Dá sa viesť plnohodnotný život bez priateľa?

Príspevok v téme: Dá sa viesť plnohodnotný život bez priateľa?
slnecnica20

Mám 20 rokov a v živote som nemala priateľa. Študujem na univerzite, som samostatná a viem čo chcem, v podstate sa mi darí vo všetkom až na túto oblasť. Pomaly z toho začínam byť aj zúfalá, chlapi s ktorými som pár krát bola vonku boli príšerní a tí čo sa mi páačia o mňa nemajú záujem. Pomaly začínam byť frustrovaná keďže mi ani len výhliadka založenia si rodiny mi nehrozí. Žijem sama v podstate už od 16-tich a žúrovanie po nociach a hľadanie si priateľa ma už smrteľne omrzelo.

V podstate už strácam o všetko záujem. Dá sa vôbec viesť plnohodnotný život bez partnera?

liencik

tak na zaciatok mam 19, a do tohto veku som zil s presvedcenim, ze proste spravim karieru, budem mat kopu penazi, a budem si moct kupit "vsetko" pocom tuzim, ziadna rodina proste zivot prezijem osamote na nejakom peknom mieste a ze mi bude dobre, nastastie som zistil ako som sa strasne mylil, zamiloval som sa, a tak nadherny, intenzivny pocit sa neda z nicim porovnat, ja sa v podstate tesim na kazdy dalsi den, a pritom mam nato uplne roznake dovody ako predtym, len predtym som sa citil taky prazdny akokeby bez nejakeho zmyslu preco existovat, len som tak prezival, a myslel som si ze to tak ma byt, je to pocit nicim nenahraditelny a teraz viem ze pre moj zivot je neodmyslitelne mat niekoho koho milujem, moct ju objat, pobozkat, akokeby mi dala ten zmysel preco zijem, je to zvlastne :), nikdy by som neveril ze je mozne nieco take citit, samozrejme milujem aj svojich pribuznych ale toto je uplne iny pocit. Myslim ze ak nebudes mat priatela budes citit cim dalej tym viacej ze ten zivot je prazdny, ze to vsetko co robis a preco zijes je v podstate zbytocne ked sa nemas o to s kym podelit, a urcite nebud zufala, 20 rokov,to si este velmi mlada,mne sa to stalo ale ABSOLUTNE necakane, vtedy by som sa stavil o milion ze nestretnem dievca ktore by sa mi zdalo dost vynimocne a tak ma zaujalo ako ani zdaleka ziadne predtym a ze tak vsplaniem laskou :). Nehadz flintu do zita raz natrafis na toho najzaujimavejsieho cloveka, s ktorym budete zdielat rovnake city a nebudes si vediet predstavit dalsi den bez neho.

GiovanniX

ja som nepisal ze si,len si sa pytala a ja som odpovedal,karieristky tak ziju.
A naozaj nestracaj nadej,vlastne aj ja vo vsetkom idem podla svojich predstav,len niak priatelka mi chyba...to je ta jedina vec,laska,v ktorej nerozhodujem sam,takze to nezalezi az tak na mne len na 50%.Inak povedane neviem to ovplyvnit:(

wowo1

este mas cas,,to este stretnes vela vela chlapov..a budes mat vela vztahov. 20 rokov,, to je velmi malo, aby si mala strach co bude dalej.
Bez partnera to nie- je ono ,nie je to zaujmave..

kafik..

Slnecnica, da sa to. Ja som sa to naucila az s dvoma detuchmi na krku, potom ako som bola fyzicky, psychicky, financne uuuplne na dne. Ked som mala peniaze, slobodu, svet mi lezal pri nohach.. vtedy som to nevedela. Takze per faciek od zivota a zivot ta nauci uzivat si aj bez frajera :)

GiovanniX

karieristky tak ziju,bez manzela deti....nechyba im to vobec,ber si priklad z nich ak chces,vyhladaj dake
ja osobne tiez si idem za svojim v zivote,viem co chcem dosiahnut,ale nikdy by som to nevymenil za vlastnu rodinku,pre mna priorita c.1 v zivote je raz zalozit si vlastnu rodinku,vse ostatne je len detail.

isabella

to, ze nechodis po baroch a diskotekach a "nezurujes" este neznamena, ze si nemozes najst priatela, predsa nezijes izolovane...

lost

Ked sa da bez priatelky, preco by neslo bez priatela :-)
urcite sa da, vsetko sa da.... zalezi len na tom AKO sa da :D (ci to nie je narocnejsie z psychickeho hladiska a tak vseobecne, citove hladisko)