je to normálne ?

Príspevok v téme: je to normálne ?
boris1234

Je normálne,ak moja priatelka berie LOGEST antikoncepciu, začala to brať 8.7 , v den menštruacie... a teraz je 16teho amenštruaciu zatial nedostala, ani ju nebolí brucho ani nič. Je možné, že je to z tych tabletiek posunuté ? ale až natoľko ? alebo sa už treba začať obávať ?? prosím poraďte

macka26

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj a pribalovy letak mate na co? pomoc.. v dnesnej dobe ked uz neviete co so sebou a sexujete hlava nehlava, tak snad tolko inteligencie mate aby ste si precitali pribalovy letak.. kedy tu menstruaciu asi tak chcela dostat ked zere jeden blister za druhym a neda si pauzu v ktorej sa dostavi menstruacia?

bábofka

ja to nechápem, niekto berie HAK ako lentilky ... nevie o tabletkách nič, ani spôsob užívania :-(((
boris, tabletky sa nejedia, ale užívajú. s rozumom, samozrejme.

dobra vila

boris, tak ked teraz doberie druhy blister, nech si da 7 dnovu pauzu. Mala by sa jej dostavit menstruacia. Po siedmych dnoch moze zacat brat dalsi blister.
Stale je to: 1 blister (doberie tabletky) - 7 dni pauza + dostavenie menstruacie - 2 blister...atd (nevadi, ked pocas dalsieho bratia blistra ma este menstruaciu), proste pauza moze byt iba tych 7 dni, dostavi sa jej menzes na taky 3ti den. Po siedmych dnoch zacne brat ´dalsi blister a tak dookola :). Myslim, ze ked to raz vynechala, nic sa nedeje, ale radsej si este raz pozorne precitajte letak :)

BeBa14

Vysadit treba po dobrati jedneho blistra - po tych 21 tabletkach nasleduje 7-dnova pauza a na osmy den sa zacina brat novy blister-dalsich 21 tabletiek.Pocas tej 7-dnovej prestavky sa urcite dostavi menstruacia...

boris1234

Dobrá Víla

áno v tom bude asi problém, ona to nevysadila na tých 7 dní. A teraz má už iba jednu tabletku z toho druhého balíčka. a teraz čo má robiť ? vysadiť teraz ? ale už teraz menzes asi nedostane alebo ako je to ? či má jesť Ďalej ? a vysadiť teda po 7 týždnoch na týžden ?

dobra vila

hm, nejako to nechapem. Pozri, ak sa spravne pamatam, antikoncepcne tabletky sa skladaju z 21 tabliet(?). Ked ich zacala brat 8.jula v prvy den menstruacie, poslednu si dala 28.jula? (nepamatam sa, ci dobre hovorim pocet tabliet), ale to je nepodstatne, lebo 7 dnovu pauzu medzi prvym a druhym balickom uz musela mat (kedze je 16.augusta). Takze ked dobrala prvy balicek, nedostavila sa menstruacia? Preco nezasla za lekarom? A co teraz? Zacala brat druhy balicek? (lebo ak ano, tak uz sa jej ani nedostavi - vsak antikoncepcia zabranuje menstruacii, oddialuje). Ak druhy balicek brat nezacala (?), tak neviem preco menstruaciu este stale nema, nech sa spyta lekara, ale potom sa dufam chranite, ked tu antikoncepciu vylucila. Este som sa nestretla s tym, aby niekto nedostal kramy v 7 dnovej antikoncepcnej pauze, ktovie :-/