Nová škola - mám strach

Príspevok v téme: Nová škola - mám strach
zbabela

ahojte tento rok idem nastupovat na strednu, cize novu skolu, som rada, ze tam idem a tesim sa, ale zacinam mat akosi nervy a strach..ide skor o to, ze sa bojim, ze sda mi tam nebude darit, ze nebudem zvladat ucivo..idem na obchodnu akademiu, nikdy som nijak nevynikala so znamkami, mavala som aj 3...ale co mi robi starosti je ze sa najviac bojim matiky..v tej som totiz najslabsia, z ostatnych predmetov som mavala najhorsie 2, ale pri matike to boli vzdy najpestrejsie a vzdy som z nej mala nakoniec 3..tak som bojim ze ci to budem zvladat, neviem ake je to tam a mam strach..nechcem sa zapisat ako flakac, ale v tomto si fakt neviem dat rady, nikdy mi nie je nic na 100pro jasne a ja viem ze sa to tam bude so mnou tahat aj zo zakladky a ze to proste nedam na lepsie..a este k tomu sa bojim ze vsetci tam budu vsetko vediet lne ja jedina budem z toho duta..:/

MakroMatka

Ja teraz maturujem na OA. Nikoho som tam nepoznala a tiež som mala spočiatku strach. Lenže je to škola ako každá iná. S matikou som mala tiež vždy problémy a vždy končím na vysvečku s 3. Všetky ostatné predmety mám za jedna. Čiže pomaly čisté vysvedčenie okrem matiky. Matika tam je len veľmi slabá a tu ti hovorím, že sa dá úplne v pohode zvládnuť. Ja som dokonca dostala najprísnejšiu učiteľku na škole a vidíš, zvládla som to. Vážne nemusíš mať obavy. Priateľov si nájdeš ľahko, lebo sa tam máloktorí budú poznať. Všetci tam budete len tak potichu sedieť :)...čiže nebudeš jediná. A ostatné predmety? Pokiaľ sa tomu budeš venovať pohoda. :)...Hlavne účtovníctvo sa uč hneď zo začiatku, ale to budeš mať až v 2.ročníku. Inak uvidíš, ešte budeš mať kooopec času :)
Tak držím palce :)