Este chcem schudnut

Príspevok v téme: Este chcem schudnut
sheeeep

od maja som schudla nejakych 8 kil a zastavila som sa na vahe 65/66 kg a chcem to dat na 60 aspon, ale uz mi dva tyzdne stoji vaha, alebo sa posuva trosku hore... ako mam pokracovat v chudnuti?? riadim sa Mirom Veselym, ale uz neviem ako dalej, energeticky prijem uz nemozem znizovat lebo som na spodnej hranici...

sheeeep

len ide o to, ze ja absolutne netrpim hladom, ani ked som denne zjedla 5000 kJ, travenie mam teraz super, vlasy maju ovela vyssiu kvalitu aj rychlejsie rastu, nechty sa mi nelamu, takze to asi nie je az taky strasne maly prijem, lebo napr. min. leto som schudla ani neviem ako desat kil, vtedy som postavu absolutne neriesila a ani som neriesila co jem, asi som jedla strasne malo, lebo mi padali vlasy ako dive a plet som mala strasnu a jedla som asi dvakrat za den, teraz sa citim super, akurat ze uz enchudnem

A-Z

rozumiem ti,
to "skokove navysovanie" a nasledne znizenie prijmu je osvedcena procedura pri stagnacii v chudnuti, na znovunakopnutie metabolizmu, podotykam neskodne - zdravotne. No ale to som poradila sheeeep este predtym, ako napisala svoju vahu a energeticky prijem.
sheeep, kedze pravidelne sportujes, mala by si mat k tomu aj adekvatny prijem. Pri prijme 4500 kJ si koledujes o podvyzivu, teda nedostatok vyzivy pre organizmus. Chudnutie pod 5000 kJ sa odporuca len zdravotne ohrozenym obeznym pacientom, aj to pod dozorom lekara. A v ziadnom pripade takyto prijem neodporuca ani M. Vesely, prave naopak, varuje pred nim, takze nechudnes podla M.V. :(
Jednoznacne zacni postupne navysovat energiu, ako bolo napisane uz viac krat, pomaly, aby tvoje vyhladovane telo nezacalo rychlo priberat. Aj 6000 kJ je stale prijem na chudnutie. Pri tvojich aktivitach rozhodne 7 a viac (nazaciatok - ved nechces cely zivot hladovat, nie?), ale v priebehu takych 2 - 3 mesiacov.

sheeeep

doubledog no ved ze uz nemozem znizovat energeticky prijem, ved to by som mala uplnu hladovku

karamelka wau, takze sa nemusim az tak bat? Lebo ja som mala vzdy dobry metabolizmus, mohla som jest co som chcela a stale som mala rovnaku telesnu hmotnost, az kym som nezacala brat HAK a potom islo desat kil hore a odvtedy s tym bojujem, nikdy som nedrzala diety, takze metabolizmus by som rozhadzany mat nemala

pre rozumiem ti: mam 23 r.,, no a pokusim sa, dnes som si dala na ranajky k vlockam este banan teda, ench jem viac

rozumiem ti

6000-6500. kazdy tyzden o 500 vyssie. kolko mas vlastne rokov? nechcem ti nadavat, ani do teba vyryvat. potrebujem to vediet, aby som odhadla tvoj strop.

karalemka

ahojky, tiez fungujem podla mira veseleho,,, tvoj problem poznam... dva tyzdne je nic, ja som stala jeden a pol mesiaca.... uz som myslela ze chudnutie je v troskach, ale rozbehlo sa to.... ono to nejak suvisi s fungovanim metabolizmu, cim viac je naruseny, tym viac sa telo trapi a prejavuje sa to aj takto... takze radim len vydrzat. pomaly dalej zajdes, ale navzdy )

rozumiem ti

4500 pri tvojej vyske a aj momentalnej vahe je prilis malo. ty vlastne hladujes-energeticky.
S tym skokovym zvysovanim a naslednym znizovanim by som bola opatrna. Na rovinu, nerob to. Uz si na spodnej hranici prijmu, tvoje telo setri vsetko, co mu das, lebo vie, ze viac nedostane. Musis ho teraz presvedcit, ze nebude hladovat a das mu vsetko, co potrebuje. Ono bude reagovat tym, ze vsetko zbytocne vyhodi.
Ver mi slecna, svoje telo neo*ebes.