Sex a antikoncepcia

Príspevok v téme: Sex a antikoncepcia
jully845

Ahojte, mam taku otazku mozno trocha hlupu ale nevadi...viete ide o to ze beriem antikoncepciu ale priatel sa boji do mna aj tak urobit...takze asi ju beriem zbytocne nie? ale zase keby som ju nebrala tak s kondomom je to onicom a zase riskovat bez to by som velmi nebola rada....ako to riesite vy??...dakujem za odpovede...ale normalne nie hlupe poznamky

veronika89_8

ja to tiez hovorim hormonalna antikoncepcia je smrt. Kiezby nato prisli viacere zeny.. Najviac s tymi hormonmi ublizuju aj tak len sebe.

escap

Možno neviete, ale prakticky všetka HAK na našom trhu je potratová. To znamená, že ak zlyhá antikoncepčný účinok (zabránenie počatiu) nastupuje abortívny účinok po počatí - t.j. zabránenie uhniezdenia oplodneného vajíčka v maternici, čím počaté dieťa zomiera v cca 7-8 dni po počatí po spotrebovaní zásob vlastných živín.

Potratový účinok HAK je spravidla uvádzaný výrobcom v informáciách pre lekárov, niekedy i priamo v príbalovom letáku, ktorý je určený laickej verejnosti, je však uvádzaný tak, aby princíp účinku bežný laik nepochopil, a zároveň tak aby pri súdnych sporoch nebol výrobca postihnuteľný.

Potratový účinok, t.j. znemoženie uhniezdenia cca 5-denného embrya nastupuje vplyvom gestagénu a to predovšetkým u tých preparátov, kde je nízka estrogénová zložka (dnes skoro u všetkých), která má za cieľ blokovať ovuláciu. Estrogénová zložka je však stále znižovaná pre stále subjektívne zdravotné potiaže (vodnatosť, nadváha, bolesti hlavy...), čím je znižovaná účinnosť blokovania ovulácie a nastupuje potratový efekt.

Sexuálne aktívna žena, ktorá užíva HAK, si tak nemôže byť nikdy istá, či v cykle nespôsobila potrat svojmu niekoľkodňovému počatému dieťaťu.

svetlanna7

to je co za hlupost? tabletky vobec nie su zarukou toho ze neotehotniete. A treba si naozaj zvazit co tie hormony s telom dokazu dorobit :/

rosalinda79

Dá sa chrániť aj inak? A ako? Ja som bola presvedčená, že tabletky sú najlepšia záruka toho aby som neostala tehotná.

zrzkazuzka

prosim vas viete mi poradit? kedy mozem skoncit s uzivanim hormonalnej antikoncepcie? mozem kedykolvek prejst na nejaku nehormonalnu?

severanka159

musis ju brat pravidelne a nemate sa coho bat. Aj ked som presvedcena, ze casom ako aj ja prides na to, ze jest hormony je zbytocne a chranit sa da aj inak :-)