Kto do pekla som?

Príspevok v téme: Kto do pekla som?
FaktNEviem

Ahojte.....uz som tu pisal viac prispevkov, ale nic moj problem nevyriesilo.....viete....citim ze som iny....proste....viac sa sustredim na svoj "fantazijny svet", teda zijem vo svojich myslienkach a realita je pre mna skor druhorada....mam zvlastne, zvratene myslienky a rovnake blbosti aj robim napr.....casto som odchadzal z domu, do nedalekeho lesa, kde som len tak sedel a rozmyslal.....no.....skor nad smrtou ako nad "okolitou prirodou"....ale proste sa vyhybam ludom, zijem vo svojich predstavach......napriklad aj s pocasim je to uplne naopak.....nemam rad slnko...nie ja ho NENAVIDIM!....uplne ma znervoznuje ale ked je chladne zamracene pocasie, tak vtedy sa citim fajn.......mam pocit, ze fungujem NAOPAK......casto si namyslam, ze som "nadmerne nadany" a pod., a potom mam pocit, ze budem "slavny alebo znamy "....sam neviem ako to myslim....jednoducho mam zvratene myslienky uplne mi SIBE!.....uz som sa snazil zistit vcom je problem, precital som zoznam a popis VSETKYCH PSYCHICKYCH CHOROB, ktore tu boli k dipozicii....a v kazdej som nasiel SCASTI seba....najpv som si myslel, ze mam maniodepresiu,rozne druhy depresii,potom dystymiu, socialnu fobiu,schizoidnu poruchu..vsetko mozne.....jednoducho nedokazem zit v takomto stave, akoby som bol prisposobeny na iny zivot....

Søren

Či už je to diagnóza alebo pohľad na svet, nezáleží na tom. Tak či tak sa cítime ako otroci (predpokladajúc, že sme na tej iste lodi =)) v tomto svete, kde sa dokonca mnohí opovažujú použiť slovo sloboda bez toho aby sa nad tým pojmom pozastavili či skúsili ju vnímať iným než dogmatickým spôsobom ako zvykne byť v spoločnosti chápaná ("Moja sloboda končí tam, kde začína sloboda druhého" - aká je to potom sloboda?).

Sloboda ako vnútorný pocit by mohla pre mňa existovať len ak by sa vôľa môjho ducha dokázala oslobodiť od vôle môjho tela. Nemôžeme predsa poprieť fyziologické potreby a objektívny svet, v ktorom existujeme hoci môžeme za dôležitejšie pokladať vnútorné prežívanie jedinca. Otázka je, či sa oslobodenie od objektívnej reality dá dosiahnuť askézou. Stále sa budeme fyzicky pohybovať v nej ale môže naša myseľ prestať vnímať túto našu stránku? Ak nie, potom je život slepá ulica vôle a ak áno, potom v tom vidím zmysel ľudského súcna (snáď sa Arthur Schopenhauer mýlil =)).

Paradoxom je, že čím si viac človek uvedomuje, tým viac trpí, aspoň obvykle to tak býva. Snáď už len, aby sme sa dopracovali k takému poznaniu, ktoré nám odhalí zmysel tohto nepochopiteľného čuda zvaného život, hoci mám veľké pochybnosti o možnosti existencie takého poznania. Viacerí mysliac si ako sa k tomu dopracovali len šli po povrchu. Dosť často sa v poslednom čase zaoberám tým, či sa dá veriť ľudským citom. Ale čomu inému už len veriť, keď čistý racionálny rozum musí odmietnuť každý chápavý mysliteľ? =)

Možno som odsúdený na život v nepochopení, bez zmyslu a v smútku. Samozrejme, že sa mi to nepáči - ale nemôžem si vsugerovať myšlienku, ktorá sa mi už len na pohľad zdá absurdná. =)

Snáď sa niekomu uľavilo pri čítaní tejto pseudofilozofickej spovedi a nikto neutrpel škody na mentálnom zdraví. =)

adrienneee

FaktNEviem: ak chceš môžem ti dať môj mail na azete: mirka170272@azet.sk - ten mail vôbec nepoužívam ani nikto o ňom nevie takže ho tu kľudne môžem zverejniť a keď mi tam napíšeš tak ti dám môj naozajstný mail

adrienneee

aj ja ich v podstate nenávidím... tiež som sama aj preto lebo zbytočne pôjdem von s takými ľuďmi ktorých nemám rada a necítim sa s nimi dobre. ale tak keby som poznala takých ľudí s ktorými by som si rozumela tak by to bolo iné možno... viem že takých ľudí určite nie je veľa na svete s ktorými by som si ja rozumela (a hlavne ktorí by rozumeli mne) ale určite takí niekde sú a ja som zúfalá z toho že nikoho takého nepoznám a že som stále sama... proste u mňa je blbé to že nechcem byť ani sama, lenže zase nechcem byť ani s ľuďmi lebo ma nechápu... takže som ako keby v slepej uličke a to ma ničí.

FaktNEviem

GregoryHouse, adrienneee:.....ak mate pokec napiste mi ho aj ked tam casto nesom ale aspon dnes a zajtra urcite, alebo ak nechcete zverejnovat email tak mam este jeden napad......ale chcem trochu popisat aby som nieco aj zisitil.....;}

adrienneee

možno to je ten problém že si sám... lebo keď ležíš sám v izbe v posteli tak samozrejme sa zamýšľaš nad samými negatívnymi vecami. neviem ale u mňa to tak je. ja som tiež stále sama a sedím doma a práve preto mám také myšlienky na smrť... lebo keď som stále doma tak sa stále iba zamýšľam nad životom a nad tým že môj život vlastne zmysel nemá. len keď zase je ten problém že ľudia ako my ťažko nájdu niekoho s kým by išli dakde von, nejakých kamarátov, lebo sme iní a nikto nás nechápe...