Klamstva

Príspevok v téme: Klamstva
moho

dobry vecer. chcel by som poznat vase nazory na klamstvo a to, ako ho vy dokazete prijimat, a ako by ho podla vas clovek prijimat mal. mam totiz taky problem: mam 4 rocny vztah, v ktorom sa stalo to, ze na zaciatku som svoju priatelku dvakrat oklamal. slo sice o nie velmi vyznamne veci (sama mi to uznala) o mne, ktore som jej zatajil, a neslo o umysel ublizit, bal som sa vtedy, ze ak to bude vediet tak na nu nezaposobim. Mozte ma odsudzovat, bol som hlupy a take nieco sa jednoducho nerobi. Neskor som jej uprimne o tychto veciach povedal, a uprimne som jej aj povedal, ze mi je to luto, ze som jej nechcel ublizit, ze to uz nikdy viac neurobim. az na toto zlyhanie ja nie som rodeny klamar, preto pre mna nebol problem dodrzat slub, ale casom sa zial nas vztah narusil. Ona si mnohe situacie zacala obracat tak, aby som ja bol za klamara=( napriklad: povedal som jej ze sa vecer po hudobnej skole zastavim za kamosmi. zdrzal som sa sice pri nich o trochu dlhsie, ale ona mi tvrdila ze som jej to nepovedal ze som klamar. a podobne. a tak to postupne slo aj v inych veciach, a ja som sa nemohol branit, pretoze som vraj vkuse bol len klamar. neskor som jej aj ja prisiel na jedno klamstvo a k dalsiemu sa mi potom aj priznala sama, ale ked mi vysvetlila ze preco mi klamala, mrzelo ma to, ale dokazal som sa do nej vcitit a odpustit jej. za par tyzdnov som na to zabudol. ale ona je ina, ona vraj ked ju niekto raz sklame alebo nastve, tak ona nikdy uz nezabudne=(. ja som jej aj kvoli vycitkam svedomia vo vsetkom ustupoval, prestal som aj chodit von s kamaratmi, ale ona sa uplne zmenila. zacala byt chorobne ziarliva, panovacna, nezniesla kritiku a podobne. a tak sa podozrievanie nakopilo tak, ze nakoniec vo vsetkych situaciach, v ktorych sme sa nezhodli, som ja ostal klamarom. a to si casto uplne okato prekrucala moje slova alebo ciny az natolko, ze vznikol z komara somar, ale vzdy som ostal na vine ja. v poslednom case uz ku mne uplne stratila respekt a nema problem ma ponizovat aj napadat. Kazdy druhy moj pohlad vidi, ze pozeram na nejaku inu, pritom to tak nie je, a tak som potom ten kto si nic neuzna a teda znova KLAMAR. som uz z toho zniceny, pretoze odvtedy som jej uz nikdy neklamal, ale ona mi to stale nevie zabudnut=( pritom chapem o co tu ide, nemam sa na co stazovat, urobil som vtedy chybu a teda za to pykam. jedine co chcem, aby som sa nezblaznil, je vediet, ci vsetci ludia takto prijimaju klamstva. mna totiz uz vela ludi v malych aj velkych veciach oklamalo, ale akosi som vzdy dokazal zabudnut, ked som videl, ze to uprimne lutuju=( a aj ju samu som uz videl neraz klamat rodicom a ako som uz spominal, klamala aj mne, preto som si isty ze vie, ake to je ked clovek z nerozvaznosti zaklame, a potom to lutuje=(. ale ona vraj nedokaze zabudnut......budem vam vdacny za vsetky odpovede=(

nazor

klamstvo od partnera sa neda len tak vymazat z podvadomia... dovera sa da vybudovat, ale po klamstve sa to prakticky neda... mna oklamal moj terajsi pred 6rokmi, ze nechodi si na pokec chatovat, loz ma kratke nohy a samozrejme som na to prisla. viem, ze uz to teraz nerobi, lebo spolu byvame a ustriehnem si ho:O), ale aj ked mu to kazdy den nevyhadzujem na oci, spomeniem si na to kazdy tyzden, dovera sa nikdy neobnovila a asi sa uz neobnovi a preto si ho uz nechcem zobrat za muza a nechcem s nim mat ani deti... pochybujem, ze sa to zmeni

Cashia

no povedala by som, že tá tvoja priateľka teda veľmi šikovne využíva to čo sa stalo na začiatku vášho vzťahu..a zrejme to bolo naozaj bezvýznamné keďže to vtedy sama uznala..a to, že to stále na teba vyťahuje je fakt zákerné..najhoršie čo môže byť pri hádkach je vyťahovanie starých vecí. Zjavne je nespokojná a takto to dáva najavo, čaká že ty budeš skákať ako ona píska, vždy bude po jej..to je síce pekné, že ju miluješ a chceš vlastne len pokoj v tom vzťahu ale keď si nevieš povedať vlastný názor alebo niekde ísť bez toho aby si sa bál ako to ona zas vezme tak fakt nemá význam v tom vzťahu pokračovať a navyše tou "bojazlivosťou" klesáš v jej očiach aj v očiach okolia, keďže vie že budeš ticho prikyvovať alebo hádzať vinu len na seba. Tu už je na zamyslenie dokedy to vydržíš lebo toto fakt nie je normálne. Bolo by fajn si to s ňou ešte raz celé vydiskutovať, povedať jej čo cítiš a čo od nej očakávaš. Držím palce !!!

princeznaM

podla mna ta utlaca to jej neustale buzerovanie a upodozrievanie, a preto sa aj ty k nej nechovas ako by si sa mozno chcel vo vztahu chovat. myslim, ze tie 2 tvoje klamstva ma ako univerzalnu zbran, pricom sam vravis, ze uz to ani tak nie je o tych klamstvach, ale o tom, ze si asi vzajomne nevyhovujete v urcitych veciach, a preto je ona podrazdena a ty lenivy a nezodpovedny. keby si mal motivaciu, pre koho byt zodpovedny, tak verim tomu, ze by si aj bol. keby si nezobrala ako zbran tie 2 klamstva, tak by si urcite nasla nieco ine, cim ta bude furt udupavat

civediamo

moho-zaujimalo by ma čo pokladaš za menej vyznamnu lož v čom si jej na začiatku klamal,,,,,teraz vlastna skusenost,aby si pochopil ako to asi aj on aberie hej?!...spoznala som muža ktory sa mi pačil a evidentne aj ja jemu,od začiatku sme boli ako keby sudení jeden druhemu,ale oklamal ma "BEZVYZNAMNE KLAMSTVO,LEBO SI MYSLEL žE MA STRATI KED MI TO POVIE"a odvtedy som mu nedokazala verit,čokolvek povedal vždy som za tym videla aj niečo ine,ked niekde ostal dlhšie videla som za tym neveru,ked mu prišla sms niekedy večer už som videla ako mu piše nejaka bokovka,,,atd,proste už som to mala v sebe podozrievala som ho aj ked len na wc si zobral mobil,,,,možno aj ona tebe klame alebo inym ale su KLAMSTVA!a KLAMSTVA!každy si občas zaklameme ked sa nam niečo nechce alebo tak ,,a zas su klamstva ktore nam ubližia a už je podozrenie v nas už navždy na to sa neda zabudnut ani keby chcela to mi ver zažila som viem pochopit....

moho

bibike: este musim cestne uznat, ze na zaciatku vztahu som byval k nej niekedy vlazny, a mozno som si ju nevazil dostatocne, a vtedy viac trpela ona, ale vzdy som ju miloval a zalezalo mi na nej. potom sa to uz zial obratilo, ja som si po mozno par mesiacoch uvedomil, ona uz pred cca rokom a pol-dvoma sa zacala menit a stale sa to zhorsovalo. ale neviem sa zbavit pocitu, ze ak by som jej neklamal na zaciatku, tak by som musel jej klamat teraz, pretoze pri tej ziarlivosti ktoru ona ma, je niekedy strasne tazke ubranit sa. ale ona tvrdi ze ona je taka ziarliva preto, lebo ja som klamal. lenze tie klamstva ani trochu nesuviseli s podvadzanim alebo cim, islo skutocne o malo vyznamne veci. skor sa obavam, ze tak ako ja, tak aj ona sa ln jednoducho ukazala po tych rokoch v takom svetle aka skutocne je=( takze tak. uzavriem to tak, ze jednoducho neviem pochopit, ako sa moze clovek tak zozierat kvoli minulosti, z nedokaze odpustit ani zabudnut ani vcitit sa, ze ludia mozu robit chyby a potom ich aj lutovat=( a keby som videl ze sa aspon snazi, ze povedzme ticho trpi to, ze nedokaze mi odpustit, tak by som k tomu pristupoval inak. ale ona mi to dava najavo tak ako som napisal. plus dodam este, ze minuly tyzden mi aj povedala, ze ju uz ani tie moje klamstva netrapia, ze ju trapi to, aky som teraz...pritom ja sa sice marne, ale snazim bojovat so svojimi chybami=(. asi nedostatocne ale snazim. a potom to tak vyzera, ze som lenivy a nezodpovedny, lenze ja som uz ubity....

moho

fakt vam dakujem za nazory. nie je mi velmi dobre teraz, pretoze aj sam citim ze mate pravdu a zaroven ju milujem a viem ze nie som svaty. Vcera mi vytykala ze si neviem uznat chyby a ze musim mat casto posledne slovo, a ona pak kvoli tomu trpi=( veru, uznavam je to moja velka chyba a este aj mnoho dalsich, ale napriklad vcera sa nasa hadka skoncila tak, ze som zase ja na seba kydal, a ona mi len prikyvovala. S tym, ze aj ona si uznala, ze ako sa ku mne sprava, ale tym to pre nu hasne, ja ju milujem taku aka je a vobec vseobcne si neviem predstavit, ze by som na niekoho tlacil nech sa kvoli mne zmeni, lenze ona takto na mna tlaci kazdu chvilu. a vsetko vraj preto, lebo som jej na zaciatku vztahu klamal, a preto je teraz taka=(. a pritom ma kopec dobrych stranok a ked j mdzi nami dobre, tak to stoji za to zit, ale len dokym nieco zase nepraskne=( a ja zaroven viem, ze aj ja jej viem ublizit, kopec chyb, lahostajnosti a nezodpovednosti som jej urobil za tie roky ale mna to vzdy uprimne mrzi. ale jej odpustenie je strasne tazke ziskat. ja jej odpustam vzdy a bez problemov. ona tvrdi, ze vraj ona sa uz ludom naodpustala dost. ja tvrdim, ze ak mi na niekom zalezi, a viem ze chcem odpustit, tak budem odpustat aj keby neviem co bolo. ona to vidi zial inak=( ale to by bolo na dlhsiu debatu....poviem len tolko ze som uz tym vsetkym ubity, krikom, vycitkami a neustalym pripominanim az do takej miery, ze viem ze ju milujem, ale normalne ked sa so mnou vcera v podstate rozisla cez telefon, tak nemam ani chut ist za nou=(. proste jej krik, vycitanie a neustale ponizovanie pri hadkach vo mne akoby zabijalo chcenie a snahu v tom vztahu=(. nie preto ze by som bol sebec alebo ze by som ju chcel ponizit, alebo jej ublizit, alebo ze by mi na nej nzalezalo ale preto, ze uz ja sa nedokazem nizsie ponizit. kiez by tak vedela povedat, odpustam ti bez nejakych podmienok alebo cokolvek, keby mi tak povedala: budeme spolu, nemusis menit to ci ono, chcem byt s tebou pretoze ta milujem.....kedysi to dokazala, teraz si uz ani na jeden taky pripad neviem spomenut. a co ma najviac boli je, ze ked sa jej spytam, ci som dakedy aj nieco dobre urobil tak mi odpovie: no ked si myslis ze si urobil niekedy nieco dobre, tak povedz, nech aj ja viem.....nuz tak=( ale zodpovednost asi zvitazi a pojdem za nou, ale asi to bude rozchod, ktory bude boliet=( po tom vsetkom co tu pisem sa vsak niekedy nemozem ubranit pocitu, ze za tou branou rozchodu ma caka velke oslobodenie, aj ked vykupene trapenim, pretoze ju naozaj velmi milujem........takze tak..dakujem za vase nazory

uhlie

To je normalka. Vela zien meni vyznam slov, podla toho, ako im to vyhovuje. mam s tym tiez skusenosti. Problem byva vacsinou v komunikacii. Zeny nepouzivaju rec na dorozumievanie. potrebuju len stale vydavat nejake zvuky, aby mali dojem ze komunikuju a chovaju sa socialne.

bibike

moho. obvinujes sa z niecoho, co nie je pravda. ty nie si ten, co znicil vas vztah. ale mas sikovne dievca, ktore to vsetko vie zahrat proti tebe a dat ti najavo, ze ty za to mozes. nespravil si dobru vec, o tom niet pochyb, ale nemozes byt donekonecna zajko bojko a ustupovat jej a pocuvat furt tie iste vycitky. dievca si pravdepodobne zvyklo ta neopravnene obvinovat a buzerovat a myslim si, ze v tomto citi velku prevahu. to ale nie je dobre, lebo mam pocit, ze s tebou krasne zameta. a ty jej to vsetko odpustas a trpis to, lebo ju mas rad. moho, vazne sa musis vschopit a dat jej najavo, ze nema pravo to robit donekonecna. vasmu vztahu to neprospieva a bude to len cim dalej tym horsie, ak si na to navykla. aby si neskoncil ako krasny podpapucnik, ktory sa bude bat cokolvek spravit a cokolvek povedat, len aby sa jeho priatelka nehnevala.

moho

a stve ma, kolko dnes ludia klamu, vidim to medzi znamymi aj neznamymi, a kazdy mi potom tvrdi, ake je klamstvo zle a ako nikto nesmie klamat. a pritom sa s klamstvami stretavame denne=( ludia podla mna obcas zlyhaju, ja mam smolu, resp. mozem si za to sam, ze sa mi stalo toto=( neviem si rady mno, pomyslenie, ze som ja znicil nas vztah ma uplne nici=( ale uvedomujem si aj to, co pises, ze sa tomu mozno bude treba postavit chlapsky: milujem ju nesmierne, ale takto nas vztah nema sancu, a tak si to teda odtrpim, ze kvoli svojej chybe nebudem moct byt s clovekom, ktoreho milujem. prilis velky trest, ale asi zasluzeny=(

moho

bibike: dakujem ti za nazor. ja som praveze povedal, ze premna vobec nie je problem hovorit stale pravdu, ja som uprimny, vtedy na zaciatku vztahu som jednoducho zlyhal. a ked som sa jej priznal, tak som jej uprimne povedal, ze som sa bal, ze na nu nezaposobim, ze som to neurobil nijako s umyslom jej ublizit. a slubil som jej, ze odteraz jej budem hovorit VZDY pravdu a samozrejme sa snazit aj aktivne si ziskavat jej doveru. a vzdy po cas jej to hovorim znovu. ale marne=( jeden priklad som uviedol, ale takych situacii je vela, ked jednoducho prekrucanim zo mna urobila klamara=( vsetko sa uz zhorsuje a fakt si neviem rady, pritom viem, ze v globale som vinny ja, pretoze som klamal na zaciatku=(. len ma stve ze ja jej dokazem odpustit a zabudnut akoby nic a zatial co ona si vsetky moje vecsie zlyhania pameta a stale mi ich pripomina=(