ovsené vločky+ovocie

alchamilka

TrainingBoy: to som ja nevymyslela o tom kvasení a ovocí :) dokonca ani ovocie+semiečka sa nemusia ale to sú fámy kašlať na to

ShaulaThalit

ja si na raňajky alebo večeru dávam activiu bielu, ovsené vločky a čerstvé ovocie, ako jablká, pomaranče, banány.....

vevericka

a ozaj niekedy davam mlieko, niekedy jogurt, a jogurty rozne aj cisty, aj ovcny akykolvek, v rakusku dostat skvele ovocne(ozaj je vidno ovocie nakrajene) ziadne, ze iba prichut tak aj take niekedy:)

vevericka

Trainigboy. podla toho, co mam doma a na co mam chut..ak davam cerstve tak zvacsa nastruham jablko, alebo nakrajam banan, hrozno klasika, susene(to ked sa ponahlam) zvacsa horzienka alebo figy, datle (odkostkovanee:) ) alebo si kupim rovno zmes suseneho ovocia a vlociek (ale fakt ovsenych nie tie kukuricne nahrazky)
semiacka rozne najviac lanove, alebo lupane orechy, mandle, vsetko to mam nachystane v nadobach ponasypam podlachuti zalejem a zjem:)

TrainingBoy

vevericka ako to chuti s jogurtom? ja si davam s mliekom ale rozmyslal som ze by som "prestupil" :) a ake ovocie do toho davas?

TrainingBoy

alchami to je blbost :) chces snad povedat ze ked si niekto da ovocie tak o polhodinu uz sedi na wc lebo ziadne jedlo nebranilo cestu? :)
kvasit kvasi, s tym nic nespravime, kvasinky su myslim najrozsirenejsie bakterie, problem nastane ak kvasi prilis :) to ani prehanadlo netreba
a neviem preco tak radi niektori ludia hovoria o hniti, hnitie je len predsa prirodzeny rozklad organickych latok bakteriami, to sa deje aj v nas, rozdiel je len v tom ze u nas prebieha ten proces sposobom ktory nam je prospesny, (inac by sa asi ani nedial) mame prospesne bakterie, ak nie, tak si myslim ze to tiez pocitime a zase nebudeme potrebovat prehanadlo :)

vevericka

jedavam vlocky s ovocim, semiackami a jogurtom, ked mlieko tak davam skor bez ovocia, ale to zasa davam kakao:)

alchamilka

ja som počula že ovocie sa nemá kombinovať tak neviem ovocie vám rýchlo vytrávi za cca. za pol hodinu , ale iné jedlo dlhsie takže ovocie nema kade prejsť kedže mu v ceste stojí iné jedlo a začne "hniť" , kvasiť

simka111

Ja si davam na ranajky vločky s kus vody aby boli makke a potom jem..neviem co je to takto vhodne...alebo vločky-biely jogurt-kusky banana a kusky jablka...