Ako sa lieci chronicky zapal hrdla..

martinka27777

Chce to hlavne ako tu uz viackrat zaznelo dat imunitu do poriadku, treba si uvedomit ze pri narusenej imunite je potrebne zakrocit liekmi, ak sa clovek chce z toho dostat co najskor ked je imunita oslabena tak rozne rady ako cvikla a podobne su na nic, pretoze tie neriesia problem presne tam kde vznikol

Viktor

Samozrejme imunita je prvoradá, bez jej posilnenia to nepôjde. A aj o kurkume som už počul, červená repa je pre organizmus super. Čítal som aj o zábaloch hrdla (zdravoteka.webnoviny.sk). Pri akútnom zhoršení určite pomôže každý domáci recept, hlavne aby ustúpili bolesti. Chronický problém v prípade čohokoľvek je príťažou, ale dá sa zvíťaziť. Chce to len pevnú vôľu, vytrvalosť a odhodlanie. Možno zmena životného štýlu a hlavne ten stres, ako som písal v predchádzajúcom komente.

Viktor

Wobenzym je super, ale pomáha aj imunoglukan, samozrejme nejaký ten vitamín (C, D-čko je nevyhnutnosť). Probiotík sú plné lekárne, ale volil by som kefír, žinčicu a podobné. O otužovaní som počul už mnoho, ale nikdy sa k nemu neodhodlal. Ale budem musieť..., raz. To čo chronický zápal vyvoláva je otázne. Môže toho byť viac. Treba nájsť príčinu. Samozrejme, že zanedbaný dlhotrvajúci zápal si bude vyžadovať aj dlhotrvajúcu liečbu. Hlavne treba podporiť imunitu. A pri akútnom probléme určite niečo z kuchyne, resp. z obchodu. Zázvor, citrón, med to zaručene pomáha pre upokojenie hrdla. Cibuľa a cesnak, k tomu chren a nos sa uvoľní. Netreba ani kvapky do nosa. Viem nedá sa všade so sebou nosiť cibuľovo - cesnaková aróma. Ale keď je človek chorý a doma... . Repík, šalvia, ono tých čajov je viac a tak isto aj domácich receptov. Či už na akútnu alebo chronickú formu. Len treba vydržať. O tom to všetko je. Človek si kúpi balenie hoc čoho, užíva to týždeň a čaká zázraky. To je aj o strave, aktivite... Treba hlavne vydržať a dať sa do formy a hneď aj imunita bude lepšia. A vynechať stres...

klaudusinka

- martinka -
- dobre píšeš ale záleží aj od toho ako ho človek rieši, myslím aspoň teda moja skúsenosť je taká, že skôr sa dostane človek z chronického zápalu, keď zaháju liečbu enzýmami napríklad wobenzymom - ako keď sa bude deň čo deň dopovať nejakými nezmyselnými vitamínmi ktoré sú určené len na nejakú bolesť hrdla, alebo na podporu imunity alebo neviem na čo všetko - ale len na podporu ;) treba si uvedomiť, že treba začať problém liečiť

martinka27777

Ako dlho trva liecba chronickeho zapalu? Tak podla toho co viem, tak to urcite nejde zo dna na den....trva to niekolko mesiacov, ked uz ten zapal je chronicky a castejsie sa opakuje, ale ta niekolko mesacna liecba podla mna stoji za to aby si imunitu postavila na nohy a obrnila sa pred dalsimi problemami ;)

kvetka3

Dievocka len ako sa človek môže z takéhoto problému - z chronického zápalu dostať?
Akým spôsobom sa to dá liečiť? Neviem si celkom predstaviť ani len ako dlho takáto liečba by mala trvať...

dievocka

gorilla ked ma niekto nema vyliecit tak naco k nemu pojdem? Pride mi to uplne zbytocne. Podla mna je podstatne aby sa clovek z takehoto problemu dostal. A co ked zisti na com je... :) podstatna je liecba