téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

iwus93

ďakujem, aj vám...mňa zasýti tiež ten banán najdlhšie, potom jablká, marhule, broskyne, hrozno, mandarinky

alchamilka

iwus93> držím palce ;) a inak ktoré ovocie váš na najdhší čas na sýti resp. necítite takú chuť na varenú stravu? u mňa vyhravajú banány mňáááám

alchamilka

inak watermelon dakujem ale čo ma mi na ľudoch vadí resp. ma to trápi je že sú ľudia ktorým vôbec nezaleží na živ. prostredí nerecyklujú , jedia mäso atd a ani sa nesnažia to zmeniť a ked nie´komu o tom poviem hned sa nazúri že no a čo.... hm , chcem sadiť stromy tu v mojom meste ,,, niekedy som z toho úplne zničená aspoň že teraz prší u náš cítim sa plná energie ked prší ale ked svieti slnko tak som úplne vyradená hlavne cez leto... no môj plán na zajtra je byť 100% ak sa mi podarí byť 3 dni 100% potom to ide ľahko... :) inak neviem ale ja som neni na exotické ovocie vôbec mi nechutia kaktusové figy brrr a ani papaja mango mááličko granatové jablko nič moc ale kaki celkom hej a mandarinky sú fantastické vždy ked jem mandarinku neviem sa dočkať Vianoc aj pomaranč no nejak som sa rozpísala tak čaute dúfam že v lete už budem čistou vitariánkou... a ešte otázku watermelon : prosím nevieš mi vysvetliiť , že vždy ked som na vita proste krátko cca. 1deň som unavená bez energie suvisí to s očistou?

watermelon

tu zas tazko dostat mandarinky, myslim ze ak je klementinka zrela, tak je lepsia ako mandoska, ma viac chuti... teraz na nich frcim...
no dnes som volala s nasimi, lebo o par dni cestujeme na slovensko, aby mi kupili ovocie a vyzera to tak, ze nevedia zohnat chutne ovocie, pomarance, mandosky kysle...no fuha uz sa bojim

no ked zapara, tak nereaguj, on si zvykne. snad.

iwus93

Ved ja mu už radšej nebudem nič vysvetlovať, ked vidí že jem malé porcie vareného, tak do mňa zapára a ja mu poviem že to je moja vec, ja sa najem potom a niečo zdravšie ako toto...
Ked si nájdem normálnu robotu tak poviem mamine že mi variť nemusí, že si spravím svoje jedlo a hotovo..teraz mám takú brigádu a šetrím si na vodičák, ked mám chuť nejaké ovocie čo doma nemáme tak si samozrejme kúpim
hm škoda, že klementinky u nás nemajú, musí to byť určite dobré :)

watermelon

jaj no tak taketo presviedcanie nevedie k nicomu, pozri ak je otvoreny, tak mu daj precitat Cinsku studiu od Colina Campbella. Tam si vycita, ze na mase nie je nic zdrave. Ja osobne by som mu prestala vysvetlovat, ze co je na jeho strave zle. Zo zaciatku som to robila pri manzelovi a velmi sa tomu branil, odkedy mu nic nevysvetlujem, je kludny a necha ma jest co chcem.
Aj moji rodicia su maximalni masozravci, ved to vidiet aj na ich "zdravi". Otec nema den bez masa, ak mu nedaju maso, tak radsej neje nic. Smutne.Uz ani ich nepresviedcam. Pokial mna kazdy necha na pokoji, tak mi je jedno, co ostatni jedia, i ked tie zabite zvieratka ma trapia, ale co uz. S rodicmi to treba nejak vydrzat a snazit sa co najskor osamostatnit - dostat sa na intrak alebo kam, prec. Dovtedy treba maskovat a vydrzat, zial. Drzim ti iwus palce, ked sa chce, tak sa cesta najde. No a idem si dat nejake klementinky.

iwus93

Mám priateľa, ten sa ma snaží presvedčiť že aké je mäso zdravé a takto furt sa doťahujeme, ja hovorím že čo je na mäse zdravé, že je to mŕtva potrava a on si melie svoje :(
ešte k tomu bývam s rodičmi, mamin priateľ musí mať aspon 5x do týždňa mäso, v nedeľu má pravidelne mäso, ešte že mi mamka vyhovie, ked nechcem mäso

watermelon

som vydata a moj manzel je skvely tolerantny clovek. na zaciatku som mala pocit, ze sa s tym nezmieri, citil sa ohrozeny, ze aj jemu to nanutim a bude sa musiet vzdat svojich dobrot. Ale potom pochopil, ze ho do nicoho nemienim nutit (on je 98% vegetarian) a dokonca zacal veceriavat so mnou ovocie. Suhlasi s tym, ze deti budeme viest k vitarianstvu, vidi zjavne na mne, ake je to zo zdravotneho hladiska dobre. A to ako to detom budem vysvetlovat, hm to je velmi daleko. Myslim osobne ze im nic nebudem musiet vysvetlovat, pridu na to same, co je pre nich lepsie. Ked dieta je vitariansky a das pred neho rezen, tak nim ohrdne a ak by aj ochutnalo, tak myslim ze jeho telo mu povie, co si o tom mysli.

Verim, ze si pritiahnes k sebe tolerantneho cloveka, jasne, ze je ovela jednoduchsie zit s osobou, co s tebou zdiela taku dolezitu vec ako pohlad na stravu. Myslim, ze sama budes bocit od netolerantnych ludi, taky vztah nema zmysel, nefungoval by. Vlastne je to vzajomne, aj ja tolerujem to, co je manzel (i ked maso by som prenho v zivote nevarila). A da sa chodit aj do restik spolu, ja si dam salat a on nieco ine. A doma varime spolu pre neho a on mi pomoze urobit obrovsky smoothie. Raz do tyzdna mame na obed salat, on si k nemu da pecene zemiaky a kozi syr, ja sa ho snazim jest sam. Teraz v tehotenstve jem trochu varenej stravy, teraz je to ine.

watermelon

juj iwus ja len dufam ze to bitie je skor vynimka, co ukazovali na tom videu. i ked pre mna je tyranie uz aj to, ze su zatvorene v stajni bez akehokolvek denneho svetla, vybehu a hlavne co robia so samicami kravickami - vezmu im hned po narodeni babo a oplodnuju ju ako na beziacom pase, len aby davala mlieko... tych veci je tolko...

predstavivosti sa medze nekladu, kup mixer a parada ficis... s mixerom a odstavovacom je to lahsie. Inac ja som prechadzala kadejakymi receptami, co som si z hlavy vymyslala, niekedy sa to vypit nedalo, niektore veci, ked odstavis, su horke (brokolica, niektore kapusty), no ale ked sa to vydari, stoji to za to. A takisto si treba dat pozor aby sa do odstavovaca nedostali zrnka z jablka a hrusky, fuj to je horke, no brrr.

Inac nasim som doma zvykla urobit smoothie z kivi, uhorky, jablk a salatu a nevedeli si to vynachvalit.