Nemam dievca, som enuretik

Príspevok v téme: Nemam dievca, som enuretik
Jakub26

Ahoj. Som 26 ročný zúfalý chalan. To zúfalstvo súvisí s tým, že nemám dievča a obávam sa, že pri mojej chorobe ani nebudem mať dlhodobý vzťah. Som enuretik, pomočujem sa v noci, preto asi ťažko so mnou nejaké dievča vydrží. Mal som dva vzťahy, ale obidva skončili kvôli môjmu pomočovaniu. Jeden po roku a druhý nevydržal ani pol. Dievčatá, prosím, odpovedzte mi: Vadilo by vám, keby váš chalan sa v noci pomočoval? Vadilo by vám, keby nepoužíval na noc plienky, len si dával igelit pod plachtu? Samozrejme, že každé ráno si všetko periem. Chceli by ste, aby používal na noc plienky? Chceli by ste, aby sa išiel osprchovať hneď po pomočení, alebo by vám stačilo, že sa osprchuje ráno? Veľmi by vám vadilo, že jeho pomočovanie vám komplikuje dovolenky a rôzne iné pobyty? Čo by vám na jeho chorobe ešte vadilo a čo by mal urobiť, aby vám to prekážalo čo najmenej? Prosím, neraďte mi, že sa mám liečiť, liečim sa od šiestich rokov a skúšam ozaj všetko. Ak mi chcete pomôcť, odpovedzte mi. Ďakujem

ta3

Jakub, takmer so 100% pravdepodobnoostou ide o problem psychicky, preto len dobry psycholog Ti moze pomoct, urcite si uz bol u nejakeho, ale ze sa nic nezlepsilo, to Ta nemoze odradit, hladaj dovtedy, kym nenatrafis na toho spravneho, ktory Ti bude vediet pomoct, ale predovsetkym dovtedy sa prestan trapit, zufalstvo Ti nepomoze, prave naopak, vsetko iba zhorsuje, spravne Ti niekto radil, ze najprv musis mat rad sam seba takeho aky si, za svoj problem skutocne nemozes, kdesi v Tvojom utlom detstve sa stala chyba a toto je jej dosledok, suhrn mojich rad je: hladaj pomoc u psychologa, par hodin pred spankom nepi ziadne tekutiny, pouzivaj kvalitne plienky, prestan sa trapit, vinit, hnevat na seba, zbav sa pocitu menejcennosti a beznadeje, pracuj na sebe, prehlbuj to, co je v Tebe krasne a hodnotne, cim nakoniec pritiahnes to spravne dievca, z Teba musi vyzarovat pokoj, sebadovera, istota a dobra nalada, potom si urcite najdes dievca, ktore Ta bude chapat a lubit takeho aky si, lebo pomocovanie sa nie je ani zdaleka taky vazny problem, ako povedzme alkoholizmus, drogy alebo sadizmus, len zaklad je, aby si mal rad sam seba, lebo kto nevie mat rad sam seba, nemoze mat rad ani druhych, to je fakt, ktory maj stale napamati, mozno by Ti pomohla autosugescia v alfa polohe pred spankom, psychika jed nad fyzicnom, pozitivna mysel a pevna vola mozu premoct vela chorob a roznych zdravotnych neduhov, ja verim, ze napriklad aj ten Tvoj, takze Jakub, hlavu hore, nic nie je stratene, aj Ty mozes byt stastny, ibaze pecene holuby nepadaju z neba same od seba, musis na sebe pracovat, prajem Ti vela stastia

BJ

Jakub, napisali ti to spravne, prava laska to prekona, neprava nie. V kazdej veci sa da najst aj nieco dobre, aspon mas dobry filter na pravu lasku. Vztahy co sa ti prilis rychlo rozpadnu, alebo ani vobec nezacnu, by aj tak nestali za nic, a usetrili ti vela casu, ktory mas sam na seba. A pokial ho vyuzijes spravne, prave od toho bude zavisiet tvoj uspech, ci najdes pravu lasku.
Vacsina ludi, co nema prilis velke problemy, si dnes ani pravu lasku nenajde, naplno ich oklame telesny chtic a ich vlastne pudy, a vzdy prijdu o cast svojich nervov a casu. Skutocnu hodnotu lasky alebo spoznavaju ludia prave ako ty. Zaciatok je pochopit, ze sa musis mat rad najma ty, aj napriek vsetkym problemom, a to ti zacne pritahovat do zivota podobnych ludi, takych, co poznaju skutocnu hodnotu lasky. A predsa, zaujem mas len o takych, nie?

líštička

Keď si pomyslím, že sú ženy, ktoré bez problémov tolerujú svojim partnerom neveru, alkoholizmus, týranie, gamblerstvo a kopec iných vecí...
Jakub, netráp sa, určite si partnerku nájdeš, ktorej tvoj zdravotný problém vadiť nebude. Ja osobne by som odporúčala plienky, vlastne ani nie plienky, ale takzvané plienkové nohavičky pre dospelých, tie nepretekajú, lebo aj pri stehnách majú gumičku. neviem, či sa dajú dostať aj u nás, v Rakúsku ich určite predávajú. Sesternica tam pracuje ako opatrovateľka, pán, o ktorého sa stará, ich na noc používa.

lost

alebo si to vezmi takto...
je vela ludi s rovnakym problemom, a predsa maju rodinu...
nejak si nasli, zalozili, preco by sa to nemalo podarit aj tebe :)
podari sa... len tazko povedat ako a kedy... ale ak ta niekto bude naozaj lubit, nemoze to byt az taky extremny nevydrzatelny problem..
mozno to je "problem", ale zase, nikto nie je dokonaly... a ked niekto nema fyzicky problem, tak ma mentalny, a myslim ze ten druhy je horsi ;)

lost

No podla mna musi existovat postel, ktora tento problem vyriesi :-)
Teda aspon zmierni...

Nejaka sietkovana napriklad?

Ak taka neexistuje, rovno si to daj patentovat, predavaj to, pomozes, nabalis sa :)

dixi-baba

no ved ja mu nechcem zle a ani si nemyslim, ze nema sancu. ale nechapem, preco si mysli, ze musi so svojou partnerkou spavat v jednej posteli. moji rodicia uz niekolko rokov spia kazdy v inej izbe. pritom sa maju radi, ale otec chrape a mama sa pri nom nikdy poriadne nevyspala. to mal od nej chciet, aby to vydrzala, lebo ked ho ma predsa rada, tak sa to patri? nie, vyriesili to takto a su obaja spokojni. ani jednemu z nich to vobec neprekaza. a tak to moze byt aj u jakuba. je vela ludi, ktori v noci pracuju pri pocitaci, alebo nieco pisu, preto to maju v manzelstve alebo partnerstve zariadene tak, aby si vzajomne neprekazali. spolocna spalna nie je jedine riesenie a ani nie vzdy idealne. a v takom pripade ked budu kazdy zvlast to nebude predsa nikomu vadit. mne by skor prekazalo, keby som spala a odrazu sa sama zobudim v mokrom. to po mne nemoze nikto chciet, aby som vstavala, isla sa umyt, prezliect atd. lebo to by som sa uz prebrala a ani jednu noc by som sa poriadne nevyspala. ale to, ze sa niekto v noci pomocuje, to nie je ziadny zasadny problem ktory treba vnimat ako katastrofu. su veci zasadne, ako je napr. alkoholizmus. ale enureza nie je nic, coho sa treba bat. len to treba inak riesit. teda - ten spolocny zivot. prisposobit sa tejto okolnosti.

rony26

ludia vsak citajte co pise : "Prosím, neraďte mi, že sa mám liečiť, liečim sa od šiestich rokov a skúšam ozaj všetko"...nerobte z neho zufalca, ktory sa len lutuje a odmieta liecbu...je sice zufaly,ale prave preto, ze sa mu tento problem nedari vyriesit aj napriek snahe...a ked pise, ze skusa naozaj vsetko tak to je urcite tak...vnima to ako obrovsky problem a urcite sa chyta aj tej najmensej slamky ked je sanca na nejaky posun k lepsiemu, internet uz ma davno zmapovany ako aj celu alternativnu medicinu, babky bylinkarky nevynimajuc

jakub, je to zdravotny problem, takze tvoj pocit viny, ktory citim z tvojho prispevku nie je na mieste...a urcite to nie je neprekonatelna prekazka na ceste ku vztahu, manzelstvu, rodine...keby bolo tvoje pomocovanie jedina vec co chces svojej buducej partnerke ponuknut tak to mozes na vztah naozaj zabudnut...ale mas predsa nejake povahove vlastnosti, nieco co ta vystihuje, nieco cim uputas a zaujmes tu pravu...a prave to bude pre nu prvorade
a vsetko napreduje, takze do buducnosti sa urcite najde nieco co ti vyrazne pomoze a zvysi kvalitu zivota...drzim ti palce a mysli nato, ze to nerobis naschval, je to ochorenie, ktore vsak z teba nerobi horsieho cloveka

dixi-baba

jakub, preboha, preco sa pytas na take veci, ci by to niekomu vadilo! preco s tym svojim problemom nechces nic urobit. chod za psychologom, liec sa a vyliec sa. potom nebudes musiet hladat zenu, ktorej to neprekaza, lebo budes v poriadku. ja tu brzdim po internete a nasla som uz vselijake info o najroznejsich problemoch a ich rieseni. nastastie nemam sama ziadny vazny problem, ale to neznamena, ze nechapem a necitim s tymi, ktory ho maju. mrkni si stranku -odkaz odstránený- je tam vela dobreho citania vsimla som si, ze tam maju aj psychologa. ten ti mozno poradi. rozhodne sa nevzdavaj a neries to takym porazeneckym sposobom. mozno budes marne hladat dievca, ktoremu to nebude vadit. to bude casom vadit asi kazdej. skor sa usiluj dat do poriadku. mozno si uz bol u psychologa a nepomohol ty, ale to nie je dovod vzdat sa. iny mozno pomoze. len si na tej stranke precitaj ake tam su spominane pripady a nevzdali sa.

suzanna20

ahoj jakub, mne by nevadil priatel enuretik, ale mal by mat na noc plienky a niec sa pomocit do postele. tak by som ani o nicom nevedela, ci uz sa alebo nie:o)) ale takto by mi to nevadilo. skor by mi vadilo to prezliekanie plachty rano:) mne to pride ako ked ma dievca vlozku.
a mam 20 rokov.

jojkaaaa

a liecis sa na to?..a ci to nebude neaky psychicky problem,kamarat sa mi priznal,ze tym trpel,ale jeho bil otec..mal traumu z detstva,totiz raz v detstve (okolo 6tich rokov) sa v noci pocikal a otec ho za to neskutocne zbil,on sa bal zaspat aby sa nepocikal a stalo sa mu to zas a zas a dokola..a vzdy ho otec za to zbil..potom neako v jeho osmich rokoch sa rodicia rozviedli a sice mal od oca pokoj,ale stale sa pomocoval..az neskor,ked bol po puberte,tak pochodil po vsetkych moznych doktoroch,az ho poslala jedna doktorka za psychologom a az vtedy mu to ozaj pomohlo...mal totiz zlu skusenost z detstva,akusi traumu,..jeho otec mu vzdy hovoril,ze je sposte decko a ze je chudak,lebo sa pocikava a on si tie slova zobral k srdcu..psychologicka mu pomohla..zajdi k nej aj ty