priberanie v tehotenstve

michajela

Ahoj, ako už písali kočky, je to individuálne. Ja som tiež nízka, 158 cm, váha pred prvým bábom 50 kg, pribrala som 18 kg, schudla 23kg, pri druhom bola váha pred otehotnením 45-47, pribrala som 12kg. Obaja chlapci, dlho som nemala ani bruško. Ak nevraciaš, je to normálne, nemusíš rapídne priberať..bábo si vezme, čo potrebuje, stravuj sa vyvážene, zdravo, nemusíš jesť za dvoch:-)))Moja mamina nás má troch:pri mne pribrala 12kg, prostredný brat-len 2kg ( vracala 9 mes.), najmladší 7kg, tak vidíš, je to rôzne..

janka24

Zbytočne ta mam stresuje,ak si aj ina postava ako ona.U teb to može mat aj iný priebeh.Poznám tiže čo nepribrali vela a ja do 4 mesiaca som tiež vela nepribrala možno 1-2kg a skor sa dokonca na začiatku čosi aj schudne a tak som začala priberat od toho 6 mesiaca viac a v podstate v tom 8-9mesiaci kilo každy týžden a to som dokopy probrala 12kg a hned aj zhodila-placenta,dieta:-)...lekár vie,prečo to nemusí riešit:-)Mne povedala doktorka pri prvom ked som mala už 12kg,že by som už nemala priberat,akože blble podla mna,lebo kamoška zase pribrala až 20kg a ja som pri druhom pribrala tých 17 až...teraz nemám žiadne kila navyše aj deti su zdrave aj ja,nestresuj sa zbytočne.Telo vie, čo je správne.DOležité je dávat si pozor na hnis v moči,krvný tlak...skor aj to je podstatne nie iba váha.

sofia 25

ja som prave drobec tiez,mam 163 a 50kg,ale citim sa dobre,sono oka a tiez neviem zjest viac ako normalne,jednoducho mam v bruchu akosi menej miesta:))moja mama ma stresuje,vraj ona uz bola vacsia..moja kamoska isla so porodnica v nohaviciach cislo 38:))

usiko

no.....idem pozriet....v 14tt cca kilo naviac, v 19tt som mala naviac 3 kila, v 24tt 4,5 kil, v 27tt 6,5 kil, ateraz v 33 mam naviac cca 10 kil, ale ti poviem, ze neviem kde su tak vvela, lebo zo zadu nevidno ze som tehotna vobec.....ono to proste pride na teba a nevies ako...neries este ze nepriberas velmi ved to babo je tak malinke, ze nemozes uz mat teraz 6 kil naviac, lebo to je zbytocne......ja ratam ze este tak dva kila pojdu nahor......mam len 162 cm a nejem viac ako som jedavala, jem to iste ako som jedavala, ale mozem ti povedat, ze organizmus si to aj tak ulozi...je to fakt zazrak, lebo ja som sa obavala, ze nebudem priberat a babatko bude male...ale priberies presne tolko, kolko ti treba, ak sa nebudes prejedat, proste to neries....lekar ak ti spravi sono, babatko zmeria a povie ti, ze ci je to oki...zalezi aj na tom, aku mas stavbu tela.....ak si trochu pri sebe, tak nemas pribrat vela, tenke zeny priberu cez 8 kil,vraj moze az do 18 kil /tie s podvahou/ lebo babatku treba potom na dojcenie tuk a tak...ale ked mas tuku dost tak nemusis vela pribrat...su zeny,co cele tehu pribrali len 4 kg, ale to su asi take obeznejsie...im netreba vela priberat, lebo maju zasob dost...ono vsetko sa robi tak, aby babatku bolo dobre, neboj sa.....