to, čo pomáha mne

Príspevok v téme: to, čo pomáha mne
polkani

Už par mesiacov zijem zdravsie, jem striedmo, je to pre mna uz vcelku prirodzene a mam z toho dobry pocit. Ale, ako to uz byva, obcas neodolam, skutocne mozno aj natruc, zo zlej nalady, ved viete ako to chodi. Potom je mi to luto a vyvratim to. Nasleduje klasika zdravy rezim. Vzdy si umyjem zuby a oplachnem usta. Viem, ze bulimia je nebezpecna a skodliva, ale pytam sa, je to aj moj pripad? 2-3 krat do tyzdna? Poskodzuje zuby, hltan, bude to tak aj u mna, alebo je to iba pri castejsich pripadoch (niekolkokrat za den) ? Dakujem

líštička

Nič také, ako regulácia zvracania neexistuje. Pozri, snažíme sa ti poradiť a ty stále točíš o ovládaní a zdravej psychike, pritom už pár týždňov si umelo vyvolávaš zvracanie. Mne to normálne nepripadá, ale ak sa ty cítiš zdravo, tak len pokračuj a reguluj a určite ti to prospeje.

polkani

to som nikdy netvrdila. predstavme si model Kodnelia, ktora je na tom rovnako, ale je schopna sa zastavoit, regulovat, ovladat, opo tejto stranke teda nie je chora-po psychickej. Co by si poradila kordelii?

líštička

O čom to hovoríš, ako môže byť u teba psychika v poriadku, keď si trikrát do týždňa strkáš prsty do krku, aby si zvracala? ty si fakt pripadáš psychicky v poriadku????

jajka001_

ano, uz teraz. pretoze to takto riesis. telo sa z toho spamata,ty tazsie. problem je v tvojej hlave. prestan s tym cim skor, ak nechces mat problemy.
pozri si tu fora o ppp. snad ti to nieco povie.

polkani

na psychiatrii som uz bola, i ked nie pre ppp. Ja viem, ze to nie je spravne, ale je to prirodzene lahke a vyzera to, ze to nic neznamena. Kedy by som mohla spozorovat, ze ide o nieco vazne? zo zdravotneho hladiska?

líštička

Pozri, naozaj pôsobíš rozumným dojmom a keď už naozaj chceš urobiť niečo správne po zjedení niečoho kalorického, tak to môžeš aj inak: napríklad si povedz, že za každý prehrešok voči zdravej strave budeš polhodinu cvičiť. Budeš sa cítiť lepšie, aj urobíš niečo pre svoje zdravie.

líštička

No škodí to tak, že ak tvoj žalúdok po čase už nebude schopný udržať jedlo, tak skončíš na infúziách v nemocnici a potom ťa pošlú na psychiatriu. Budeš mať škaredú pleť, začnú ti vypadávať vlasy, zničia sa ti nechty. Budeš mať lámavejšie kosti. Žalúdočné kyseliny zničia tvoj hltan, takže aj prijímanie vody sa stane pre teba utrpením a budeš dehydratovaná. Môže u teba vzniknúť depresia a samovražedné myšlienky. Toto je len zopár následkov porúch príjmu potravy. Naozaj to chceš riskovať?