ovsené vločky+ovocie

Jessi_1111

vzhladom na cas pisania tejto temy asi nejde ,,iba")) o raňajky. raňajky maju uz len ked sa to vyslovuje taky estry nazov raňňňňňňňňňňňňňňňajky... čiže zakladnou jednotkou by aspon kazdy druhy den mal byt chlieb. ja mavam ovs.vloc.aj s polievočkou,,. mňamkáý

Jessi_1111

s vodou fuj ble. ja vzdy s mliekom. ale je to dobre aj tak aj taksamozrejmä urcite niekomu chutí tak a niekomu inak/onak

simka111

a môžem použiť na varenie ovsených vločiek ovsené mlieko???? To asi nemá také zle účinky ako kravske-pocit unavy,nafukovanie a akoby som mala v žaludku kamene.....
vločky mam veľmi rada a varene len vo vode nebudu take chutne :)

simka111

Ved všade sa píše že vločky sa maju jesť s ovocim... ale aj ja som už niekde čitala že sa to nema, nechápem prečo :(

boba 77

Základom je jesť ovocie vždy oddelene, samotné, lebo pri zlej kombinácii sa môže stať že je zle trávené a vytvára sa v tráviacom trakte kvasný a hnilobný proces, čo má za následok prekyslenie organizmu a množenie kvasiniek.
Ovocie kombinovať s obilninami je najväčší stravovací omyl.

evik1

vmi perfektná stránka,už som sa regla a nejakú o macese namáte? (vtip)zbožnujem maces,aj si ho pečiem doma,ale nie je to také.

evik1

Skús si do vločiek ked ich varíš vo vode sypnúť sušenú srvátku,je ľahšia ako mlieko.Aj Vanilkový cukor,alebo na záver polej medom a veľa škorice.

simka111

Ja si ovsené vločky najprv namočím do mlieka a nechám postať aspoň 2 hodinky aby zmäkli a boli lahodnejšie, pridám trocha cukru a uvarim, dávam aj trocha masla, potom majú skvelú chuť..
nakoniec dám 1 PL ľanových semien, škoricu a med.. niekedy aj banán a jablko :) a je to skvelé..
akurát mi vadí, že od mlieka som veľmi unavená a niekedy ma boli aj hlava ale neviem s čím by ešte boli také fajne ako s mliekom :(