nesyntetická kyselina listová

RNG

Ja som za surovu stravu vo zmysle, ze aspon 50% stravy by malo byt surove.
Tepelna uprava, varenie, pecenie a najma mikrovlnka a vyprazanie vytvaraju latky, ktore nase telo nepotrebuje=zamorenie. Samotna hydrolyza zvacsa neskodi, lebo velmi velke molekuly nevieme ani absorbovat ani v tele pouzit.
Ale studeny enzymaticky rozklad je lepsi, nez tepelny rozklad, lebo sa pri tom nielenze znicia mnohe ziviny,, ale aj vytvoria pre telo neprirodzene latky.

Well

TrainingBoy :)
Ani mne:)
A ani si neviem predstavit jest surovy zemiak,ryzu:)Zakladnu potravinu v mnohych krajinach. Uz stacilo podla mna pisat nezmysli na temu ,,treba jest len surovu stravu".....

TrainingBoy

"bielkoviny sa hydrolyzuju varenim a ich retazce sa skratia. To iste robia v nasom tele enzymi a probiotika, ktore bielkoviny a ine latky rozkladaju(enzymaticke "posekanie" az na aminokyseliny)."
to mi neznie ako negativne stanovisko voci vareniu potravin, tak nechapem ten dodatok "aj ja som za surovu stravu"...?

mirka 23

Watermelon, z Čiech sa daju kupiť doplnky od Swansonu. Ja si nemyslim, že Jamienson je prirodny, čo som ja mala C tak to bola sama chemia..
A to si ktorý týždeň? Gratulujem :-)

watermelon

fu, dakujem RNG za vyklad, skratka preto sa snazim nejest nic varene, kvoli tym vsetkym hm nazvyme to veciam, co su v jedlach, menia sa struktury bielkovin atd. Snazim sa preto, lebo v tehotenstve sa mi vsetky chute prehadzali, dlho som nemohla ani citit ovocie (co bolo pre mna zaklad stravy). Teraz je to lepsie, ale zial stale nemozem niektore ovocia. Tym padom, aby som aspon nieco zjedla sa uchylim k hnusnym varenym potravinam a potom mi je zle. asi tak. Ale uz som tak schudla, ze bohuzial musim jest aj varene (samozrejme maso by do mna nikto nedostal).
uz len cakam kedy nevolnosti pominu a chute sa vratia a potom bude vsetko po starom.
ano varene jedlo je navykove, je to dokazane, napr. v syroch su vraj latky podobne opiu a teda su navykove, mozem skusit vyhrabat ten clanok, tvrdia to vedci.

doubledog: ano, musim sa naucit stat si za svojim a kaslat na to, co si ini myslia.

RNG

Aj ja som za surovu stravu, ale este som sa nenaucil jest surovu nevarenu ryzu, hahaha.
Okrem toho, clovek aj casto vie, co je pre neho z hladiska zdravia dobre a predsa je casto podla chuti, nie biologickych hodnot.
Porekadlo hovori:
"Zvyk je zelezna kosela" a clovek sa nemoze len tak lahko uplne zmenit.

doubledog

RNG, ved watermelon je proti vareniu, preferuje surovu stravu :)

wm: hej, to poznam, na mna sa tiez minule cudne divali, ked som skumal zlozenie akehosi pripravku.
tak som sa cudne pozrel ja na nich :)

RNG

Modifikovana celuloza sa vyraba posobenim prirodnych enzymov na celulozu, ktorej molekuly sa posekaju na kratsie.
V podstate na tom nevidim nic umele, podobne vyrabame pomocou enzymov a roznych kultur, co ich produkuju napr jogurty, syry,kefir....
Je pravda, ze pri priemyselnych upravach v potravinarskom priemysle sa pouzivaju casto metody niciace biologicke hodnoty, ale prave na tomto nevidim nic zvlastne skodlive.
To by si musel byt aj proti pudingu, lebo varenim sa skrob(sacharid) rozvari, tj hydrolyzuje, tak isto sa rozne bielkoviny hydrolyzuju varenim a ich retazce sa skratia. To iste robia v nasom tele enzymi, a probiotika, ktore bielkoviny a ine latky rozkladaju(enzymaticke "posekanie" az na aminokyseliny).
Hlavny problem s priemyselne vyrabanymi potravinami vidim v zamoreni, dovolenych pridavkov, ktore po par rokoch odvolaju a rozne metody na konzervaciu a stabilizaciu, ktore nicia biologicke hodnoty v jedlach.