Bojim sa, ze podvediem manzelku

Príspevok v téme: Bojim sa, ze podvediem manzelku
pato666

Som zenaty nieco vyse roka, ale s manzelkou sme spolu cez 7 rokov. Manzelka mala vzdy psychicke problemy, isty cas sa aj liecila a asi sa to aj zlepsilo,ale znova je to spat. Nechce sa mi zdoverit so svojimi problemami, nechce sa so mnou rozpravat,len to najnutnejsie a o dotykoch ani nevravim. Proste odmieta ma po vsetkych strankach ako kamarata,ako dovernika aj ako milenca. Snazim sa, ozaj sa snazim. Som jej vzdy po ruke,snazim sa s nou rozpravat, pomaham v domacnosti aby toho nemala vela, vymyslam nejake vylety na odreagovanie,prinesiem jej kvety , proste dal by som takmer hocico za to,aby bola stastna,ale nic. Uplne ma ignoruje. Vedel som do coho idem ked som si ju vzal,lebo ako som pisal vzdy mala psychicke problem. Mala tazke obdobie,zomrel jej milovany otec,dvakrat potratila,ked bola mladsia otcim ju znasilnoval. Ja to vsetko chapem a chcem aby bola znova stastna,lenze ona ma neusti do svojho zivota. Zdalo sa mi,ze sa to zlepsilo,lenze teraz do toho znova upadla. A co je najhorsie, tak zacina ignorovat nase deti. Mame dve male dcerky a starsia chodi ku mne do pracovne plakat,ze mama ju nechce.

Dalsim problemom je,ze oporu nachadzam len u kolegyne v praci. Nemam nikoho komu by som sa zdoveril, len ona ma vzdy s pochopenim vypocuje. Dost sme sa zblizili. Ked uz nemozem,tak jej len zavolam a porozpravame sa,popripade skocime na kavu. Lenze poslednu dobu sa to vygradovalo do takeho stavu,ze sa stretavame u nej doma. Zo zaciatku to bolo v pohode,boli sme ako dobri priatelia, lenze teraz je to dost tazke. Naposledy mi asi preplo, ale vrhol som sa na nu, zacal ju bozkavat,vyzliekat a ona mi to opatovala,citil som,ze to chce tiez. Lenze ked som si spomenul na manzelku,tak som nemohol pokracovat. Utiekol som odtial ako maly chlapec a je mi z toho nanic. Chcem byt verny manzelke,milujem ju, velmi ju milujem. Lenze tuzim po kolegyni a aj ona po mne, mam ju rad, je to skvela zena. Stretavam sa s kolegynou nadalej, ale asi pokusam diabla,lebo neviem ci sa budem vediet ovladnut aj nabuduce.

Aspon som to zo seba dostal,padlo mi vhod to napisat, plus ak ma niekto pre mna hocijaku aj najmensiu radu,tak do toho. Ak mi chcete pisat,ze som len hlupy nadrzany chlap...tak ANO viem o tom, som hlupak,ale ani ja uz nevladzem.

pauli 73

okrem iného Paťo potrebuje sám psychológa a odborníka lebo si sám nevie poradiť so situáciou a má ju ozaj dosť zložitú...

pauli 73

rozumiem ti, je síce pekné, že chceš pomôcť patovi ale nezdá sa ti, že zachádzaš pridaleko? takto cez net ísť tým ľudom až ,,pod kožu" narobí viacej zla ako osohu...ako teraz napr. Možno to tak vôbec nie je a ty celý problém obrátiš iným smerom...pato je zúfalý ak si si nevšimla a ak tak rozumieš ľudskej duši bude sa chytať každého stebla alebo resp.rady...

rozumiem ti

pato: nie, nerob to. normalne si dohodni termin. a chod tam v dohodnutu dobu. ak sa bude pytat, tak mu aj povedz ucel tvojej navstevy. chladna hlava a rozvaha. viem, ze je to tazke, ale ide o dobro tvojej zeny. ver mi.

rozumiem ti

pato: plasit sa nemusis, a hlavne nerob ukvapene zavery. Myslela som si, ze budes takto reagovat, ale toto som nechcela. Tu nejde o neho ako o muza... ide o ten bezproblemovy svet. Na nom je podstata. Predsa len, v partnerskom vztahu prichadza aj nechtiac k nedorozumeniam, k tzv. malym traumam, ktore clovek citovo vnima ako zle, bolia. Myslim, ze u psychiatra vnima to bezproblemove okolie ako napr. veriaci vnima boha. viera v boha mu dava nadej, istotu. Nie je to nic fyzicke, alebo osobne.

tesi sa tvoja zena k psychiatrovi? chodi tam bezproblemovo, bez reptania?

pato666

rozumiem ti,Idem za nim teraz. Je tam do pol tretej,tak snad stihnem. Vystrasila si ma, potrebujem v tom mat jasno.

pato666

rozumiem ti, si ma teraz pekne vystrasila. Dufam,ze sa mylis. Ja som cely cas v tom,ze manzelka je taka neochotna ku vsetkym, nielen ku mne. Velmi by ma ranilo, keby to nebola pravda. Keby mala niekoho ineho komu by verila viac nez mne.Ved robim vsetko co sa da, aspon si to myslim. Ja uz nevydrzim tu neistotu. Potrebujem sa niekam pohnut. Co mam robit?

rozumiem ti

Pato: este nieco som zabudla. Ak sa rozhodnes pre toho psika, tak sa rozhodni bud pre handicapovaneho ( jedno ocko, nozicka ), alebo z utulku. Nieco, co v nej vyvola lutost nad tazkym osudom. Takto je vyssia pravdepodobnost, ze v nej vyvolas sucit, pripadne sa s nim bude stotoznovat. Ja viem, ze to znie vsetko uplne nelogicky.

A verim tvojmu instinktu, ver mu aj ty. Ak ti nieco na cloveku nesedi, tak je velka pravdepodobnost, ze je tam nieco, co to v nas vyvolava. Kazdy mame instinkt dany do vienka a vzdy sa ozve, ked nas chce varovat. Len sme sa ho naucili potlacat rozumom.

rozumiem ti

Myslim, ze zvieratko by u tvojej zeny vyvolalo schopnost radovat sa, tesit sa. Ono to zvieratko je neuveritelne vtipne a smiesne, ked sa tesi. Netvrdim naisto, ze to zaberie, ale za pokus to stoji. Odporucam kludnu rasu, labrador, golden retriever, alebo aj mopslika.. ten je malicky a ako terapeut nezaplatitelny. ved uz len na tom krochkani ked chodi sa musis smiat. A to tvoja zena potrebuje. Naucit sa znova smiat.

Ano, mam podozrenie, ale nechcem, aby si to pochopil zle. Neviem, z koho strany, ale mam dojem, ze to prekrocilo rovinu pacient - lekar. Nemusi to byt vo fyzickej rovine, ale psychickej, tz. ze napr. tvoja zena sa nanho upla. Je to pre nu bezproblemovy svet, ktory jej on poskytuje. Alebo tak nejak. Ale nie som si ista, preto tam chod a porozpravaj sa s nim. Nedaj nic najavo, prosim. Okrem toho sa mi nepaci jeho neochota s tebou komunikovat o tom, co sa s nou a v nej deje. Chapem podstatu lekarskeho tajomstva a aj jeho opodstatnenost. Ale minimalne s tebou moze komunikovat tak, aby si vedel pochopit jej svet. To je totiz zaklad. Chapat, co sa v nej deje.

anna555

Obdivujem mužov ako si ty,po prečítaní tvôjho príspevky je mi veľmi ľúto tvojej manželky,teba,detí,držím ti palce v živote a čo sa týka tvojej kolegyne,ešte by si mohol skúsiť dať manželke šancu,porozprávať sa s ňou,byť na ňu milí,prešla si hroznými vecami,ono je to ťažké byť so ženou ktr.vlastný otec znásilňoval,je to psychicky veľmi náročné,trpí a ty jediný jej dokážeš pomôcť,len to chce čas,prajem veľa trpezlivosti,pekný deň

pato666

rozumiem ti,mozes hovorit jasnejsie? Mas nejake podozrenie? Nesedi ti nieco?

Je mi luto,ze si si musela prejst niecim podobnym ako moja manzelka a zaroven dufam,ze tak ako pomohol tvoj priatel tebe,budem schopny aj ja pomoct.

Fuu,zvieratko? No pravdepodobne to nie je zly napad, ale je to dalsi tvor o ktoreho sa bude treba starat. Nehovorim, manzelka ho urcite vyvenci aj mu da nazrat, ale hrat sa s nim, pohladkat ho a mazlit sa snim budem musiet ja. Aj ked deti by sa urcite potesili. Zvazim to este. Aspon by bolo doma veselsie.

Bohuzial sme z ke. Keby niekto poznal nejakeho schopneho psychiatra,mozte mi dat vediet. Dakujem.