Som nenormalna?

Príspevok v téme: Som nenormalna?
alt

Po tom co sa dnes stalo v devinskej novej vsi som si pozrela par clankov na internete ako o nas pisu vo svete a v istom zmysle ma to tesi ze pisu o Slovensku. a zaroven necitim nejaku extremnu lutost nad tym co sa stalo, viac menej ista lahostajnost. Ja viem ze by to bolo ine keby sa to stalo mne pocitila by som co to je. Ale jednoducho tak citim. Je toto normalne?

lost

Tak to teda netusim kedy a ako by niekomu mohlo prepnut :)
Ale teoreticky by sa dal pouzit aj noz..
noz je v malej izbe nebezpecnejsi ako zbran.. :D (udajne)
inac celkom dobry priklad si dala...
sice muz je vinny za podvedenie.. ale smrt by si "oficialne nezasluzil".. atd...
a je to celkom taka situacia kedy by niekomu mohlo "prepnut"..
tak teraz netusim :)

otazka?

lost co ak zle vyhodnotis situaciu a zastrelis cloveka, ktory vobec nie je a nebol nebezpecny?
osobne si myslim, ze ludia, ktori robia taketo veci maju na to preddispozicie. moze to byt aj vas pribuzny alebo dokonca vy sami.

zuzic

lost a ako vies ze mi neprepne ked ma muz podveide? kolko bolo uz takych pripadov? moze mi kludne aj vtedy prepnut nikdy nevies. a ked ma kazdy zbran o to lahsie.

lost

zuzic, ale zase to by nemalo byt pouzite na muza ktory podvedie :)
skor som myslel extrem, ked niekto bezprostredne ohrozuje moj zivot a uz nemam na vyber, len ho zastrelit..

lost

Slobodna, mat zbran u mna znamena mat matematicky lepsie sance na prezitie..
Mna inac zbrane nebavia, ale bavi ma jedno - mat vzdy co najlepsie kryte vsetky moznosti a mat co najlepsiu sancu prezit..
inac to je pointa prezitia, priorita kazdeho cloveka.. teda cloveka co chce zit
a uprimne, ak na mna niekto zamieri, je mu fuk co si mysli, nemal by som problem zo zabit :) naco na mna umyselne zamieril?
tu nejde o "hrdinstvo" ani o "moc" alebo "ja mam zbran" alebo nic.. tu ide o to ...
porovnam to s poistkou...
ja sa poistujem preto, aby som prezil aj ked sa stane nieco zle, zivotnu poistku by som mal preto, aby moja rodina po mojej smti mohla zit a udrzat si zivotny standart a nie zit na ulici alebo este horsie moznosti.. avsak poistku by som ani najhlbsie v dusi a v srdci NIKDY nechcel vyuzit, pouzit. radsej by som zaplatil xyz za to ABY sa to nestalo.
priklad: zloemenie ruky, dostal by som 1000 eur, tak radsej by som v to rano privital nejakeho ducha co by mi povedal "daj mi 1000 eur a nezlomis si dnes ruku", bol by som extremne spokojny mu tu tisicku dat (len velmi hruby priklad)
a presne toto iste uznavam so zbranou..
nikdy by som ju nechcel pouzit, proste 0 (nula) vystrelov za zivot. avsak to neznamena ze chcem chodit v takej divnej spolocnosti bezbranny.
zakazat 100% zbrani by MOZNO pomohlo, lenze.. ak je psycho odhodlani zabijat, zbran vyrobi aj sam, to je otazka par dni +- par hodin googlovania.. i ked mozno sa znizi prave to % psycho, lebo amater psycho by to vyrobit asi nedokazal.. netusim ake by malo byt globalne riesenie na tento problem ...

zuzic

k tym zbraniam. podvedie ma muz, idem ho zastrelit, jeho milenka chyti amok ide domov pre zbran a zastreli mna, moj syn to uvidi a zastreli ju...vsetko v amoku, psychotesty su naprd aj tak su podla mojho nazoru odflaknute. podla mna by to so zbranami malo byt ako volakedy

zuzic

lost ale je pravda...ze nebola informovana...u nas sa prednedavnom strielalo tiez nastastie len raz ale vies co som urobila? vysla do okna. presne to iste. vonku bol moj brat a ja som nevedela ci nie prave on...vtedy nerozmyslas. vtedy necitis. vtedy to nie si ty. neovladas svoje konanie. strach je vacsi on ta riadi. to nie zvedavost ale strach ta ovlada.
nevedela co sa deje, keby o par minut zapla radio kde to hovorili uz ani ona by nikam nesla. bolo to v tej sekunde a nikdy nevieme ako by sme sa zachovali

lost

zuzic, no je pravda ze ani ja neviem co by som robil - a hlavne ak by bol niekto koho poznam vonku... mozno by som vosiel na balkon a mozno nie.. zalezi to od zmyslania cloveka , ci je absolutny paranoid, alebo nie.. (mozno ani to by ale nepomohlo)

ale nemeni to na "fakte" ze to bolo hlupe (a za to aj zaplatila).. je to sice velmi smutne, extremne krute a nepsravodlive, ale hold :( .. ak by nevysla, mohla by teraz zit..

Slobodna

to nie je najlepší nápad. Psychicky ok civilisti? Lost, na držbu zbrane sa robia psychotesty, ktoré sú totálne na prd, pretože ako vieme aj policajtom, ktorí majú zbraň, teda úspešne zvládli psychotesty, niekedy prepne a použijú ju tam kde nemajú. Mať zbraň znamená mať moc, ktorú túžim použiť. Teraz každý psychicky ok civilista bude mať zbraň, niekto vytiahne zbraň na mňa tak začnem strieľať aj ja, a tak budú všetci strieľať po všetkých, tak tomu vravím, úžasné riešenie. Čím viac zbraní, tým viac obetí.