Zhorsuje akne aj horka cokolada?

Príspevok v téme: Zhorsuje akne aj horka cokolada?
lucka856

cawtee takze ja sa chcem spytat ci mi moze zhorsit akne aj horka cokolada?? pretoze viem ze ovsene vlocky pomahaju ale suche ich nemozem tak mamka ma naucila taky "receptô ze proste na panvici sa oprazia trosku ovsene vlocky potom sa do toho hodi par kociek horkej cokolady,nech sa roztopi a do toho nakrajat banan a je to take fajnucke

RNG

Zialbohu ano. Cokolada sa dlho vari a a zjemnuje(conching) od pol dna az po tyzden, kde je horuca a pohybuju sa v nej valce/drvice, takze kakaove maslo v nej oxiduje. naviac dnes do cokoklady bezne pridavaju hydrogenizovane(znicene) rastlinne tuky, len velmi drahe cokolady ich nemaju. A hydrogenizovane=znicene tuky maju tvrdnuce zlozky(vysychave sa to kedysi nazyvalo) a to je vlastne pricina zapchatia mazovych kanalikov a vytvorenia acni.
Ked sa mazove kanaliky nezapchaju, acne nemoze vzniknut. Tj ked tvoja potrava nepobsahuje znicvene tvrdnuce oleje, nemozes mat ziadne acne.
Lenze dnes su tieto oleje prakticky vo vsetkom, zialbohu, lebo priemyslu vyhovuju, su velmi stabilne, nekazia sa a aj produkty vyrobene s nimi maju dlhsiu trvanlivost.

Na rozdiel od nas, maju zrejme mikroby, co kazia potraviny viac "rozumu" ako my a nepustia sa do znicenych/stabilizovanych a hydrogenizovanych olejov.

simka111

Ja som teraz pojedla toľko čokolady ze neviem aku budem mať pleť, a to som chcela normalne vyzerať na kupku, ale asi ťažko... na dekolte som uz vyhadzana... ale na tvari sa mi porobia podkkožne vyrazky, ktore budem liečiť cez tyzden aj napriek tomu, ze pouzivam isotrexin, hoci keby som pouzivala niečo ine tak este dlhšie...
vzdy sa niečo naskytne napr. ak ma pozvu kamosky na čokoladovy šejk tak nemožem ako trapna povedat ze nie, alebo ak ma mama narodeniny tak by bolo blbe odmietnut čokoladu.... ale napr. dnes som nemusela zjest z nudy twix ani orieskovu milku,
niekto si mozno pomysli, ze som hlupa a ze su aj horsie veci, lenze ja s pletou bojujem uz 5 rokov a stale jew to raz dobre a raz zle, je smutne ze nemozem mat viacej čokoladovych dni bez toho aby som sa bala ze sa mi zhorši plet, hoci mi treba pribrat, nemozem jest vela sladkeho,.......

simka111

Tak neviem z akeho dovodu zhorsuju ale vraj hej.. takze ja sa vyhybam..a vajička tiez neviem no pre istotu sa tomu vyhybam..lebo uz sa bojim toho co zjem :D ale nemusi to skodit kazdemu :D

lucka856

hmm a ja prave kysle uhorky mam rada..ale nastastie nejem casto a uz asi nebudem vobec...a vajicko naozaj? lebo niekde som citala ze vajciko sa moze praveze jest pri akne,obsahuje vit A

simka111

Podla mna by horka cokolada nemala zhoršovat akne,mliecna ano ale horka nie... ale mala by mat aspon 80 %kakaa..
a ine potraviny ktore zhorxuju akne:
-kysla uhorka
-vajce
-kivi
-oriesky
-syr..............

lucka856

a ak sa akne zhorsuje z nejakej potraviny,prejavi sa to hned na druhy den? preto tazko mi bude hodnotit ked sa mi moze vyhodit velky pupak az o par dni a potom neviem z coho to je :-D