gumicky spajajuce horne a dolne zamky na strojceku

Príspevok v téme: gumicky spajajuce horne a dolne zamky na strojceku
jana1989

dnes mi dali gumicky na strojcek, spaja mi to hornu 2 s dolnou 6, mam to na oboch stranach a mam to nosit 24 hodin, potrebujem to na sklopenie zubov, pretoze mam otvoreny zhryz, citim sa ako daky mutant ze ked otvaram usta, tak sa mi to natahuje, ale uz si pomaly zvykam, len je to neprijemne, nevie mi niekto povedat ze za ako dlho sa mi tie zuby akoze sklopia? asi nie za mesiac vsak?:(

rasto212

Ja si ich menim kazde rano, ak sa nahodou roztrhne ebo strati, tak vzdy vymenit obe.. Nosim ich stale okrem jedenia :)

Lennka_06

Dobrý deň, pred dvoma dňami mi dali tieto patádne gumičky na strojček v ktorých vyzerám fakt zle.... ale chcela by som sa vás opýtať že ako často si ich meníte, pretože mne dala zubárka taký sáčoček kde je ich veľa a že si mám len striedať 2 dvojice a keď sa roztrhne tak dať novú ale neviem ako často si mám meniť tie 2 dvojice, nieviete o tom niečo???

drpicli

ja som nikdy nemala žiadne problemy so zubami vždy mi spolužiačky obdivovali zuby a niajk som sa špecialne nestarala iba teraz po puberte.Aj ked je pravdou že sladkosti v rodine nikdy neboli aj cukriky až na strednej škole som asi prvý krát ochutnalaaj cokoládka len na vianoce jedna kocka bola.U nás sa sladkosti nikdy nekupovali ale za to turmix z tvarohu sme amli každý den v dectve.

ellllla

aj ja som to musela nosiť, nič hrozné:) nosila som to poctivo a pri najbližšej kontrole mi zubár nosenie obmedzil len na nos..Veľa šťastia prajem

fuck dentist

no, mne to dali dnes, a je to na hovno.., nemozem ani poradne otvarat usta a je to strasne neprakticke, este mi zubar ukazoval video, ako to nosia deti v Amerike, vec je, ze to video mi pripadalo dost stare, u nas su strasni zubari! amateri. po kazdom jedle si mam akoze umyvat zuby, no, aby som v skole vyzeral ako debil, a este, tie gumicky si vobec neviem nasadit, preto prosim, ako som sa tu docital, tie gumicky su asi jedina alternatíva, takze ako si ich dat, pretoze, ak si ich uz vobec nasadim, bude druhy den.

blink_182

ja som to nosila tiež a nič hrozné to nebolo... strojček som mala celý priesvitný a aj tie gumičky takže to nebolo ani poriadne vidno... sú aj horšie veci ako strojček na zuby...

Sanora0009

Jana 1989 - presne viem ako ti je. Mne dnes nasadili tie gumicky a ked som to videla v zrkadle, tak mi normalne slzy vyhrkli do oci, ze toto ja nechcem...
Mam to nosit 24 hod.denne, ze dole si to mozem dat, len ked pojdem jest a ked si budem umyvat zuby. A povedali mi, ze cim poctivejsie to budem nosit, tym skor to pojde dole... Ze ak to budem poctivo nosit, tak do takych 2-3 mesiacov by som to mohla prestat nosit. Lenze bud poctiva v noseni takej otrasnej opachy, ze to vyzera ako keby som bola kanibal...
A co je horsie, ze som sa pytala, ci neexistuje nejaka ina alternativa a povedal mi, ze toto je najlepsia aku pozna. :(

Eva123

Ja som mala strojcek asi dva - tri roky, povedali mi ze mam proste zuby velmi nahusto a ze by trebalo 4 vytiahnut. To sme odmietli s tym, ze nebudeme tahat 4 zdrave zuby. Tak mi teda dali len ten strojcek, najprv horny, potom dolny asi tak o rok neskor, pri kazdom dotahovani ma to tyzden bolelo a prve dni som skoro nejedla, dali mi aj tie uchvatne gumicky, ktore sa trhali vzdy ked som sa viac usmiala takze som potom na ulici riesila skladanie druhej gumicky. Potom som tie gumky nosila len na noc, aj tak si myslim ze skoro nic nepomahali. mne totiz mali celu spodnu celust stiahnut dopredu. Strojcek mi dali dolu (asi rok-dva je tomu), mala som krasne rovne zuby, pekne vybielene, poslali ma domov s udrziavacom (na noc), ze si ho mam davat dva roky. Raz som si ho na dovolenku zabudla - zuby som mala krive, samozrejme (nie az tak ako predtym ale boli krive), prisla som na zubne, zistili mi 6 medzizubnych kazov a jeden normalny takze na zubne chodim ako na klavir a co sa udrziavaca tyka, ked ho nosim, zuby mam teoreticky rovne, ked nie, su krive. ( a staci ho nemat aj jeden den. Tak som zvedava ako budem vyzerat ked ho po tych dvoch rokoch prestanem nosit.) medzi zuby nestrcim skoro ani najtensiu medzizubnu kefku cize ked to takto pojde dalej, tie 4 zuby budu nakoniec aj tak vonku a to mam 16. (a este mi zacinaju rast zuby mudrosti, akoby som ich nemala dost xD) Treba to vsetko brat velmi poctivo, aj ked to boli, inak skoncis s krivymi pokazenymi zubami tak ci tak, ale zaruku, ze to vyjde a skutocne tie zuby potom ostanu take rovne ako by mali nemas.

Anci

Chichi, ja mam krive zuby, lebo mam jeden zub navyse (hornu dvojku) a nikto mi to vcas neriesil. Takze z predu to vyzera este celkom fajn, ale z jednej strany to je hroza a z druhej este vacsia.
Ale napriek tomu sa rada usmievam... ;o))

Raz ked budem stara babka a budu mi davat protezu, tak si necham urobit krasne rovne biele zuby...a budem sa skerit este viacej.