Mam nedostatok zeleza, ako to mam zmenit?

Príspevok v téme: Mam nedostatok zeleza, ako to mam zmenit?
janicecka

lekarka mi odporucala ze mam jest viac hovadziny, cvikly, spenatu, pecene..ale toto vsetko uz v jedalnicku mam a napriek tomu mam nedostatok zeleza..mam brat aj nejake vyzivove doplnky? alebo viete este o nejakych jedlach ktore by som mala konzumovat? a este by ma zaujimalo ci nevadi ze jem zavaranu cviklu, obsahuje rovnake mnozstvo zeleza ako cerstvo uvarena cvikla?

dudinka57

Dakujem ti lindus za tip na zelezo v tabletkach. Idem pozriet zatial cez internet ake su to tabletky a co vsetko obsahuju. Ty mi zatial mozes napisat, ako sa uzivaju? Jedna alebo viac tabliet denne?

linduss84

Dudinka ahoj, mam tiez take problemy ako ty, mam nedostatok zeleza. Prisla som na to tak, ze som bola neustale unavena, bleda a ked som jeden den odpadla, tak som si povedala uz dost a idem to riesit. Aaa bum, zle vysledky z krvneho obrazu, malo zeleza. Hned sme nasadili liecbu a teraz momentalne beriem zelezo v tabletkach, vola sa NovoFerrin. Po mesiaci uzivania som isla na kontrolne odobratie krvy a zelezo som uz mala v norme, takze sme s doktorkou usudili, ze tieto tabletky mi pomahaju a beriem ich stale. PS: je to volno predajny vyzivovy doplnok, takze nepotrebujes ziadny recept.

dudinka57

Nie, mne nepredpisala ziadne a ked som sa jej spytala, ci mi nemoze dat aj nejake tabletky, tak povedala, ze volno predajnych je vela, ze si mam nejake vybrat ak chcem.

Svetlanka skusit to skusim, lenze co som pozerala potraviny bohate na zelezo, tak polovicu z toho moc nemusim. A teda v mojom pripade to bude asi dost tazke, preto by som bola radsej, keby mi niekto poradit dobre volnopredajne tabletky.

Svetlanka7

Ak to nevieš doplniť pirodzene stravou, tak by som na tvojom mieste siahla po nejakych doplnkoch stravy na železo

lizatko0

A nic ti akoze nepredpisala? Tomu nechapem, ze ta odporucila len na stravu. Ja ked som mavala kedysi problem so zelezom, tak mi hned predpisali acidum

dudinka57

Ahojte dievcence:-) Rada by som si nechala poradit. Minuly mesiac som bola na krvi a tiez mi doktorka povedala, ze mam malo zeleza. No taktiez mi povedala, ze mam len stravu bohatu na zelezo jest, lenze ja tie potraviny, ktore obsahuju zelezo moc nemusim:-( Preto ma napadlo, ci neexistuju nejake volno predajne lieky, ktore zvysuju zelezo v krvi, neviete mi poradit? Dakujem vopred:-)

Jovanka

Dobrý večer, prosím Vás je možné dolniť železo aj pomocou doplnkov, ktoré ho priamo neobsahujú ? Načítala som si totiž že captafer je doplnok, ktorý pomáh acstrebávaniu železa z potravy a tak nepriamo pomáha zvýšiť jeho hladinu v tele - je to bezpečné a efektívne ? Ďakujem krásne, JK