Čo mám robiť??

Príspevok v téme: Čo mám robiť??
kiara13

Už asi pol roka má sestra priateľa...ona má 16 a on 18...problém je v tom, že on sa k nám už akoby nasťahoval...máme 2-izbový byt, izbu mám so sestrou spoločnú...proste mi vadí že on spáva v našej izbe, ja tam nemám žiadne súkromie...snažila som sa im to vysvetliť už viac krát po dobrom, ale nešlo to...moja sestra je proste rozmaznané decko čo musí mať všetko čo si zaumieni...najhoršie je to, že aj naši jej to tolerujú..najprv to riešili tým, že mu zakázali u nás spávať, no o týždeň znova to isté...už neviem čo mám robiť, sestra sa so mnou nebaví už 3 mesiace...vo vlastnom domove sa cítim ako cudzia, už ani mama so mnou normálne nevie komunikovať a navyše mi povedala, že ešte JA môžem byť rada, že mi ustupujú tým, že chodia spať do kuchyne, kde sa nemôžem ísť ráno ani najesť, lebo tam majú rozprestreté matrace po celej kuchyni!!!...všetka zlosť sa vo mne hromadí, a to nie je moc dobré...:(

Well

kiara......urob zasadny krok.Prestahuj sa ty na kazdu noc do obyvacky.......potom to rodicom zapne. A s tym jedlom.......treba vysvetlit princip fungovania domacnosti a popripade si rozdelit hrnce.....

kiara13

Well, mne ide hlavne o to prespávanie...omi musia byť spolu proste každú sekundu svojho života asi...a našim som už jasne povedala že nechcem aby u nás spával..lenže im je to úplne jedno,pre nich je hlavné to, že mamu vozí do práce a otcovi pomáha s prácami na dome občas...koľko krát navyše prídem domov, a nemám sa ani čoho najesť lebo oni dvaja zjedia celý obed...už mi to vážne lezie na nervy a doma je to pre mna neznesiteľné...k nám už chodím len s velkým odporom...

Well

kiara.......tak potom sa vazne porozpravat s rodicmi o tom probleme e dat im moznost byt spolu len v obyvacke..
Ta vasa izba je len tvoja a tvojej sestry,cize on nema pravo ta tam obmedzovat. Skus im to aj ty priamo do oci povedat.

kiara15

Well: presne túto taktiku som už na nich použila...ale im to je úplne jedno, lebo celý deň len ležia na posteli a pozerajú...teraz sa priprav...TELENOVELY!!!čistý magorizmus..nechápem toho chalana, ten už musí byt z toho asi úplne zmagorený..

AdamKrt

Povedz im....

mili rodicia. Od dnes sa stahuje moj priatel k nam do nasho dvojizboveho bytu a kedze moze sestra byvat tu aj s priatelom, mam na to rovnaky narod. Takze budeme tu vsetci pekne pohromade...

Mas rovnake pravo ako sestra. Poziadaj priatela, ze nech dojde a zacne tam prespavat. Uvidis, co urobia rodicia....

AdamKrt

Povedz im....

mili rodicia. Od dnes sa stahuje moj priatel k nam do nasho dvojizboveho bytu a kedze moze sestra byvat tu aj s priatelom, mam na to rovnaky narod. Takze budeme tu vsetci pekne pohromade...

Mas rovnake pravo ako sestra. Poziadaj priatela, ze nech dojde a zacne tam prespavat. Uvidis, co urobia rodicia....

kiara13

..nemyslím že je to tým...toto by mi naši neurobili, to by mi povedali už na rovinu...veď kúpili aj teraz dom a plánujú mi tam spraviť izbu-bohužial zasa so sestrou...ach..

kiara13

Mám priateľa, zatiaľ to tak aj riešim že som väčšinu u neho, ale on býva tiež ešte s rodičmi, a na vlastné bývanie zatiaľ nemáme, lebo ešte stále nemám stabilné zamestnanie..ešte to potrvá min. rok, aby sme si mohli niečo kúpiť..doma sa to už fakt nedá vydržať...ale chcela by som to napraviť, máť normálne vzťahy s rodinou, len neviem ako:(