moze to byt bipolarna afektovna porucha?

Príspevok v téme: moze to byt bipolarna afektovna porucha?
blackworld

Vsetko sa mi to zacalo asi minuly rok po maturitach, prislo leto a boli dni, ked som bola sama, lebo priatel robil tyzdnovky a moje kamaratky na dovolenkach a tak a moja brigada trvala len mesiac zo styroch. Skoro kazdy den som plakala, citila som sa strasne, mala som pocit akoby moj zivot prestal mat zmysel. navstivila som psychologicku, ta ma hned poslala k psychiatrovi, az na tu smolu, ze vzdy ked som sa k nemu odhodlala, nebol tam, ako naschval. Nastupila som na vysku, vsetko bolo super, novy kamarati, zurky a podobne, nemala som cas na samotu, stale som mala co robit, bavila som sa, ale potom to na mna zase postuplne prislo, zas o nicom nalada, vycitky, unava, uzkosti a strach, takmer som sa rozisla s dlhorocnym priatelom, na konci letneho semstra sme sa udobrili na tolko, ze sme sa po piatich rokoch zasnubili a ja som bola najstastnejsia v zivote. po skuskach v maji som mavala vybornu naladu, cele leto tiez, stale som mala co robit, stale som bola s priatelom, na brigade s kamaratkami a sportovala som, bola som vesela a energie som mala na rozdavanie, unava ziadna.No a teraz zas na mna prisli depresie, asi pred tromi dnami uplne z nicoho nic,,,vstala som a nechcelo sa mi ani dychat, netesim sa ani na intrak ani za "kamosmi" z vysky a uz vobec nie do skoly. prezila som uzasne leto a chcem byt len s mojim priatelom, nech mi vsetci daju pokoj, ja uz nevladzem, zase zmena.. a ja viem, ze ak budu depresie pokracovat, budu dni, kedy jednoducho nevstanem z postele a nebudem sa mat preco tesit.... chcem aby som mala zase taku skvelu naladu a nic ma netrapilo ako toto krasne leto..ale takato zmeny nalad uz nechcem... je to bipolarna porucha??

blackworld

bleee asi nevies citat, keby sa to dalo, mala by som stale skvelu naladu

asi budem musiet najst nejake priciny a hlavne psychiatra, ked ja mam tak strasne malo casu chodit po lekaroch

aj psychologicka ma hned preto poslala k psychiatrovi, lebo ze jej to pripomina bipolarnu afektivnu poruchu, ale ze ona nie je lekar a nemoze mi to takto radit

ja som si len myslela, ze ked prislo to dobre obdobie, ze uz nebudem nikoho potrebovat..

Lora K.

Ahoj, nie je pravda, ze svoju naladu mozes ovplyvnit len ty sama. Aku mame naladu zavisi aj od chemickej rovnovahy v mozgu (hormony a tak podobne).

Skusala by som dalej vymaknut psychiatra a dalej by som skusala zistovat nejake spolocne body, ktore sa vykytuju, ked mam depresiu a uzkost a ked mam naladu vybornu (napr. ak mam depresiu a som smutna, suvisi to s tym, ze som sama a neviem sa s tym vysporiadat? a podobne). Drzim palec, aby si to poriesila a vyriesila! :)

bleee

ak nechces mat smutnu naladu a depresie, tak sa prestan lutovat, vstan z postele a nieco pre ich zmenu urob!
Svoju naladu mozes ovplyvnit len ty sama