téma pre Warermelon

Príspevok v téme: téma pre Warermelon
alchamilka

dobrý deň , chcela by som sa spýtať aké sú vaše skúsenosti zo stratou krvácania pri menštruácia , čítala som , že menštruácia može fungovať aj bez krvácania... a vy ste vitarianiánka, bolo písané , že pri surovej alebo rastlinnej strave sa stráca , je to pravda? pretože ja mám dosť silnú menštruáciu a dosť ma to obťažuje ďakujem za odpoveď

watermelon

ja kaktusove figy odstavujem s pomarancmi - to je kalciova bomba.
mango sa kupuje a je podla vone, farby, a ked je zrele je jemne makke. malo by krasne rozvoniavat. najlepsie su manga ktore su oranzovo cervene (prip. trochu zelenej) na povrchu. cisto zelene manga ani nekupujem, to sa neda chutovo porovnat. samozrejme potom existuju inofarebne druhy mang, tie ale na Slovensku zrejme nezozenies.
vitariani na fore, kde som aj ja, na tych 30 bananoch, tvrdia (niektori), ze sa im zmenila farba oci urcite, vlasy neviem, maju to podlozene aj fotografiami. Aj ja som si vsimla, ze mi pocas 100% vitarianstva zelena vybledla, trochu zmodreli, ale teraz nie som 100%. Nechcem sa na nic vyhovarat, uz dokazem jest, nebyva mi nevolno, ale vacsinou som tak 70 - 80 - 90% - ako kedy. Dnes som vecerala pecene gastany a na obed som mala k salatu pecene zemiaky a surovy kozi a ovci syr (trochu). Na ranajky som zjedla 700 g hrusky, potom som mala pomarancovo - malinovy dzus, vecer 630 g pomarancov a este sa chystam zjest aspon 2 granatove jablka.

alchamilka

watermelno> tomuto fakt nerozumiem v jednej téme sa rozoberá farba očí , že je spojená so stravou ale predsa to nám určije množtvo melanínu , nie? alebo že aj farba vlasov suvisí so stravovaním.. vieš o tom niečo?

alchamilka

a ked sa je mango ako aké má byť tvrde ale aké lebo mne nechutilo neviem či som ho jedla také aké sa má

alchamilka

watermelon : ďakujem ved uvidím , do dnes som chcela ísť si kúpiť ananás a pomelo tak musím ísť nabudúce...a nejaké kaktusové figy , potom jablká aj granatové , hrozno , mandarinky , pomarancee, citrony.. uhorky, rajciny, banany, tekvice, goji ale neviem nejak ťažko to ide a čo ako 100% vitarián darí sa? a ako asi ješ intervaly... a množtvo

watermelon

fu dovodov je vela, nepamatam si ich presne, musim pohladat... Jeden z dovodov, ze obsahuju anorganicku sol (morske riasy)

watermelon

vcera som bola na trhu a kupila som: rajciny, uhorky, brokolicu, salaty, jablka, granat. jablka, manga, ananas, pomarance, citrony, kaki, apple bananas, gastany, hrozno, jahody a hrusky. Musela som ist na dvakrat. A co vy?

watermelon

osamostatnit sa od rodiny to je to najlepsie co moze clovek spravit pre svoje zdravie, hehe - blbe vyhlasenie, ale vidim, ze u viacerych to presne tak funguje.
Ja som vzdy na nasich pouzivala argumenty nech sa na mna pozru, ci som chora, ci mi ta strava skodi a zaroven nech sa pozru na seba, ci oni su chori pri svojej strave (az na to, ze oni tam ten suvis nevidia). A vzdy ked pridu od doktora tak vyhlasia, nuz doktor nevie z coho to bude, asi to je dedicne. No jasne.
Pre danku janku - ja som teda osobne poznala kopec vsezravcov, ktori su uz pod zemou. To ako je o com to tvoje vyhlasenie?

alchamilka: k tym cajom, neviem ako to robia ostatni vitariani,ale caj nie je predsa surovy, ved ho zalievas horucou vodou.
zaroven mnoho smerov vitarianstva neje riasy (spirulina)

xyzz

Chápem, chápem =D Ja by som aj odolala, ale ten nátlak každý deň brrrr... a v poslednom čase som začala byť závislá na instantných cestovinách =/ oooch už si ich nikdy nekúpim! =/

Laco24

doma to pre mna nebolo tažke len preto, že by ma ostatni presviedčali, to sa dalo zvladnut... pre mna bolo tažke odolat tym jedlam čo jedli oni, čo rozvoniavali v dome a tak, chápeš... tu to je tak že mám len to čo si kupim a nič ma neláka :-D