Mačky a tehotenstvo

vevericka

treba ist na gyndu..dat si spravit testy na toxo ak to vyjde v pohode, nemusis sa bat..ask by vysli zle..preliecis sa a zasa to je ok..ak je kocur cisto domovy (teda nechodi von) neje surove maso..malo by to byt v poriadku

isabella

presne tak... hygiena, hygiena a este raz hygiena...
mna ako decko naucili pokazde ako pridem dovnutra si umyt ruky, inak sa ani nicoho nechytat, nie to este jest... mohla som byt v kontakte s akymikolvek mackami, bo na dedine macky neustrazite na jednom dvore a po toxoplazmoze ani stopa...

usiko

no,male dievcata co sa hraju s mackami cudzimi, alebo v piesku alebo v zahrade, to nachytaju casto,lebo oocyty preziju v pode a piesku aj niekolko rokov aktivne.....a ked si dievca neumyje ruky po kontakte s mackou a ide jest, moze ich zjesta problem je tu...ale ked sa dodrziava hygiena, je to oki.....

lenca45

drzim palce, zisti si naozaj od veterinara vsetko, co sa da... Nechcem strasit,ale poznam poznam rodinu, v ktorej toxoplaz. od macky ublizila az po rokoch. 6-rocne dievcatko malo po zime oslabenu imunitu, prislo par prechladeni a len jeden-jediny styk so susedovou mackou - a toxoplazmoza bola v telicku. Drzim palce rodicom aj dietatku, mozno by ste kocura mohli dat k nejakej rodine...

isabella

ver tomu, ze ten kocur bude ziarlit, bude sa ti vnucovat ked sa budes venovat babinu a tak podobne... teda neviem ako vezme tvoje dieta, ale kocuri su nachylnejsi na ziarlenie, mala som kocura, doniesla som si este ako decko domov macku, bo kocur casto utekal na leto prec na zalety a chodil domov len na zimu... a ked videl ako sa hram s mackou a videl to, alebo ak som ju drzala na rukach, tak sa nenormalne ku mne tlacil a dozadoval sa toho aby som ho tiez vzala na ruky :-DDDD no podareny bol, uvidis, co bude vas zac...

alusinka

Takze tehotenstva sa bat nemusim (aspon co sa tyka macky)... Horsie asi bude, ako si na mne zavisly kocur zvykne na pripadne bejbo a ci na mna nebude nahnevany, ze sa o moju lasku bude musiet delit :))

usiko

toxoplazmozu od maciek dostat nie je jednoduche.....macka musi byt chora. a ak aj ma toxo, tak je infekcna len cca 2 tyzdne.....a to tazko trafis, hlavne ked ten tvoj nepapal surove maso. Nemoze mat toxo ani keby sa poskladal......

Iba cca 20 percent vsetkych nakaz toxo pochadza z nakazenia od maciek a inych zvierat. ostatnych 80 percent je od konzumacie infikovanych ziv. produktov, napriklad aj vajcia, na skrupine to moze byt,alebo ked zeny varia a ochutnavaju maso,ktore je nedovarene a bolo infikovane....takze tak.....macka ma tu smolu, ze od jej vykalov sa mozeme nakazit a preto sa rozirila fama, ze tehotna a macka nepatria spolu. Nie je to pravda, na to, aby si sa od macky nakazila,musis zjest oocity, ci ako sa to vola,to su tie zarodky alebo kukly toxoplazmy, a tie su len v macacich vykaloch, aj to su nebezpecne az 24 hodin po tom, co ich macka da z tela von a aj to iba v tych 2 tyzdnoch co je infekcna.....Jasne, ze ich moze mat aj na jazyku, lebo sa cisti, aj na pazuroch, takze podstatne je umyt si dokladne ruky po kontakte s mackou. aj niekolkokrat......

takisto sa mozes velmi pravdepodobne nakazit pracou v zahradke, ked pracujes bez rukavic a napriklad za nechty sa ti dostanu tie oocity toxoplazmy a potom to nejako zjes alebo co, lebo tie su aktivne vo vhodnych podmienkach, napr. v zahrade aj roky....

ja som od malicka chytala macky,aj cudzie, lebo ich milujem, proste aj na ruky brala...na dedine sme vzdy malli macky, ktore zili von, takze urcite mali toxo, lebo sa zivili kadecim okrem nasej stravy a vlacila som iuch po rujach stale,aj bozkala a podobne...a nic, nemam ani nemala som ju,nemam protilatky...som tehotna, a pocas celeho tehu sme do dediny k starkej dovliekli tri maciatka, hram sa s nimi a v [pohode..nemam ju...ked dosrzujes zasady hygieny, tak ju nedostanes, a od tvojho kocurika, co surove maso a vajcia ani nevidel,nemas sancu dostat toxo....

ale aj tak, len kvoli inym infekciam, nechaj manzela cistit toaletu po nom a dokladne dbaj na cistotu...ani afty nie su bohvieco, ved vies.....

isabella

alusinka, chod gynekologovi, povedz, ze planujes tehotenstvo a ze by si chcela vediet ci mas na toxoplazmozu protilatky kedze si v styku s mackou od malicka... a potom uz len hygienu kocurika nechat na manzelovi/priatelovi a hotovo, a davat pozor aby ta neskrabol, lebo urcite v tehotenstve nie je ziadna infekcia srandou...