nesyntetická kyselina listová

watermelon

no hej, ale ked su za mnou ludia, predvacka hned nauctuje, ani sa nespamatam a uz mam platit. ale jasne je to moja chyba. ale ked toto bol ten najprirodnejsi pripravok, tak si ani neviem predstavit, co je v tych ostatnych.
este budem hladat.

doubledog

ved si si mala predtym prestudovat, co to presne obsahuje a ci ti to vyhovuje.

ak mas taketo specificke poziadavky, nemozes sa predsa spoliehat na nejaku predavacku v lekarni.

watermelon

doubledog, diky, vcera som si presne od nich kupila a to som si vypytala ten najprirodnejsi pripravok, ja hlupa, doma som zistila, ze je tam modifikovana celuloza, skoro ma vystrelo, davat babatku modifikovane sra.ky nepovazujem za spravne, i ked si uvedomujem ze modifikovane skroby su dnes skoro vo vsetkom - preto sa stravujem ako sa stravujem no a nakoniec aj tak kupim nieco v com je a v com by som to necakala. co uz zijeme skratka v takom svete...

Well

Nadbytok nie je toxický, ale môže maskovať nedostatok vitamínu B12 a vyvolávať kŕče u epileptikov.

Tak pozor na to.

watermelon

dakujem well, toto vsetko viem, a predtym ako som otehotnela som jej vdaka mojej rastlinnej surovej strave jedla aj vo vacsom mnozstve ako sa odporuca. Ale tehotenstvo to zmenilo, neviem zatial do seba dostat tolko jedla co by som mala, preto hladam aj doplnok. Ale nesynteticky - co asi na Slovensku nie je mozne. Idem sa spytat do lekarne.

Well

Kyselina listová sa označuje aj ako folát a patrí do skupiny vitamínov B.
Jedným z najbohatších zdrojov folátov sú kvasnice, listová zelenina, brokolica, špenát, ružičkový kel, chren, paradajky, kapusta, karfiol, strukoviny, pečeň, obličky, olejnaté semená, orechy...