Mam nedostatok zeleza, ako to mam zmenit?

Príspevok v téme: Mam nedostatok zeleza, ako to mam zmenit?
janicecka

lekarka mi odporucala ze mam jest viac hovadziny, cvikly, spenatu, pecene..ale toto vsetko uz v jedalnicku mam a napriek tomu mam nedostatok zeleza..mam brat aj nejake vyzivove doplnky? alebo viete este o nejakych jedlach ktore by som mala konzumovat? a este by ma zaujimalo ci nevadi ze jem zavaranu cviklu, obsahuje rovnake mnozstvo zeleza ako cerstvo uvarena cvikla?

Nikoletta9731

Ahoj. Mala som podobný problém a ani strava mi nepomohla môj problém so železom vyriešiť.
Preto som sa obrátila na svoju obvodnú lekárku a tá ma informovala o železách a ich nežiadúcich účinkoch. Nakoniec som sa rozhodla pohľadať niečo bez nežiadúcich účinkov na internete. Moje pátranie bolo úspešné- Globifer. Po 6 týždňoch som bola na kontrole a železo malo ideálne hodnoty. Odporúčam.

Erika1978

kabel - sme dvaja, a postupne nas bude viac, ktori s tymto produktom pracujeme (nie je to nas zdroj prijmu)... mate pravdu, viete si zohnat zelezo aj za 3€ dokonca aj zadarmo (na predpis sorbifer)... rozdiel je, ze v jednej tablete (z tych preparatov co spominate) mate najcastejsie 100mg zeleza, vo forme nejake soli, ci uz sulfat, fumarat, sukcinat atd... nebudem to rozpisovat, ale je to v podstate sol zeleza... transportny mechanizmus z traviaceho traktu do organizmus nema kapacitu spracovavat take davky, jeho spracovatelnost je na urovni 1-10% (v zavislosti od typu soli a prijatej potravy)... a casto je spravadzane zapekanim alebo naopak hnackami a podobne.. je to preto, ze organizmus nevie spracovat tuto formu zeleza efektivne... to zelezo za 18€ prichadza v stave, v akom sa vyskytuje realne v hemoglobine.. je to teda tzv hemove zelezo.. vyuziva uplne iny transportny mechanizmus a preto nie je zavisle ani na tom, aku potravu prijimate... jeho vstrebatelnost sa pohybuje okolo 45% a preto v jednej tablete je len 18mg takehoto zeleza... zo studii vychadza fakt, ze zelezo je az 5x efektivnejsie (rozumej ze sa liecis podstatne kratsie) a navyse bez neziaducich ucinkov... porovnavas dve neporovnatelne produkty... za 3€ si pokojne kup, mavaj zapchy, hnacky a realne do organizmus nedostanes to, co platis... alebo si kup Globifer a maj pokoj s nedostatkom zeleza ovela ovela skor a bez neziaducich ucinkov... mimochodom.. to o neziaducich ucinkoch a nizkej ucinnosti nehemovych zeliez hovoria prispevky nizsie, nie len my.. my sme len vysvetlili, preco to tak je...

Erika1978

problem pri prijme zeleza je, ze sa prijima anorganicke zelezo (rastlinna strava a vsetky doplnky zeleza na trhu - okrem jedneho)... anorganicke zelezo je vlastne sol zeleza, ktora sa musi v organizme stiepit na Fe2 aby mohlo byt vstrebane... avsak v kyslom prostredi traviaceho traktu sa automaticky Fe2 meni na Fe3 ktore je nevstrebatelne a navyse sposobuje traviace tazkosti rozneho druhu... organicke zelezo sa da prijat jedine z cerveneho masa a pecienky... takze zelezo prichadza v takzvanej hemovej skupine (presne ta ista molekula aka sa vyskytuje v hemoglobine), je telu prirodzena a preto je vstrebatelnost vysoka a bez neziaducich ucinkov... v pripade, ze maso velmi neoblubujete a nejete ho odstatok (pripadne vobec) tak je od 12/2016 na trhu jedine hemove zelezo s nazvom GLOBIFER... je kusok drahsie ale toto jedine je ucinne (mechanizmus ucinku som vysvetlil vyssie)... v lekarnach ho este nemaju vsade, tiez sa o tom lekarnici a dokonca aj lekari ucia, je to novy a prevratny sposob ako doplnat zelezo... ucinok je podobny ako priame vpichovanie zeleza do krvi (to sa robi uz v kritickych situaciach, nakolko je castym neziaducim ucinkom silna alergia a navyse cena jednej injekcie je 33€ - je potreba az 12 injekcii) avsak nema ziadne neziaduce ucinky... je 100% prirodny, vyrabany filtraciou hemoveho zeleza priamo z hemoglobinu... nic prirodnejsie, prirodzenejsie a ucinnejsie na trhu nie je...

kabel

Erika alias Dr.Hronsky-si muž či žena?
Len malá pripomienka k tomuto "zázraku"-"kúsok drahšie" si nepredstavujem 18-19eur za 40ks, keď železo možno zohnať za 3 eurá :-D To nie je kúsok, to je 6násobok.

Erika1978

problem pri prijme zeleza je, ze sa prijima anorganicke zelezo (rastlinna strava a vsetky doplnky zeleza na trhu - okrem jedneho)... anorganicke zelezo je vlastne sol zeleza, ktora sa musi v organizme stiepit na Fe2 aby mohlo byt vstrebane... avsak v kyslom prostredi traviaceho traktu sa automaticky Fe2 meni na Fe3 ktore je nevstrebatelne a navyse sposobuje traviace tazkosti rozneho druhu... organicke zelezo sa da prijat jedine z cerveneho masa a pecienky... takze zelezo prichadza v takzvanej hemovej skupine (presne ta ista molekula aka sa vyskytuje v hemoglobine), je telu prirodzena a preto je vstrebatelnost vysoka a bez neziaducich ucinkov... v pripade, ze maso velmi neoblubujete a nejete ho odstatok (pripadne vobec) tak je od 12/2016 na trhu jedine hemove zelezo s nazvom GLOBIFER... je kusok drahsie ale toto jedine je ucinne (mechanizmus ucinku som vysvetlil vyssie)... v lekarnach ho este nemaju vsade, tiez sa o tom lekarnici a dokonca aj lekari ucia, je to novy a prevratny sposob ako doplnat zelezo... ucinok je podobny ako priame vpichovanie zeleza do krvi (to sa robi uz v kritickych situaciach, nakolko je castym neziaducim ucinkom silna alergia a navyse cena jednej injekcie je 33€ - je potreba az 12 injekcii) avsak nema ziadne neziaduce ucinky... je 100% prirodny, vyrabany filtraciou hemoveho zeleza priamo z hemoglobinu... nic prirodnejsie, prirodzenejsie a ucinnejsie na trhu nie je...

ANGEL-DEMON

ja nejem mäso, mozno 3x do roka si urobim kuracie pečienky a je zaujimave že problem nemam žiadny...prave naopak.. hodnoty hemoglobinu sa mi zvyšili... ale tak ja sa stravuje zdravo mne to nechýba... to iba nejaký laici, čo sa občas objavia mňa zravotnu sestru idu poučať o tom, akeee dooolezitéééé je jesť mäso...
nie nie je... mne mäso nechýba...
pravidelne skoro denne jem papriku, zelena, červena - obsaluhu aj zelezo... a mam rada špenat, zvyknem zapiect zo zemiaky a syrom alebo spenatovu polievku s vajcom... a celozrnne pečivo...
rýb som sa prejedla... tak uz som ich nejedla 2 mesiace... ale inak som ich jedla pravidelne,... z konzervy slede,... no a vločky obsahuju zelezo... zahustujem nimi zeleninove polievky... kupujem take čo nie su uplne "rozpučene" stale zabudam či su pšenične, či pšenicno razne,... ale ked sa pozriem v obchode to vidiet cez obal...

gastanko2016

mne na nedostatok železa predpísal lekár v tehotenstve ferro folgamma, ale veľmi ma z neho zapekalo a bolel ma z neho žalúdok. Tak som si kúpila na radu kamošky prírodný sirup ferroforti B. Pri ňom som tieto problémy už nemala. Plus som jedla hodne cvikly, pečene a hovädziny.