Vyberanie nervu zo zuba

Fantomaso

Inkognito: Nauč sa používať Google: chelácia, derealizácia. Hnis (vačok) zmizne tak ako sa objevil. Keď ti zubarka miesto liečenia zubov do nich vŕta, je ti na nič. Rozvŕtané zuby sú zničené. Dorastajú pomaly.

[zruseny1]

tvojZub
ale ked uz je pod zubom nejaky nalez, hnis, vacok, tak ten nejak musi vyjst von, nie?
co je to chelacea? pomaha to zubom? skus mi k tomu nieco blizsie:)

tvojZub

Nedvaj si vyťahovať nerv ani cievy, lebo zub bude mrtvy. Uz nebude dorastat a bude zdrojom problemov. Bolest ci zapal sa da lahko vyliecit chelaciou. Zubarku uz nebude sspotrebovat a nepotrebujes ju ani teraz.

odpoved

ten zub ťa môže tie 2 týždne pobolievať,
ak však bolesť nie je výrazná, alebo sa nestupňuje, tak si nemyslím, že by to bolo na vŕtanie.

keby sa to však zhoršovalo, tak je tam možnosť, že sa pod plombou vytvorilo nejaké hnisavé ložisko alebo čosi také, a vtedy by ťa vrtanie neobišlo :(

jasminka01

Ahoj, mne vyberal nerv cca 2 týždne dozadu. Neboj sa, ak ti dá injekciu, tak to nebolí. On ti ju dá už pred vŕtaním, takže ani to nebude bolestivé. Potom vybral nerv, ani neviem ako a zaplomboval.
Akurát mám teraz taký problém, že ma ten zub trochu bolí keď hryziem niečo tvrdšie :( Predtým ma bolel asi dva dni hlavne v noci, to potom prestalo, ale pri jedení ho ešte cítim...
Nemáte niekto takú skúsenosť? Môže to byť ešte citlivé? Prejde to? Nemám chuť tam ísť zase, aby mi ho znovu rozvrtával :(

odpoved

no ja mám s vyberaním nervu "super" skúsenosti,
najskôr ma začali bolieť zuby na celej hornej strane, myslela som si najskôr, že mám len zapálené ďasná, zubárka mi odporučila nejaké ústne vody, jasné, že nepomáhalo,
už ma to bolelo tak desne, že som bola stále na tabletkách, zubárka mi zistila, že mi horný zub pred stoličkou odumiera, alebo teda tá dreň, tak mi to vyvŕtala, bolesť s veľkým B, také niečo hrozné som ešte nezažila - neviem, či mi na to tiež nemohla dať injekciu, hoci ja sa injekcií desne bojím, a potom mi tam dala nejakú tú umrtvovaciu vložku, a za nejakú dobu som šla tú vložku dať vyvrtať a vtedy mi vyberala nervy tými ihlami, čo vyzerajú ako šrobiky, ale to už nebolelo, ten zub som už necítila. pre mňa bolo najhoršie z celej tejto procedúry to počiatočné vrtanie do tej odhnívajúcej drene, to som myslela, že sa asi v tom kresle zbláznim od bolesti.

[zruseny1]

hlavne si pytaj anestezu, lebo su aj taki zubari, ktori si ju asi setria ( napriklad ten moj ) mne vyberal vzdy bez injekcie, som myslela ze tento zakrok sa s anestezou nerobi, ja hlupa, mohla som si usetrit kopu bolesti