Chorobne kontrolovanie

Príspevok v téme: Chorobne kontrolovanie
avo

cus ludia, takze ja mam taky problem ze ked napr.idem na WC a normalne splachnem a potom si umyjem ruky a zhasnem a idem prec z WC a som v mojej izbe rozmyslam ci som zastavil vodu alebo splachol alebo zhasil a takto musim ist do WC dakedy aj 4 razy aby som sa o tom naozaj presvetcil, je to ozaj u mna aj (myslim )chorobne, aj ked idem do skoly , som schopny sa vratit pred zvonim a ist sa pozriet ci som zabuchol dvere , a cim dalej je to horsie , aj ked sa ucim neverim ze som si zrobil vsetky DU alebo sa VSETKO NAUCIL AK KED VIEM ZE HEJ ,POradte plis a za psychologom nechcem ist

M74

Ja som mal niečo podobné a nebol som sám. Nebolo to až také vyhrotené, ale stalo sa mi že som sa občas vrátil niečo prekontrolovať. Pritom to boli úplne automatizované činnosti a tuším sa mi ani nestalo, že by som zistil, že som spravil chybu. Skús sa trochu viac sústrediť na to čo robíš, aby si nemal o svojich výkonoch pochybnosti a tým pádom nutkanie všetko neustále kontrolovať.

Slavien

Asi trpíš obsedantne-kompulzivnou poruchu.
Určite by si mal isť psychiatrovi. Tvoj život bude určite oveľa lepší.

pozri túto knihu:
www.martinus.sk

bibike

avo, je to choroba a pokial sa nechces uchodit a urozmyslat k smrti, tak je lepsie zistit, co to je, nie? lebo sam si lieky nepredpises a sam si neporadis, takze by si sa mal ist poradit s nejakym mudrym ujom, ktory ti pomoze. neviem coho sa bojis, moze ti maximalne dopomoct. inak pokial mate na skole nejakeho psychologa, tak si zisti kedy tam byva a skoc za nim. mas to blizko a nic to nestoji. pouvazuj ;)