Kopenhaska dieta

Príspevok v téme: Kopenhaska dieta
Lucy09

Ahojte, neviem ci ste o tejto diete poculi, ale zda sa mi byt celkom fajn, no je dost prisna. Drzi sa 13 dni a mozte pri nej schudnut az 7-20 kg, ale vacsinou okolo 5kg. Tato dieta sa moze drzat len raz za dva roky aby sme neoslabili organizmus. Jedla sa skladaju vacsinou z chudeho masa, salatu, vajec a kavy, ale samozrejme je tam toho viac. Ja ju dnes drzim prvy den a citim sa fajn ani nie som hladna:) Denne by ste mali s touto dietou prijat do tela 400-900Kcal. Keby mal niekto zaujem napiste a mozme ju drzat spolu:) Potom vam napisem aj jedalny listok na 13 dni:) Pocas diety by sa malo vypit 2 litre vody moze byt aj zeleny caj a sportovat:)

analyn

Kodaňskej diéty

Deň 1 a 8

Raňajky: 1 šálka čiernej kávy, 1 lyžička cukru

Obed: 2 vajcia natvrdo, 1 paradajka, varená brokolica alebo špenát

Večera: 1 kus mäsa (hovädzie), šalát s olejom a citrónom

Deň 2 a 9

Raňajky: 1 šálka čiernej kávy, 1 lyžička cukru

Obed: 1 veľký kus mäsa (hovädzie), šalát s olejom a citrónom

Večera: 1 hrubý plátok šunky, 2-3 šálky prírodného jogurtu

Deň 3 a 10

Raňajky: 1 šálka čiernej kávy, 1 lyžička cukru, 1 toast

Obed: varená brokolica alebo špenát, 1 paradajka, 1 kus čerstvého ovocia

Večera: 1 hrubý plátok šunky, 2 vajcia natvrdo a šalátom s olejom a citrónom

Deň 4 a 11

Raňajky: 1 šálka čiernej kávy, 1 lyžička cukru

Obed: 1 kúsok mrkvy, 1 vajce natvrdo, 1 šálka prírodného syru

Večera: ovocný šalát, 2-3 šálky prírodného jogurtu

Deň 5 a 12

Raňajky: 1 veľká mrkva na kúsky s citrónom

Obed: veľká ryba

Večera: 1 kus mäsa (hovädzie), šalát a brokolicou.

Deň 6 a 13

Raňajky: 1 šálka čiernej kávy, 1 lyžička cukru

Obed: kuracie mäso, šalát s olejom a citrónom

Večera: 2 vajcia natvrdo a mrkva

7. deň

Raňajky: šálka čaju bez cukru

Obed: grilované mäso s nízkym obsahom tuku

Večera: nič

analyn

Kodaňská dieta trvá 13 dnů. Umožní Vám zhubnout až 10 kilogramů během tohoto období. Je to velmi těžká a nevyvážená dieta,

její účinky jsou zřejmé, ale vzniká riziko návratu k špatným stravovacím návykům , což je spojené s návratem do své dřívější váhy. Z apomeňte

na ztrátu 10 kg. Ve skutečnosti zhubnete 4-5 kg, někdy dosáhnete až 8 kg za 13 týdnů. Během kodaňské diety byste měla odstranit sůl, cukr (kromě

ranní kávy) a alkohol. Vzhledem k nedostatku různých typů stopových prvků a vitaminů, měla by být tato dieta použita pouze zdravými osoby – aby

zbytečně neoslabila organismus. Kodaňská dieta je bez pochybu účinn, ale vyžaduje velko disciplínu. Vzniká také riziko, že se tato dieta stane obsesivním počítáním kalorií a jezením jídla s hodinkami v ruce protože jíst musíme vždycky ve stejnou dobu. Pokud rádi jíte sacharidy, připravte se na jejich postupné odstranění z jídelníčku, měli byste rezignovat na bílé pečivo, brambory a rýži. Dieta s nízkým obsahem sacharidů může také

zvětšovat hlad a prodloužit celý proces hubnutí. Poslední jídlo bychom měli jíst v 18-19 a jíme 800-1000 kcal kalorií denně. Kromě omezení kalorií, dieta urychluje metabilismus, což je příčinou úbytku váhy. I když účinky této diety jsou jen zřídka trvalé, dieta je velmi účinná. Člověk se rychle vrací ke svým starým zlozvykům.

barbora123

Lucy 09 ahoj lucy mohla by si mi poslat na moj email ten rozpis na 13 dni? Dakum pingwinek@azet.sk ..mala som podobnu 3 tyzdnovu dietku mliecnu poznas?dakujem este raz

spitka89

ahoj mohla by si aj mne poslat tu dietu?ja som na nej bola 3 roky dozadu schudla som 17 kil a bola som na nej 4 tyzdne viem ze sa to nema ale predsa.teraz som po porode a rada by som ju drzala znova len som stratila papier na ktorom bola.dakujem:-)))

spitka89

ahoj mohla by si aj mne poslat tu dietu?ja som na nej bola 3 roky dozadu schudla som 17 kil a bola som na nej 4 tyzdne viem ze sa to nema ale predsa.teraz som po porode a rada by som ju drzala znova len som stratila papier na ktorom bola.dakujem:-)))