téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

xyzz

A čo my, čo na intráku nie sme? Ja som si povedala že cez leto sa do toho dostanem a je mi jedno čo budú hovoriť naši alebo stará máti.. Chápem, že mi chcú dobre, ale keď oni si to ani nedajú vysvetliť že surová strava je dobrá a argumentujú tým, že mäso obsahuje živiny, ktoré ovocím ani zeleninou nenahradím a ak áno, tak mám jesť hnusnú sóju alebo tofu =/

kol_ibrik

Laco24, tak tie ananasy som si aj ja vcera kupila :)
ja som ziez zacala s vitariansvom az na intraku, myslim, ze doma by som to nezvladala a tu mi to ide celkom dobre

Laco24

na začiatku letnych prazdnin som sa snažil začat, zvladal som tak dva dni a viac nie... tak som to zmiernil a snažil som sa zredukovat tepelne upravene jedlo len na obed ale nešlo mi to. tak či tak sa podiel vita stravy zvýšil. 18.9. som nastupil na intrak a odvtedy sa držím na takých 90% :-)
v jedalni byvaju vždy šalaty ale často je tam aj trocha cestovin alebo nejaky drezing, okrem toho jem všetko surove :-)

teda z času na čas si dam vareneho aj viac... a jeden vikend ked som bol doma vyzeral hrozostrašne, dostaval som sa z toho potom na intraku asi 4 dni :-D okrem toho vikendu som so sebou spokojny :-)

včera som našiel na trhu ananasy za 12 korun (som v česku) tak som si tri kupil :-D a su super :-D

xyzz

vyskúšala aj 3... ale ako som už písala to som bola chorá a nemala som chuť na nič... ako som sa uzdravovala, začali do mňa pchať varené... ale ja ani teraz nemám chuť na varenú stravu, jem ju len preto, aby som nepočúvala blbé reči... inak si myslím, že by som to v pohode zvládla... keby to samozrejme zvládla aj mama a starká =/ tie sú najväčší problém aaachjo =(

danka_janka

Ja osobne som poznala jednu vitariánku. Dnes je už pod zemou.... Tiež nepovažujem mäso za zdravú vec veď je to len akási spracovaná mŕtvola a človek nie je zdochlinožravec ale úplné vitariánstvo s prevahou ovocia, trochu listovej zeleniny a trochu orechov/semien je tiež extrém, ale ako chcete. Inak alchamilka vravíš že vitarián získava všetky vitamíny ktoré potrebuje. Prečo si potom toľko vitariánov musí pichať B12??

xyzz

alchamilka veru, veru, to aj mama - a kde chceš získať vitamíny čo obsahuje mäso? Hlavne keď som sa jej pýtala že aké konkrétne, nevedela =))

alchamilka

waw no ja som zaplatila 12€ za 90talbliet ale to už je jedno... h,m to chápem je to veľmi ťažké vysvetliť... najlepšeie je ak starkej poviem o tom a ona zahlási že mi budú všetky vitamíny chýbať a to akože kde sú tie "všetky" vitamíny v mäse alebo kde? vtedy som taká naštvatá... tým dnešním ľudom to nevystelíme :(