Vitarianstvo

RNG

Velka vacsina problemov s olejami je, ze sa pri vytazovani znicia, prehreju a potom pri oxidacii tuhnu a polymerizuju, tj vytvaraju na na poskodenom /zdrsnenom vystelku ciev nanosy. Typicku nanos ma 5 % mineralo, 15 % oxidovaneho cholesterolu(LDL,ULDL) ale 80% oxidovanych /vysychavych znicenych rastlinnych olejov.
Zatial sa z ekonomickych dovodov rozprava len o cholesterole, nerozprava sa pre co su hladke vystelky zdrsnene(homocystein) a tak isto sa nerozprava o tych tukovych polymeroch, ktore su hlavne zo znicenych polynenasytenych rastlinnych olejov. Na proticholesterolovych drogach sa hrozne zaraba, aj na odstranovani ich skodlivych ucinkov, z panenskych olejov nema medicina nic, len stratu zakaznikov a znizit hladiny homocysteinu staci doplnkom vitaminov B-6, B-9 a B-12, tj zase ziadny prijem , len strata pre medicke pole.A znacna cast ekonomie medickeho pola je na cirkulacnych poruchach a z toho vyplyvajucich poruchach organov.To by vacsina kardiologov a cas vseobecnych lekarov mohla ist do predcasnej penzie.
To predsa medicke organizacie nemozu pripustit, ich psia povinnost je vsemozne sa starat o dobro pre svojich clenov. A to aj za cenu poskodenia verejnosti, zialbohu.

vevericka

arasidka to nebolo mierene na teba;)
nie som zastanca vitarinastva, ani podobneho stravovania, co sa tyka arasidov podla mna su naj neprazene nesolene, ked ich clovek musi lupat, len treba pozor na to, aby boli cerstve a nekontaminovane plesnou napr.

vevericka

tusim budem niektore perly z tohto fora preposielat kolegom, nech sa aj oni pobavia..niektorym z vas by nezaskodilo zopakovat zaklady biochemie, ked uz tu tak mudrujete..nasytene a nenasytene ach jaj..

watermelon

BJ to znie dobre ako kozmetika, hm ja som taka prirodzena, nepouzivam takmer ziadnu kozmetiku, asi snad len sampon, mydlo a balzam na pery, sem tam deo (ale vazne len ked su strasne horucavy). Ale na tvar by sa mi nieco zislo, lebo pokozka sa upravuje ako posledna vec pri prechode na surovo a este sa mi nestihla (mam ju velmi suchu). Tak dik za tip.

BJ

Ano, i ta voda je velmi zdrava.

Samozrejme, nikto ta tuk nenuti jest, ked mas dobre vyladene telo, nepotrebujes ho, telo si vlastne tuky vyraba zo sacharidov, takze to, ci ich niekto potrebuje prijimat zvonku, je otazkou dokonalosti jeho metabolizmu. Takisto, ak mas velmi dobru situaciu v crevach, niektore bakterie v hrubom creve produkuju esencialne mastne kyseliny, ktore sa cez crevnu sliznicu vstrebavaju, a su medzi nimi aj omega-3 mastne kyseliny.

Mozno by si mohla vyskusat kokosovy olej ako kozmetiku. Je to nieco uzasne, hlavne jeho ucinky na slnku su neprekonatelne, pokial sa natries hodinku pred pobytom na slnku, nespalis sa. Pokozku robi nadherne vlacnou a navyse pekne voni, a je to cisto prirodna cesta. Ja to pouzivam ako balzam po holeni na tvar a pokozku mam v ovela lepsom stave, nez pretym.

watermelon

jej aj ja som sa nieco naucila, i ked myslim, ze kokosovy olej i nadalej nebudem pouzivat, za to vrele odporucam nesmierne vyzivnu vodu z mladeho kokosu, mnam

BJ

Ok, precitaj si toto
pravekadieta.cz
dole najdes o kokosovom oleji.
Uz len fakt, ze na jeho travenie nepotrebuje telo vylucovat zlc, ho posuva na vrchne priecky zdravych tukov.

BJ

doubledog... to s kokosovym olejom a mastnymi kyselinami je typicka informacia dneska... nebezpecna polopravda. Pokial to niekto studoval do hlbky, tak vie, ze nezavisi na tom, ci su m.k. nasytene alebo nenasytene, ale na tom, ake maju vazby, kolko maju elektronov a podobne.
Kokosovy olej obsahuje sice nasytene mastne kyseliny, ale mimoriadne zdrave. Tie negativa okolo nasytenych kyselin sa tykaju zivocisnych, v masa, vajickach a mliecnych vyrobkov, ktore presli tepelnou upravou. To su ale uplne ine m.k., nez su v kokosovom oleji.
Pokusim sa najst clanok, kde to vysvetluju, hodim sem link.