Jedlo nemá.

Vitamín C je účinný v dávkach od niekoľkých gramov. Treba odskúšať aké množstvá zaberú. U každého človeka je to iné. Spotreba vitamínu C sa môže rýchlo meniť aj počas dňa, v závislosti od fyzickej záťaže, či choroby.

Vitamín C je neškodné analgetikum. Mám to osobne vyskúšané pri úpale. Vitamín C účinkuje proti veľkému množstvu chorôb a otráv. Informácie o dávkovaní vitamínu C a čo lieči sú v tejto knihe: -odkaz odstránený-