Prvý tampon

Príspevok v téme: Prvý tampon
mojprvy

Ahojte , mám 14 a este som nikdy nemala tampon . Skúsala som si ho tam dávať ale neslo to .... Ohladom toho som strasne bojazlivá a bojím sa ze si tam nieco narusím atd. Poradte ako tomam urobit ??????? A v kolkych rokoch ste si ho prvý krat dali ??? ja by som vyskusala O.B :)
Potrebujem to najmä koli tomu ze chodím na plavecký a koli kramom som uz dosť treningov vynechala :) dakujem

berberka

neboj sa, "nič" si nenarušíš :-))
len treba vedieť tampón správne nasmerovať - to znamená, nie rovno hore, ale keď máš kolená mierne pokrčené, nasmeruj tampón hore a zároveň dozadu, akoby ku konečníku. ja som síce od 14-tich tampóny nepoužívala, keďže som ešte nemenštruovala, ale okrem intímiek používam výhradne iba tampóny. tiež som voľakedy trénovala plávanie.

lioness_01

ja som si prvý tampón dala asi v 17tich :))))))) a od vtedy som minula asi len tri krabičky dokopy , a to mám už 21 :D

takže asi ti moc neporadím :D

nikdy som tomu neprišla na chuť, používam to len v skutočne nevyhnutnom prípade...

ale existuje Tampax - tie sú s aplikátorom, možno by si mohla skúsiť tie... a hlavne sa uvoľniť...

ja mám aj teraz dakedy problém s tým...